Už se všechny holky na florbal těšily. A konečně se dočkaly. Po dlouhé koronavirové karanténě se představily nejmladší hráčky Bleků na tradičním turnaji Tatran Cup a rozhodně se neztratily. Šest dívek z ročníku 2009, pět z ročníku 2010 a jedna 2013 vybojovaly druhé místo. Ve finále po infarktovém boji nakonec podlehly zkušenějším hráčkám Sparty.

Základní část turnaje

Prvními soupeřkami byly hráčky z Liberce, které si z utkání s námi odnesly prohru 2 : 15.  Ani soupeřky z Jablonného nebyly pro naše hráčky vážnější překážkou, naše dívky vyhrály 20 : 1.

Vyřazovací část

Test odolnosti a bojovnosti přišel až v semifinále, kdy hráčky Bleků nastoupily proti domácím hráčkám z Tatranu. Soupeřky vedly již 4 : 1, ale ukázala se morální síla a bojovnost našich hráček, které nejenže dokázaly ve druhé polovině utkání vyrovnat, ale nakonec vyhrály na
nájezdy. Celkové skóre 5 : 4 pro hráčky BA.

Finále

Ve finále se našim hráčkám postavily další kvalitní soupeřky, tentokrát ze Sparty. Jednalo se vesměs o hráčky ročníku 2009, na hřiště
nastupovaly jen ty nejzkušenější. Za náš tým se pravidelně, s výjimkou posledních 3 minut, střídaly všechny hráčky. Opět naše hráčky prohrávaly ke konci o tři branky, znovu se však ukázala síla týmu a utkání se podařilo čtyřbrankovou šňůrou dokonce otočit. V poslední minutě však zkušenější soupeřky vstřelily dvě branky a rozhodly o vítězství pro svůj tým – konečné skóre 9 : 8 pro Spartu.

Konec sezóny se ale opravdu povedl. Elévky Bleků pod vedením trenérské trojice Martina Morisáka, Vladimíra Hrníčka, Ilony Baborákové a vedoucí týmu Zuzky Jiráskové ukázaly, že jsou budoucností ženské sekce týmu BLACK ANGELS. Každá z hráček v poli si připsala na své konto branku. Na gól přihrávala dokonce i brankářka Lea Kurzová. Při své premiéře v kategorii elévek dala tři branky i nejmladší hráčka na turnaji, stále ještě šestiletá Rozálka Morisáková. Věříme, že se bude takto dařit i nadále a děkujeme za podporu přítomným rodičům.

Autor článku: Ilona Baboráková.