I stržky se v letošní sezóně dočkaly prvního ligového turnaje. A byl to první víkend v historii Black, kdy stržky nastoupily hned na dvou frontách najednou. Tým Black v počtu 15 hráček bojoval v prvním koši a tým White v počtu 14 hráček ve třetím.

Black dívky i přes těžkou skupinu potvrdily pěknými výkony své ambice okupovat v letošním roce nejvyšší příčky a po dvou vítězných utkáních (nad Klatovy 4:0, a nad Chodovem 5:3) postoupily do finále prvního koše. Dobrý týmový výkon s tahem na branku, chutí tvořit hru, i s dobrým výkonem gólmanky všechny tyto prvky naši hru ve skupině zdobily a nezbývalo než se těšit na finále.

Více než dvouhodinová pauza nám ale před posledním zápasem záhadně svázala ruce a v zápase proti Bohemians jsme nestačili herně ani fyzicky. Výsledek 1:10 byl pro celý tým velkým zklamáním, protože ve finálovém utkání se nám opravdu nic nedařilo a soupeř skóroval téměř neomylně. Ale i takové zápasy se stávají a jsou dobrou školou. I přes tuto hořkou pilulku na závěr dne je druhé místo v prvním koši rozhodně úspěchem. Těšíme se do dalších utkání sezóny.

Tým White, který nastoupil ve třetím koši ve SH Nehvizdy, měl ambice jiné. Pro většinu hráček se jednalo o první ligové zápasy ve stržkách. V prvním zápase se děvčata utkala s Panthers Praha, se kterými jsme po boji padnuli 1:8. Do druhého zápasu však WHITE tým vlítl s obrovským odhodláním a v jednu chvíli se dokonce zdálo, že již vybojuje první výhru v sezóně. Ve druhé polovině však domácí
tým Prague Tigers potrestal naše chyby a dokázal vybojovat remízu 3:3.

Do posledního zápasu turnaje šly naše hráčky s velkým odhodláním a touze po vítězství. Soupeř OLYMP PRAHA byl ale dobře
připravený a o každý metr hřiště se tvrdě rval. Po urputném boji se nám podařilo kýžené vítězství vybojovat v konečném poměru 5:2. Třetí koš byl pro naše začínající nebo mladě hráčky výbornou průpravou a odrazovým můstkem do sezóny, ve které se chceme herně dále zlepšovat.

Autor: Vladimír Fuchs