O víkendu 25. a 26. května probíhaly v Ostravě holčičí výběry starších žákyň v dvojím blackovským zastoupením.

Naše holky Aneta Fryčová (gólmanka) a Adéla Kuchařová (útočnice) byly vybrány do finálního výběru Prahy a Středních Čech. Holky tedy v pátek odcestovaly do slezské metropole, kde je čekal finální turnaj. V prvních zápasech výběr prahy potvrdil roli favorita a vyhrál dvakrát shodně výsledkem 8:1. V posledním zápase ve skupině holky čekal slovenský výběr a i když holky nezačaly dobře (0:3), tak po postupně lepším výkonu dokázaly skóre srovnat na konečných 3:3. V tomto zápase výběrový tým podržela dobrými zákroky naše brankářka a Aduš týmu pomáhala přesnými zásahy.

Nedělní den byl ve znamení zápasu o umístění. Holky postoupily z prvního místa do semifinále, ve kterém je čekal Ústecko-Liberecký výběr. Ten se dostal do rychlého vedení, jenže hráčka utkání Aduš Kuchařová dvěma brankami skóre otočila a výrazně tak pomohla k postupu do finále. V něm se holky utkaly s výběremem Olomouce a domácího Moravskoslezského kraje. Praha dokázala přečkat nepříznivé vývoje utkání, když po průběžném skóre 2:4 a 4:6 nakonec šest vteřin před koncem srovnala na 6:6. Zápas musely rozhodnout až trestná střílení, ve kterém Praha dominovala.

Holky tak dokázaly vyhrát výběry starších žákyň a vezou krásné zlaté medaile. Individuální ocenění dostala navíc naše hráčka Aduš, která se dostala do All star turnaje.
#bafamily