Dědictví po ročníku 2005 nás zaneslo do 1. koše ligy mladších žáků a popravdě jsme měli před startem mírné obavy. Přeci jenom loni jsme se pohybovali mezi třetím a čtvrtým košem a skupina těch nejlepších budila respekt. Nakonec se ale ukázalo, že se není čeho bát a po dobrých výkonech obsadili kluci parádní 3. místo!

 

vs T.B.C. Lucern Králův Dvůr 5:1 (1:1, 4:0)

 

První mač nám nachystal souboj s Královým Dvorem. Začátek byl sice trochu vlažný, ale kluci se do toho brzo dostali a začali soupeře přehrávat. Vstřelili jsme i úvodní branku a šli do vedení. Jenže pak nás dostihla nekoncentrovanost a Lucern srovnal na 1:1. Nerozhodný stav vydržel do konce první poloviny. Druhá část ranního klání nám vyšla parádně. Kluci viděli, že to jde a rodičům začali předvádět skvostné akce. Pár nahrávek, střela a rozvlnění sítě. Takhle by se to asi líbilo všem. Královu Dvoru jsme nakonec nasázeli ve druhé polovině čtyři fíky, a slavili tak výhru 5:1.

 

Schiller 0+3, Bělík 2+0, Staněk 2+0, Zeliska 1+1, Kostiha 0+1

 

vs FAT PIPE FLORBAL CHODOV 0:4 (0:2, 0:2)

 

V našem druhém představení jsme narazili na o poznání těžšího soupeře. Najednou jsme čelili týmu, který věděl, jak má hrát, jak má bránit a jak se postavit. A už to začalo skřípat. Kombinace nevycházely, a když už se nějaká povedla, tak jsme většinou skončila napálením jednoho z chodovských. V obraně jsme zmatkovali a ne vždy věděli, kam si stoupnout. Ale to se určitě do příště zlepší! Stejně tak rozehrávka. Ta se za celý turnaj ukázala jako náš největší problém. Pár šancí jsme si ale vytvořili, bohužel nás pak zradila mířidla. Ona taková prázdná brána ještě neznamená nutně gól. Chodov nás porazili 0:4 a my mířili do boje o bronz.

 

vs ACEMA SPARTA RED 8:3 (3:2, 5:1)

 

V bronzovém duelu jsme vyzvali jeden z mančatů Sparty a zadařilo se. Měli jsme parádní začátek a brzy vedli 3:0. Kluci si zřejmě mysleli, že už je více méně hotovo a polevili. A Sparta trestala. Dva góly a najednou už byl náskok jenom jednobrankový. Naštěstí přišla přestávka a my se mohli trochu uklidnit. S koučem Martinem jsme chlapcům domluvili a šlo se do poslední desetiminutovky. V ní se nám podařilo pětkrát skórovat, znovu i po koukatelných akcích. Z čehož jsme my trenéři měli ještě větší radost. I díky dobrému výkonu Vítka v brance vsítila Sparta už pouze jeden gól, takže po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 8:3!

 

Zeliska 4+2, Bělík 2+0, Schiller 0+2, Staněk 1+0, Růžička 1+0, Kostiha 0+1, Poes 0+1

 

I když jsme do Letňan vyráželi vinou škol v přírodě, návštěv příbuzných, rozbitých hlav a ukončení kariér v okleštěném počtu, tak to dopadlo dobře. Věříme, že si kluci turnaj užili a viděli, že když se chce, tak to jde. Samozřejmě je plno věcí, na kterých je nutné zapracovat, ale to půjde. Já i Martin klukům za turnaj děkujeme a vidíme se v úterý na tréninku. A děkujeme i za pomoc rodičům s pořádáním!

Doctor Haus