Vítejte u dalšího rozhovoru. Tentokráte jsme vyzpovídali Tomáše Čáslavu, nejproduktivnějšího hráče juniorského týmu. Tomáš se s 50 kanadskými body umístil na děleném 3.-5. místě celé ligy. Jak odchovanec BLACK ANGELS hodnotí sezónu a jak si užil svůj debut v Superlize? To se dozvíte z následujících řádků.

Kdy jsi s florbalem začínal a kdo tě k němu přivedl?

“Ahoj Bleci! To to už nějaká doba bude. S florbalem jsem začal před 12 lety na základce. Přivedl mě k němu brácha, který předtím už rok florbal hrál. K Blekům jsem přišel v roce 2013.”

V uplynulé sezóně jsi měl opravdu napilno, kromě zápasů ve své kategorii jsi odehrál také nějaká utkání za mužské týmy BLACK ANGELS C CELTIC, BLACK ANGELS D DASTA a dokonce i za A-
tým. Trávíš florbalem většinu svého volného času? Co děláš ještě kromě florbalu?

“Dalo by se říci, že florbalem trávím veškerý svůj volný čas. Většinou to je ráno do práce, z práce rovnou na trejn a pak domů spát. A o víkendu ještě zápasy.

“Jelikož už pracuji, tak toho kromě florbalu už moc nestíhám , ale když se najde nějaká volná chvíle
tak rád zajdu do posilky, nebo s kamarády na fotbal.”

Když už jsme nakousli tvé nasazení v mužském A-týmu, popiš nám, jaký to byl pocit dostat možnost
zahrát si Superligu?

“Pocit to byl skvělý, jelikož dostat možnost hrát Superligu byl můj cíl pro tuto sezónu. Jsem rád, že se mi splnil. První zápas jsem byl celkem nervozní, ale díky dobré partě, která je v Áčku, nervozita rychle odpadla. A co je hlavní, tak zápasy za A-tým mi ukázaly, že na sobě musím hodně makat a že se mám ještě co učit.”

Věříš, že v příští sezóně dostaneš ještě více šancí?

“Byl bych za to určitě rád. Budu se snažit makat a snad se dokáži probojovat do týmu na delší čas.”

Primárně hraješ ale juniorskou soutěž. Jak bys v krátkosti odehranou sezónu popsal?

“Letos se nám moc nedařilo, nedokázali jsme se v zápasech koncentrovat celých 60 minut a to nás strašně sráželo, jelikož to často vedlo k zbytečným prohrám v závěrech zápasů. Ale na letošní sezonu budu vzpomínat rád, protože jsme měli úžasnou partu a zažili jsme spolu hodně dobrých akcí.”

Byl jsi spokojený se svými výkony? Co bys pro příště zlepšil?

“Osobně jsem byl hodně spokojený. Individuálně jsem totiž zažil svoji nejlepší sezónu v BA. Podařilo se mi vstřelit hodně gólů a myslím si , že jako kapitán jsem byl pro tým také přínosem. A že si kluci z mých proslovů v šatně něco odnesli. Zlepšil bych na sobě hlavně to, abych se ničím zbytečně nerozptyloval a pořádně se soustředil na zápas.”

Pracuješ i teď v karanténě na tom, aby ses zlepšoval? Jak?

“Jojo v karanténě se snažím na sobě pracovat, abych zlepšil svou silovou a kondiční stránku. Hodně času trávím v posilovně, kde jsem pětkrát týdně. Konečně jsem se taky dokopal k tomu si jít zaběhat a jezdit na kole. Samozřejmě si doma často hraju s florbalkou, aby mi to úplně nevypadlo z ruky.”

Jaký byl tvůj nejlepší individuální moment v sezóně? Jaký naopak ten nejhorší?

“Nejlepší moment sezóny byl pro mě určitě dvojzápas v Brně, kde se mi povedlo za dva zápasy vstřelit deset gólů. Nejlepší moment s týmem bylo play-off s Prague Tigers, když jsme vyhráli 2:1 na zápasy a vyhráli tak bitvu o
Čakovice.”

“Nejhorší moment sezóny pro mě byl zápas v Boleslavi, kde jsme prohráli 15:6 a vidět kluky jak se jim ani nechce na hřiště.”

Máš nějaký florbalový vzor nebo idol?

“Ve florbale jsem měl vždy jen jeden vzor a tím byl i stále je Jakub Boček.

Kdybys měl budoucí florbalisty přesvědčit, aby se začali věnovat tomuto sportu, co bys jim řekl? A
proč by si měli vybrat právě BLACK ANGELS?

“Že florbal je zábavná týmová hra, kde zažijí spoustu srandy, hodně společných zážitků a také dost vyhrocených důležitých zápasů. Ze všeho nejlepší je na tom ta podpora týmu.”

“Black Angels není jen tým, ale hlavně je to velká rodina se spoustou dobrých hráčů, super trenéry a hlavně úžasnou podporou od diváku. #BAFamily!”