Tým mladších žákyň BA Black nastoupil do nedělního turnaje ve složení 9 plus 1. Klasickou sestavu doplnila mlžka hrající za stržky Bára Šimáčková (07), elévka Terka Morisáková (09) a naše kmenová mlžka Alžběta Švábová, která se zotavuje po dlouhodobém zranění ruky. Do utkání jsme nastoupili v pozměněné sestavě. První dva zápasy odchytala Nela Rusňáková a poslední utkání hájila naši bránu Ilča Hlavínová.

Do předzápasové přípravy jsme v sobotu před turnajem zařadili „teambuilding“ – na minigolfu, kterého se zúčastnili všechny kmenové hráčky týmu BA Black a dva trenéři. Akce se vydařila, o celkový výsledek na minigolfu tolik nešlo 😊

Při taktické přípravě jsme se zaměřili na několik oblastí – bojovnost, komunikace, pohyb, rychlé střídání, obrana a střelba. Klíčová byla bojovnost, která nám dost scházela na minulém turnaji. V průběhu zápasů a na konci turnaje jsme s hráčkami probrali a zhodnotili, co se povedlo více a co méně. Kromě jiného musíme zapracovat na komunikaci jak na hřišti, tak na střídačce.

V prvním zápase nastoupily mlžky proti týmu TEXAS LONGHORNS DDM P6, který patřil k favoritům turnaje. Ve zpočátku vyrovnaném utkání nám TEXAS postupně odskočil na rozdíl dvou branek. Díky velké bojovnosti a chuti po vítězství v průběhu celého zápasu se nám podařilo soupeře výsledkově dotáhnout. Dvě minuty před koncem utkání jsme si vzali oddechový čas. Poslední gól vsítila Ilča Hlavínová v poslední vteřině zápasu a zařídila tak remízu 6:6. Kdybychom měli dalších 30 vteřin k dobru, utkání bychom určitě otočili v náš prospěch – na kdyby se však florbal nehraje …

Druhé utkání s Olymp Florbal Athéna mělo od počátku zcela jednoznačný průběh. O vítězi utkání bylo rozhodnuto během několika prvních minut střetnutí. Hráčky BA Black běhaly, bojovaly, napadaly, kombinovaly a hlavně skórovaly. Téměř každá hráčka našeho týmu vstřelila gól. Zápas skončil vítězstvím 10:1 pro BA Black.

V posledním utkání o třetí místo jsme vyzvali hráčky Wizards DDM P10. Po celé utkání byly naše mlžky aktivnější, i když postupně docházely síly. Rychlost a bojovnost hráček byla však nižší než v předchozích zápasech. Po celé utkání jsme sice vedli, ale ke konci zápasu nás „Wizárdi“ začali jak herně tak výsledkově dotahovat. Holky nakonec zabraly a utkání s přehledem dotáhly do vítězného konce (výsledek 8:5). Více než 75 procent gólů v posledním zápase dal útok Ema (6 gólů) & Emma & Anežka a to především díky výrazně zlepšené kombinační hře.

V nedělním turnaji jsme neokusili chuť porážky a skončili na celkovém třetím místě.