< >
2005
17
Čec
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

Zhodnocení PG

Dorostenky – G16

Zdravím příznivce dívčího florbalu, máme za sebou Prague games a mně asi prvně došla slova … …nebo ne☺
Dorostenky to parádně dotáhly do čtvrtfinále a tak v konkurenci 40 týmů skončily mezi 8 nejlepšími.

Cesta základní skupinou byla téměř celá vítězná, i když třeba s Nemšovou výsledek 1:0 byl spíš fotbalový, jak florbalový. Ta jedna porážka byla s finským Loistem, které suveréně vyhrálo celý turnaj.

Postup v první kole play-off přes švédský IBK Sala Silver měl konečně správnou florbalovou brankovou nálož. Výhra 4:1 posunula holky do dalšího kola.

Soubor_000 (3)

Švýcarský Zug United Blue byl už těžší soupeř a tak jsme byli na tribuně za těsnou výhru 2:1 velmi rádi.

Ve čtvrtfinále k vytoužené medaili chyběl letos opravdu jen kousíček. Švédský Huddinge IBS prohrával ještě v čase 39,24 ale štěstí nás opustilo v poslední minutě tohoto zápasu. Konečné skóre 2:2 po základním čase poslalo holky do nájezdů a věřím, že trenér zažil horkou chvilku, když nikdo nechtěl jít. Nakonec tři statečné Bára 99, Verča 85 a Eli 92 ukončily tento zápas.

Myslím, že holky získaly turnajem spoustu zkušeností. Opět vyzkoušely hru proti většímu soupeři – čtvrtfinálové Huddinge by totiž mělo hrát spíš basket než florbal – minimálně jejich dvoumetrová kapitánka ☺, ale i stejně velké soupeřky nám dávaly zabrat. Vzhledem k tomu, že jsme nedostávaly mnoho gólů – na první zápas zapomeneme –
znamená to dvě věci: útoky jich dávaly ještě méně než soupeř a obrana a Naty dělaly minimum chyb.

Soubor_000 (2)

Z toho plyne cíl do následující sezóny:
Útoky dotáhnout k tomu, aby gólovky fakt proměnily a nám na tribuně nemusely šedivět vlasy ☺ Báře 7 – udělat v hale vždy teplo, protože jako letní znamení v zimě prostě funguje jen na půl – její góly mluví za vše ☺ Nepolevit v dobré obraně a Naty se bude držet svých skvělých zákroků. A všichni povinně každý trénink zkusí alespoň 5 nájezdů!!! Protože štěstí přeje připraveným ☺

Tak to bylo Prague games G16 2017 …

Fotky jsou tam co vždy –
http://zdev.rajce.idnes.cz/BA_-_Prague_games_G16_2017-07/

florbalu zdar a dívčímu zvlášť

Zdeňka Ch.

—————

Tým mladších žáků 2005 nastoupil do velmi těžké skupiny spolu se Znojmem (pozdějším vítězem kategorie), dále Bulldogs Brno a Snipers Bratislava. O síle skupiny svědčí to, že 3 ze 4 týmů postoupily až do semifinále celého turnaje. Ve skupině jsme skončili na 3.místě a zajímavostí je, že v žádném zápase žádný z týmů nevstřelil soupeři více než 4 góly.

V předkole jsme se potkali s Českým Těšínem, který si posbíral 16 míčků vstřelených do jeho sítě a kluci si nalili zpět sebevědomí, které po skupině nebylo příliš silné. To zápas s Hurrican Karlovy Vary byl jiný příběh. Byl to vynikající soupeř a ačkoliv jsme vedli už 4:1, tak jsme nakonec zvítězili jenom 4:3. V dalším kole play off (1/8 finále) jsme zvítězili hladce nad Mladou Boleslaví 7:1 a těšili se na zásadní zápas ve čtvrtfinále se Spartou. O důležitosti zápasu svědčilo obrovské nasazení obou týmů, aktivní florbal plný soubojů a střel na bránu a nervy drásající závěr. Ale zaslouženě jsme si došli k vítězství a celý zápas vyhráli 3:2. Výbuch nadšení byl obrovský a hlavně naprosto zasloužený.

V semifinále jsme se potkali opět se Znojmem a opět narazili na vynikajícího gólmana. Zápas se vyvíjel špatně již od 14.vteřiny, kdy jsme poprvé obdrželi gól. V polovině poločasu byl už stav 0:2 a my se teprve rozjížděli. Na konci poločasu jsme dali první gól do šatny a v polovině 2.poločasu již otočili skóre na vedoucích 3:2. Bohužel jsme neudrželi pozornost a pár detailů rozhodlo o tom, že se Znojmo dostalo do vedení 5:3 a ani závěrečná hra v 6 nezabránila konečné prohře 3:7.

Náš tým doplněný o 3 hráče (2x ročníku 2006 a 1x hosta) předvedl na turnaji vynikající výsledek a konečná bronzová medaile za 3.místo v tak prestižním a náročném turnaji je úžasná. Je to ocenění celoroční práce a současně motivací do dalších tréninků. Perfektní týmový výkon všech, kteří se turnaje zúčastnili. Dosáhli jste super úspěch, kluci!!!

2005

Také je potřeba poděkovat všem rodičům, kteří vytváří celý rok vynikající podmínky a atmosféru, ve které si kluci můžou florbal užívat a splácet jim jejich úsilí krásnou hrou.

Trenérský tým Mára, Pavel, Kuba a Kuba

divider
stažený soubor
07
Srp

Výsledky Czech Open 2018

Tři týmy mají za sebou Czech Open. Muži v kategorii Pro nenavázali na loňský výsledek a skončili ve čtvrtfinále. Benfica skončila na holi švédských mladíků

divider
27971952_2592390047444154_5272936154942551910_n
09
Čec

Výsledky Prague Games 2018

9Letošního turnaje Prague Games se zúčastní šest blackovských týmů. Turnaj všem týmům začal již ve středu. Nabízíme výsledky ve skupinách a rozpis zápasů v play

divider
mini
08
Čer

NISA 2018 VELMI ÚSPĚŠNÁ!

První termín turnaje byl určen nejmenším dětem. Nejmladší kategorií byla přípravka MINI (děti ročníku 2011 a mladší). Klub BLACK ANGELS patří mezi těch

divider starší články divider