< >
dorost_sfc-1.misto
31
Srp
sdílet článek
Jiří Patočka

ZLATÁ BRATISLAVA!

 

Již ve středu odcestovala větší část dorostenecké posádky z Prahy do slovenského hlavního města, kde se od čtvrtka zúčastnila turnaje Slovak Floorball Cup. Po troublech s ubytováním jsme ve čtvrteční pravé poledne nastoupili k prvnímu zápasu ve skupině. FK Krocans Lučenec byl ideálním soupeřem na rozjezd a i když po výsledku 12:1 v náš prospěch nám chybělo k ideálnímu výkonu mnoho. To byl náš jediný zápas v tomto dni a mohli jsme se dlouho připravovat na ty další.

dorost1

Ten další přišel v pátek v nepříjemný čas v 8:00. Již kompletní tým se postavil dalšímu slovenskému týmu a s lepším výkonem dorost vyhrál nad Dravými Levi s čistým štítem 7:0. Naše skupina měla nejmenší počet účastníků a když se k tomu připočte, že náš další soupeř IBK Rebels na turnaj ani nedorazil, tak jsme odehráli pouhé dva zápasy ve skupině. My si připsali kontumační výhru 5:0, zahráli si krátký tréninkový přátelák proti sobě a těšili se na další zápasy.

Se skóre 24:1 jsme postoupili z naší skupiny z prvního místa a los play off nám do prvního vyřazovacího kola přisoudil maďarské hokejisty. ARES Hockey Club ’94 jsme porazili 10:1 a byli jsme rádi, že jsme všichni kvůli hektickému závěru přežili ve zdraví. Zregenerovali jsme na místním koupališti a šli do dalšího zápasu. Čtvrtfinálové utkání proti Ice Players Sereď jsme zvládli skvěle a celý zápas jsme soupeře svojí aktivní hrou k ničemu nepouštěli. Po zatím nejlepším výkonu na turnaji jsme si výhrou 11:1 jsme si vysloužili účast mezi nejlepšími čtyřmi celky turnaje. Pořád jsme ale čekali na pořádný zápas, který nás doopravdy prověří.

dorost2
Řádným soupeřem se nám stal v semifinále v neděli tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Na soupeře jsme vlítli, jenže jsme si dlouho lámali zuby na skvěle chytajícím ostravském gólmanovi. Přesto se nám ho podařilo překonat jako prvního. Jenže to bylo málo a v poslední minutě jsme inkasovali hloupý gól, který mladému celku z Ostravy vlil novou krev do žil do druhé dvacetiminutovky. Naše hra nebyla optimální a soupeř trestal druhým gólem. Z našeho trápení nás dostala skvělá trefa z voleje. Opět jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme překonat soupeřova gólmana. O vítězi vyhroceného zápasu muselo rozhodnout prodloužení. V něm se čekalo na chybu, kterou udělala ostravská obrana, když se při bránění standardní situace rozestoupili a náš střelec Tom Heřmanský rozhodl o postupu do finále!

dorost_sfc-1.misto
Ve finále hrající na 3×20 minut jsme se střetli s výběrovým týmem Slovenska FAT PIPE Maskantje Juniors. Nám vyšel vstup do utkání. Dvěma brankami jsme rychle odskočili a vypadalo to na snadný průběh utkání. Jenže z první třetiny se nakonec stala přestřelka, kterou jsme zvládli v poměru 4:3. Naše hra nebyla dobrá a soupeř byl rozhodně florbalovějším týmem na hřišti. Klukům zřejmě trošku v hlavě hrálo, že se hraje o dost a k tomu postupně oběma celkům docházely síly. Ve třetí třetině jsme konečně dokázali řádně bránit šance finálového soupeře. V závěru jsme za stavu 5:5 našli v sobě více sil než naši bratři a dvěma brankami v závěru jsme rozhodli o celkové výhře na turnaji.

Kluci si výhru postupně lepšími výkony na hřišti zasloužili. Musíme zmínit, že kapitán Tom Čáslava byl u šesti ze sedmi vstřelených branek ve finále a výraznou měrou pomohl týmu k celkové výhře. Dominanci na turnaji potvrzuje také vyhlášení hned čtyř našich hráčů do all star výběru celého turnaje. Oslavy byly tak dlouhé, že jsme málem nestihli ani zpáteční spoj do Prahy, kdy kluci unavení dorazili domů v pondělí v 1:00. Přijeli ale jako vítězové s obrovským pohárem a spousty vzpomínek. Dalším testem pro dorostence na novou sezónu bude G2 cup, který odehrajeme od čtvrtka na Podvinném Mlýně.

divider
29314595_2127748973918733_7468520019028121245_n
04
Dub

Dorostenci B vyhráli svoji soutěž!

Letošní sezona skončila pro Dorostence B vítězně, když obsadili ve své soutěži PH+SČ ligy první místo a vybojovali postup do 2. dorostenecké ligy.

divider
dorostB
22
Led

Dorost B přejel soupeře!

V sobotu vyrazili Dorostenci B na 6.kolo PH + SČ ligy. Sraz byl na Hlavním nádraží a potom vlakem do Černošic. Aktuálně držíme

divider
21106839_1761900927183711_5589738119311145739_n
26
Pro

První polovina sezóny dorostenců

V loňské sezóně byla kategorie dorost hodně vidět. Po účasti na republikovém finále se dorost Black Angels umístil na krásném druhém místě

divider starší články divider