Bleci svedli skvělý souboj o body v pražském derby proti Tatranu. Výsledek zápasu 5:4 posunul BLACK ANGELS na osmou příčku v tabulce a prozatím i postup do play off. Hráči A-týmu byli pod velkým tlakem, jelikož v současné době je každý další bod velice důležitý na cestě do play off. I proti tak silnému soupeři jako je Tatran se nenechali ničím rozhodit a nakonec překlopili napínavé utkání na svou stranu.

V drtivé většině to byl v první třetině florbal nahoru dolů, který byl pro oko fanouška tohoto sportu jistě velmi atraktivní. Šance si vytvářeli obě mužstva, ale prvním kdo otevřel skóre zápasu, byli domácí. Za Tatran se v čase 9:17 trefil Bohumil Piskáček, který po krásném pasu od Brautfergera, rozvlnil síť za brankářem Bleků, Danielem Körberem.

Svěřenci Tomáše Janečka však do utkání vstoupili s velikým úsilím, které o dvě minuty později přetavil v branku Adam Bouček. Ten, jakožto sváteční střelec, si po chybě střešovických připsal svojí premiérovou branku v sezoně. Velmi dobře kombinující tretí formace dokázala v podání Martina Obuškeviče vstřelit branku a získat si tak vedení 2:1 na svou stranu.

V průběhu druhé dvacetiminutovky jsme mohli vidět akce na obě strany. První, kdo se přesně trefil, byl Tomáš Hanák. Mladší z bratrů dostal pas přes celé hřiště a v pádu zvládl zasunout míček za Frühbauera. Zanedlouho přišlo snížení ze strany Tatranu, kdy Havlas vyslal bombu, kterou Körber přes hustý provoz neviděl. BLACK ANGELS odpověděli velmi záhy. Po 18 sekundách při přečíslení navýšil na 4:2 Matěj Boček. Po vyloučení Radka Hanáka snížil Tatran dvě vteřiny před koncem prostřední části. Do šaten se šlo za stavu 3:4.

V rámci poslední dvacetiminutovky se zápas začal velmi vyostřovat. Ze strany Tatranu přišlo logické stažení na dvě elitní formace. Hra se v poslední části velmi zrychlila. V 11. minutě kombinace Havlas – Brautferger končí vyrovnávacím gólem. Při početní výhodě proměnil Jan Kopecký, který dorazil ránu Jakuba Hromady. Kopecký tak Blekům zařídil vedení 5:4, které ubránili až do konce zápasu.

Sestřih utkání:

Hodnocení zápasu: