< >
DSC_0085-768x512
22
Kvě
sdílet článek
BLACK ANGELS

Zhodnocení sezony starších žáků Black

Starší žáky tvořili ročníky 2003 a 2004, které jsem trénoval poslední dva roky, takže o jednotlivých hráčích, jejich vzájemných vazbách, silných a slabých stránkách jsem měl logicky kvalitní přehled. Na začátku je třeba zdůraznit, že ve věku starších žáků se už začíná výrazněji projevovat, kdo to se sportem myslí vážně a kdo si jen tak chodí zahrát pro radost. Taktéž úroveň celé soutěže starších žáků v regionu Praha a Střední Čechy se nesla v tomto duchu. Tým od začátku fungoval, pokud jde o atmosféru mezi kluky, bezproblémově. Nicméně jako trenér bych si přál mít k dispozici aspoň ještě dalších pět kvalitních hráčů, kteří by zvýšili konkurenci v týmu. Bohužel se od začátku projevovalo u celého týmu v závislosti na výkonnosti kluků, že někteří jsou si pozicí v týmu jistí a jejich tréninkové nasazení nebylo úplně 100%. Na druhou stranu nelze říct, že by nějaká skupina hráčů tréninky flákala.  Dobře to bylo vidět třeba u kluků, kteří trénovali a někdy i hráli v dorostu A. Tam se museli na každém tréninku více rvát o pozornost trenérů a nominaci na turnaj. A to je jediná možná cesta k progresu výkonnosti – odmakat každý trénink s vědomím, že bojuji o pozici v týmu. Pak je každý sprint o fous rychlejší, každý souboj o poznání důraznější. V konkurenčních klubech, které jsme potkávali v nejvyšším výkonnostním koši, to takto funguje. A ten rozdíl byl pak při našich soubojích na hřišti zkrátka poznat.

Letní příprava i soustředění proběhlo z pohledu trenéra uspokojivě. Klukům jsem nejednou zdůrazňoval, že se musí začít připravovat i individuálně. Ať už jde o zvyšování fyzické výkonnosti, kvality práce s holí, tak i zpevňování středu těla a hlubokého svalstva, strečink a regeneraci. Jakýkoliv doplňkový sport je dobrý.

Do ligového ročníku jsme nastoupili do prvního koše, který jsme si vybojovali předcházející sezonu. Z 12 ligových turnajů jsme 9 odehráli v prvním koši a 3 ve druhém. V celkové tabulce soutěže  jsme skončili na 5. místě, což byl v porovnání s kvalitou našich soupeřů náš strop. Před námi skončili Chodov (vítěz MČR stržů), Tatran (3. místo na MČR stržů), Kladno a Boleslav. Až za námi např. Sparta či Bohemka. V prvním koši se nám bohužel nepodařilo za celý ročník dostat do finále. Se soupeři před námi jsme sehráli jak velmi vyrovnané zápasy, tak jsme několikrát výsledkově propadli. Chodov a Kladno jsme za celou sezonu porazit nedokázali, byť třeba s Chodovem jsme např. prohráli až po nájezdech či dvakrát jen o jednu branku. Zde jednu poznámku. Už u stržů se v průběhu sezony roztáčel kolotoč přestupů, kdy zejména na Chodově a Tatranu ulovili několik rozdílových hráčů z jiných klubů.  Přesto jsme dokázali být těmto týmům mnohdy vyrovnanými soupeři. Jinak v této věkové kategorii hráli nejlepší týmy zásadně útočný florbal založený na celoplošném presinku. Nám důrazné napadání rozehrávky pokaždé činilo značné potíže, protože na takovou nátlakovou hru jsme nebyli holt z našich tréninků zvyklí, viz. výše ☺.

Možná bychom také dopadli o něco málo lépe, kdyby nás po celou sezonu nekosily zranění a nemoci. Takto jsme ani k jednomu turnaji v sezoně nenastoupili v plné sestavě. Vždy minimálně jeden hráč základní sestavy chyběl. Většinou to však bylo hráčů více. Při úzkém kádru se to okamžitě na hře celého týmu projeví. Někteří kluci nastoupili kvůli dlouhodobým růstovým problémům naposledy v listopadu 2017. Hráčský kádr se nám na jaře 2018 podařilo doplnit o Ondřeje Diepolta, který k nám na vlastní žádost přestoupil z týmu Vosy. Právě proti nejlepším týmům soutěže bylo znát, že jsme nehráli na tři pětky. Kolikrát jsme nemohli postavit ani tři útoky a dvě obrany a hráli na 12 či 10 hráčů v poli.

DSC_0085-768x512

Tým herně i gólově táhli zejména kluci ročníku 2003. U nich bylo vidět, že fyzicky i herním myšlením měli v tomto věku markantní růst. Většina 2004 musí právě projít obdobným růstem, aby byla na elitní patro soutěže připravená na sezonu příští. Obecně lze říct, že všichni hráči týmu mají před sebou florbalovou budoucnost a bude záležet na jejich další práci, aby se prosadili i v následujících kategoriích. Konkurence tam totiž bude ještě více neúprosná.

Je třeba zmínit úspěchy. V lednovém turnaji Prague Floorball cup jsme skončili na třetím místě. V říjnovém turnaji ve švédské Umee jsme vyhráli playoff B. A po skončení ligové sezony jsme na Tatrancupu vybojovali stříbro. Vedle toho jsme ještě sehráli v průběhu sezony několik kvalitních přáteláků, např. Se Spartou, Plzní či Hradcem Králové. Ještě nás čekají poslední dva letní turnaje ve starém složení, Liberec a Brno. Věřím, že i tam předvedeme kvalitní florbal a zabojujeme o další úspěchy.

Já osobně tedy hodnotím sezonu jako velmi úspěšnou. Výsledky i předváděná hra téměř odpovídaly maximálním možnostem tohoto týmu. U většiny hráčů došlo za ten rok k viditelnému hernímu zlepšení. Ti nejlepší se už prosazovali v kategorii dorostu.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům, jejich rodičům, mým asistentům a vedení BA. Bez vás všech by to nešlo dělat tak dobře. Je vidět, že dobrá parta je základ úspěchu. BA forever ☺

DSC_0096-768x512

divider
IMG_20180506_195952
08
Kvě

STRŽI WHITE OVLÁDLI KRALUPY OPEN!

Starší žáci White vybojovali premiérové vítězství na turnaji v Kralupech nad Vltavou - Kralupy Open. Kluci se neskutečně vyhecovali a od prvního utkání

divider
20180429_150129
01
Kvě

OHLÉDNUTÍ ZA SEZÓNOU

Už také mladším žákům 2005 skončila ligová sezóna 2017-2018. Jaká tedy byla?

Asi nejtěžší v historii tohoto týmu. Nejenom,

divider
DSC00162
28
Bře

Vítězný výjezd stržů Black

Jedenáctý turnaj druhého koše starších žáků pořádala Rudná v pěkné hale v Králově Dvoře. V rámci utužení party jsme na místo cestovali vlakem. V den

divider starší články divider