Po měsíční pauze jsme se opět sešli na turnaji. Naše poslední představení nedopadlo podle představ, navíc jsme nakonec byli kvůli umělému šoupání týmů podle pořádání hozeni do třetího koše. V Králově Dvoře jsme se ale sešli v plné sestavě, první dva mače dopadly fantasticky a nakonec jsme po nájezdech urvali postup do druhého koše.

vs Olymp Florbal ZEUS 8:1 (4:0, 4:1)

V prvním duelu nás čekal od příjemných 10:20 Olymp. Věděli jsme, že pokud budeme hrát, jak máme a vezmeme to vážně, tak bychom neměli mít problém. To se nakonec i potvrdilo. Od začátku jsme byli jasně lepší a Olymp k ničemu nepustili. Kluci si dobře zastříleli a užili si to.

Zeliska 2+1, Bělík 1+2, Janečka 1+1, Růžička 1+0, Schiller 1+0, Vinkler 1+0, Kadrnožka 1+0, Hodač 0+1

vs FBC Draci Říčany Bílí 7:1 (4:1, 3:0)

Druhé klání mělo mít podobný průběh jako to první a nakonec tomu tak i bylo. Start do zápasu byl ale bídný. Kluci po první lehké výhře mysleli, že to půjde samo a ono překvapivě nešlo. Po prvních asi třech minutách to bylo 1:1. Kluci ale rychle zapnuli, šoupli tam pár gólů a zápas byl už v našich rukách. Dohrál se v podobném duchu jako ten první a na nás čekalo finále o postup proti domácímu Královu Dvoru.

Schiller 1+2, Hodač 2+0, Bělík 2+0, Kostiha 0+2, Růžička 1+0, Vinkler 1+0, Zeliska 0+1

vs TBC Lucern Králův Dvůr 3:2 (2:2, 0:0 – 1:0)

Ve finále jsme narazili na o poznání florbalovější tým, než s kterými jsme se potkali ve skupině. Do vedení jsme si šli asi ve 20. vteřině, kdy se poněkud šťastně trefil Robin. Všechno vypadlo dobře. Jenže přišla chyba od našeho obránce, který udělal věc, na kterou upozorňujeme před každým zápasem. Bohužel, stalo se a Dvůr srovnal na 1:1. Poměrně brzo jsme si ale vzali vedení zpátky, parádní střelou se prosadil Zelí. Jenomže do přestávky přišla další zbytečná chyba beka (tentokrát nedůraz) a opět bylo srovnáno. Ve druhé půlce už jsme byli jasně lepší a soupeře k ničemu absolutně nepustili. Opět jsme vyhořeli na obvyklém problému v těžších zápasech, a to je proměňování šancí. Hra na balónku – super, přechod do útoku – super, nasazení – super, vytváření šancí – super, koncovka – nic. Nakonec jsme ale zvládli nájezdy, kde nám výhru a postup vystřelil Tomáš Vinkler.

Bělík 1+0, Zeliska 1+0, Staněk 0+1

Celkově turnaj probíhal o mnoho lépe než ten předchozí na Kladně, kde od nás chybělo všechno a nešlo nic. Samozřejmě to také bylo tím, že tentokrát jsme hráli ve třetím koši. Nicméně jsem rád, že kluci ty první dva zápasy zvládli tak, jak je zvládli a mohli si je užít a vyzkoušet si i věci, ke kterým se jindy nedostaneme. Ve finále jsme byli lepší, bohužel musíme stále pracovat na zakončení a zachování klidu ve vypjatých situacích. Což je ale normální. A samozřejmě opět děkuji rodičům za podporu!

Haus