Letošní ročník mezinárodního turnaje Prague Floorbal Cup je za námi a pro BA family je to mimořádný úspěch! Mezi elitních tuzemských klubů a zahraničních hostů získalo z našich jedenácti přihlášených týmů hned šest medailové umístění. Takovým počtem placek se nemůže chlubit žádný jiný účastník. Musíme tedy všem poděkovat za skvělé výkony a příkladnou reprezentaci Black Angels a hlavně pogratulovat k úspěchu! A jak se dařilo jednotlivým věkovým kategoriím?

Dorost A

Dorostencům se nepodařilo ze skupiny probojovat do elitního pavouka, chuť si ovšem spravili v pavouku B a nakonec získali dřevěné medaile pro vítěze B finále. V dnešních utkáních se podařilo klukům ubojovat dvě těsná vítězství.

semifinále B: Black Angels White vs. Florbal Chomutov 2:1 (Štěpán Kostrhún, Karel Urban)

finále B: Black Angels White vs. FbŠ Hattrick Brno 2:1 (Michal Derevlanyj, Kryštof Doležal)

medaile pfc 02

Starší žáci 2004

Naši strži podávali po celý turnaj vynikající výkony, los jim však ve čtvrtfinále přisoudil suverénní Vítkovice, pozdějšího vítěze. Blaci podali bojovný výkon, za který zaslouží velkou pochvalu, ale proti soupeři se dvěma dorostenci na výjimku v sestavě měli jen malé šance.

čtvrtfinále: Black Angels vs. SC Tempisch Vítkovice 1:4 (gól Dan Fitzsimon)

Mladší žáci 2006

Mlži skončili svou pouť pavoukem stejně brzy jako jejich starší kolegové. V zápase, který se jim nepovedl střelecky, nestačili na Jesenici.

čtvrtfinále: Black Angels vs. Florbal Jesenice 1:2 (branka Matěj Hodač)

Mladší žáci 2007

Ti mladší z mlžů utrhli v konkurenci deseti týmů svých vrstevníků stříbrné medaile. Svěřenci trenérů Plecitého a Vorla se tak mohou těšit z velkého úspěchu. Před obědem v semifinále eliminovali s přehledem Bohemku, ve finále však nestačili na vrstevníky ze Sparty.

semifinále: Black Angels vs. FbŠ Bohemians 5:1 (góly 2x Ondra Bohatý, Tomáš Egrt, Ondra Pecka, Michal Robek)

finále: Black Angels vs. Acema Sparta Praha Red 1:6 (Ondřej Pecka)

medaile pfc 07

Elévové 2008

Ani elévům se nepodařilo ubojovat utkání s Vítkovicemi, které nenašly konkurenci ani v této věkové kategorii. Naštěstí však na ně narazili o kolo později než kolegové ze stržů, a tak se mohou těšit ze zisku bronzových medailí v konkurenci šestnácti týmů.

Semifinále: Black Angels vs. SC Tempish Vítkovice 0:3

medaile pfc 08

Elévové 2009

Také této kategorie se účastnilo 16 týmů, herní systém však byl jiný. Vítězové základních skupin utvořili čtyřčlennou tabulku, kde se utkali o medaile každý s každým. Po úvodních dvou výhrách se kluci dostali k přímému souboji dosud neporažených dvou týmů o zlaté medaile. Výborní Wizards však byli dnes nad naše síly. I tak se jedná o skvělý úspěch!

Black Angels vs. Florbal Tachov 6:3 (2x Tomáš Felgr, Jan Babáček, Mikuláš Fuchs, Marek Havlín a Tomáš Vlasák)

Black Angels vs. ACEMA Sparta Praha 5:3 (2x Mikuláš Fuchs, Jan Babáček, Tomáš Felgr a Marek Havlín)

Black Angels vs. Wizards DDM Praha 10 3:7 (Tomáš Felgr, Marek Kryšpín a David Šurý)

medaile pfc 09

Přípravky 2010

Naši nejmenší neprve ráno porazili v souboji o postup do finálové skupiny Kladno a tím si zajistili medaili. Před obědem nejprve v souboji o medaile nevyšli šťastnější z přestřelky s Litvínovem, utkání o stříbro ale zvládli a připsali si vysokou výhru proti Bolce. Při pohledu na výsledky našich nejmladších kategorií máme tedy v Blacích opravdu velké naděje do budoucna!

Black Angels vs. Kanonýři Kladno 7:4 (4x Vojta Višňovský, 2x Tomáš Staněk, 1x Šimon Tupý)

Black Angels vs. SK Bivoj Litvínov 6:9 (4x Vojta Kopicka, Jonáš Zenker, Tomáš Staněk)

Black Angels vs. Technology Florbal MB 12:5 (Jáchym Guttenberg a Matěj Kratochvíl po 3 gólech, Lukáš Gomba, Tobiáš Holuša, Bojta Kopicka, Tomáš Staněk, Michal Štefanov a Matěj Tupý)

medaile pfc 10

Starší žákyně 2004

Holky v široké sestavě doplněné i o mladší žákyně dnes naskočily do semifinále, kde sice nestačily na Olomouc, ale i přesto se mohou radovat z úspěšného představení na turnaji a zisku bronzových medailí.

Black Angels vs. FBS Olomouc 1:3 (br. Zuzana Kuchařová)

medaile pfc G4

Elévky 2008

Nejmenší děvčata si udržela šanci na medailové umístění díky ranní remíze s Bohemkou. V utkání o bronz potom elévky porazily podruhé na turnaji slečny ze Sparty a mohly slavit svůj medailový úspěch.

Black Angels vs. FbŠ Bohemians 4:4 (góly Emma Diepoltová, Ilona Hlavínová, Linda Hrnčířová a Nela Rusňáková)

Black Angels vs. ACEMA Sparta Praha Yellow 6:3 (3x Linda Hrnčířová, 3x Ema Kratochvílová)

medaile pfc g8