Tak je tu sobota 15.2. a my pořádáme v BB-Aréně v Letňanech náš turnaj v prvním koši. První s kým se potkáme, jsou Black Angeles 2009. Opět jsme plni očekávání, jak tento zápas dopadne. Tak jdeme na to. Ať tento den dopadne dle možností a schopností všech týmů.

První zápas: Black Angeles 2010 X Black Angeles 2009

Do tohoto zápasu skočily týmy ve velmi pěkné sestavě. Oba týmy si nedají nic zadarmo i přesto, že se dobře znají. Uběhly 4 minuty zápasu a stále je to bez branek. Oba týmy bojují velmi pěkně. První půle za námi a stále se nedaří ani jednomu z týmů dát svůj první gól. Je to krásná podívaná na krásný florbal plný kombinací a střel na bránu. Gólman týmu BA 2009 nám nedává moc šancí ho prostřelit, jelikož má přehled a je všude. A tak se vrháme do druhé půlky zápasu a nakonec se daří. Tomáš Staněk střílí gól a je to pro BA 2010 rázem 1:0. Vzápětí opět vybojováno a Vojta Višňovský střílí gól a je to pro BA 2010 2:0. Pak se stalo něco co se stát nemělo. Rozhodčí zabránil výhledu našemu gólmanovi při vysvětlování, jak mají kluci hrát a proč přerušil hru. Vzápětí, kdy nebyla slyšet píšťalka, na kterou vždy všichni čekají, BA 2009 vystřelili a gól rozhodčí uznal. Rozhodčí v tuto chvíli narušil moc pěkný zápas, který jsme si všichni užívali. Na tabuli se tedy objevilo 2:1. Kluky to samozřejmě rozhodilo a tak se stalo to, že nakonec BA 2009 dorovnávají a skóre je 2:2. Máme dvě minuty do konce utkání a my napjatě čekáme, jak toto derby dopadne. Zápas končí remízou. Ale nedá mi to a musím vyzdvihnout naše kluky z BA 2010. Předvedli neskutečný výkon, bojovali a měli plno krásných kombinací. V našich očích byli vítězi. Teď nás čeká porada a věřím, že i pochvala, jelikož byla na místě. Pak si kluci odpočinou a čeká nás zápas proti Bohemians.

Druhý zápas: Black Angeles 2010 X FbŠ Bohemians

Bohemians se nám stále nedaří porazit, i když jejich hru známe. Prozatím vždy byli rychlejší a měli na hřišti větší přehled. A tak jdeme na to. Bleci se přece ničeho nebojí! Musíme udržet tempo a nepolevit. Minuty běží a zápas je hodně vyrovnaný. Teď to přišlo, Bleci střílí svůj první gól i přesto, že byl náhodný, jelikož jejich brankář trochu zazmatkoval. Ale i takový gól se počítá a tak na tabuli svítí 1:0 pro naše Bleky. Končí nám první půle zápasu. Do druhé půlky vstupujeme s velkým odhodláním toto skóre udržet, ne-li přidat branku. Bohužel Bohemians získává převahu nad naším týmem, a tak se stala chyba Vojty Višňovského. Sedí na trestné lavici za sekání. Ale tým trest za jeho chybu vydržel. Je to dvě minuty do konce utkání a kluci bojují, aby udrželi skóre a tak se i stalo. Porážíme Bohemians 1:0. A radost je obrovská. Na to jsme čekali dlouho. I když musím k tomuto zápasu říct pár slov. Kluci sice vyhráli, ale hodně polevili. Oproti prvnímu zápasu viditelná změna. A musím vyzdvihnout gólmana Matěje Procházku, který svůj tým podržel. Tak a po zápase porady a rady do dalšího zápasu. Po odehraných zápasech se dozvídáme, že se náš tým Black Angeles 2010 utká s Chodovem.

Třetí zápas: Black Angeles 2010 X Fat Pipe Florbal Chodov

Zahájené derby o třetí místo v prvním koši začíná. Chodov v prvních pár minutách střílí gól a je to 0:1 pro Chodov. Bohužel za podseknutí protihráče Matěj Tupý oslabuje náš tým na 1 minutu. Je vidět, že kluci umí podržet svůj tým, jelikož opět přesilovku udržíme bez inkasovaného gólu. A tak hra pokračuje dál. Bleci mají plno šancí, ale nedaří se jim dát gól. Skončila první půle a bohužel musím říct, že Bleci přestali trochu hrát. Nebojují a nejdou naplno do soubojů. Opět fyzicky někteří hráči odpadávají. Na lavičce je po první půlce zápasu dosti rudo, jelikož za tento výkon je určitě trenér nepochválí. Kluci vstupují do druhé půlky zápasu s odhodláním vyhrát a dokázat, že na to mají. A tak se i stává! Bleci srovnávají skóre. A v zápětí krásná přihrávka od Matěje Kostihy na Jáchyma Guttenberga a je to gól. Tím pádem na světelné tabuli svítí stav 2:1 pro náš tým Black Angeles 2010. Bleci tedy ukončují zápas za stavu 2:1 a krásné třetí místo je naše. I když musím říct, že jsem v průběhu tohoto utkání tomu moc nevěřila.

Black Angels 2010 : Black Angels 2009 – 2:2
Black Angels 2010 : FbŠ Bohemians – 1:0
Black Angels 2010 : Fat Pipe Florbal Chodov – 2:1

Závěrem již tradičně chci poděkovat rodičům za výdrž a fandění. Trenérům za pevné nervy a za velkou snahu naše kluky posouvat ve hře dál. A samozřejmě našim klukům, kteří si opět sáhli na dno svých sil. Každý zápas je jiný. Musím pochválit kluky, že první zápas nespali a že naopak do prvního zápasu dali vše. Jinak si myslím, že jsme si to opět všichni dohromady zase užili a těšíme se na další turnaj. Hej, hej, hej Bleci jsou nej !!!

A s těmito slovy se s Vámi loučí Vaše reportérka Markéta Višňovská za tým Black Angeles 2010 ♥️