Poslední krok bývá nejtěžší. Black Angels však jeli do Brna bez bázně a s vůlí splnit si svůj sen – stát se superligovým týmem. Cesta to však nebyla vůbec jednoduchá.

Blaci na svého soupeře vlétli pěkně zhurta a prvních několik minut nepustili Hattrick z kleští. Podporování skvělými fanoušky, kterých dorazilo z Prahy několik desítek a vytvořili v maloměřické hale domácí prostředí, se mohli cítit pevní v kramflecích. Úvodní tlak však nebyl korunován vedoucí brankou a tak šel do vedení Hattrick, když Körbera prostřelil v deváté minutě Coufal. Po trochu divočejší úvodní fázi utkání začaly oba týmy lépe bránit a dlouho nebyla k vidění žádná nadějná útočná akce. Blaci stupňovali tlak v poslední pětiminutovce a konec třetiny dohrávali v přesilovce, ale vyrovnávací gól už nepadl a tak šlo do kabin s jednobrankovým náskokem Brno.

Black Angels se ve druhé třetině snažili vyrovnat, vytvořili si tlak, ale bez gólového efektu. Před polovinou utkání jsme dostali příležitost další přesilové hry, ale na hokejky se vkrádala nervozita a místo přesilovkového tlaku tak musel Pícha zatáhnout za záchrannou brzdu při úniku soupeře a poměry sil se vyrovnaly. Ve hře čtyři na čtyři potom zvýšil vedení domácích Fuchs. V tu chvíli už nezbývalo než zatlačit na pilu, ale to Blackům jde! Důraznější presink přinesl Blackům tlak a v rozmezí dvou minut vyrovnali zásluhou Hromady a Kopeckého. Chvíli nato měl vedení na holi Matěj Boček, ale zblízka bránu netrefil. Blaci byli na koni a chtěli jít do kabin s náskokem, minutu před koncem však Hattrick přežil nadějný závar před brankou Kejíka, a tak byl stav po druhé třetině 2:2.

I do třetí třetiny vlétli Blaci s chutí, ale ve velké šanci Kuba Boček napodobil bratra a dorážel vedle. Veselo však bylo po třech a půl minutách! Domácí Kůra předvedl fatál jako Brno a jeho rozehrávka skončila přímo na holi volného Renčína, který se sám před bránou obvykle nemýlí a ani teď tomu nebylo jinak! Když však další únik neproměnil Ludvík, blýsklo se z čistého nebe na druhé straně, míček za Körberova záda zblízka protlačil Ondráček a vrátil umdlévající Brno do zápasu. Brno se snažilo vytvořit si tlak, ale místo toho se dostal do rychlého úniku Kopecký, Sládeček ho však dobře vytlačil z úhlu a tak nedovolil zakončit nadějnou akci střelou. Sládeček jedné brance zabránil a nakonec vedoucí branku Hattricku sám připravil, když jeho nahození z velké dálky tečoval do brány Coufal. Blaci se však nesložili, ukázali velkou vůli po vítězství a tlačili se proti úporně bránícím domácím do útoku, což bylo čtyři minuty před koncem odměněno vyrovnávací brankou, když míček zblízka propasíroval do brány Matěj Boček! Utkání tak došlo do prodloužení, pro Blacky už čtvrté v tomto play-off.

Zkušenosti z předešlých dramat se projevily! Po dvou minutách první vážnější příležitost přetavil v branku Jakub Renčin a v maloměřické hale mohla propuknout ohromná radost, když se celý tým nahrnul za mantinely do jásající početné skupiny našich fanoušků! Black Angels postupují do Tipsport Superligy!

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS 4:5p
branky:
9. David Coufal, 30. Marek Fuchs, 46. Luděk Ondráček, 51. David Coufal – 35. Jakub Hromada, 36. Jan Kopecký, 44. Jakub Renčín, 57. Matěj Boček, 63. Jakub Renčín; rozhodčí: Petr Černý – Jiří Janoušek; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 308; zásahy brankářů: Filip Kejík 27 – Daniel Körber 14; po třetinách: 1:0, 1:2, 2:2, 0:1