V neděli 16. 2. odehrál ročník 2008 turnaj KFL v domácí hale v Letňanech. Tento turnaj měl hned několik výhod pro náš tým. První výhoda byla, že jsme mohli dát příležitost méně vytěžovaným hráčům, aby si zahráli v soutěžním utkání a předvedli nám, co v nich je.

Další výhoda je, že si zahráli na menším prostoru, než jsou zvyklí, a tak si museli lépe hlídat míček před soupeři a rychleji se rozhodovat. Několik hráčů si zkusilo i roli brankáře a také se několikrát změnily lajny, aby kluci byli schopni hrát s kýmkoliv a kdekoliv. Poslední hlavní výhodou je, že jsme si zahráli sport, který máme rádi a baví nás.

Ve skupině jsme si zahráli proti tymům z Ďáblic, Kbel, Čakovic a BA Rookies. Ve všech zápasech bylo vidět, že nám ten malý prostor dělá problémy, ale s každým zápasem se to zlepšovalo. Během zápasu kluci zkoušeli natrénované věci, ale byl prostor i pro improvizaci. Proto bylo vidět několik hezkých akcí a gólů.

Protože jsme ve skupině všechno vyhráli, čekalo nás finále s druhým týmem ze skupiny.  A tím byl tým z Kbel. Tento zápas měl několik zajímavostí. První je, že tým ze Kbel trénuje spolutrenér mladších žáků,J Kolínský.  A druhá zajímavost, že v týmu Kbel hráli čtyři kluci z našeho družstva mladších žáků 2008.

Zápas to byl vyhecovaný a někteří hráči ze Kbel zahráli svůj životní zápas, ale i to nestačilo na borce z týmu 2008. Po těsném vítězství 5:4 jsme se radovali z vítězství v turnaji.

Autor článku: Jakub Hlaváček.