< >
pp
17
Zář
sdílet článek
Jakub Zalubil

FAT PIPE cup a 2. místo pro elévy 2008

V rámci přípravy na poslední ročník coby elévové, jsme se vydali na přípravný turnaj na Chodov.

V prvním zápase nás čekal domácí tým Florbal Chodov. Zápas jsme začali slibně, když jsme se ujali vedení 1:0. Nicméně pak jsme si vybrali pořádnou dávku smůly. Naše útočná aktivita končila na blocích soupeře, u brankáře, případně na brankové konstrukci. Naopak soupeř nám zasadil tři pro něj šťastné góly a poslední jsme inkasovali do prázdné branky. Turnaj pro nás tedy začal prohrou 1:4. Zde bych ještě ocenil fair-play gesto našeho staronového kapitána pro první zápas Lukana29, který měl dobrý výhled na celou situaci a přiznal sporný gól v naší síti.

Do druhého zápasu jsme vtrhli již s novým kapitánem Vaškem13 a asistentem Edou10, které si kluci vybrali. V zápase jsme soupeři z Tachova nedali moc šanci čuchnout k balónku a zaslouženě jsme tak vyhráli 14:1.

Ze základní skupiny jsme postupovali z druhého místa a ve čtvrtfinále nás čekala Traveza Mukařov. Kluci se pořádně rozehráli a díky pěkné kombinační hře jsme zápas dovedli až do stavu 16:0.

Přišla neděle, finálový den turnaje a už šlo do tuhého. První ranní zápas, naše noční můra, a proti nám opět domácí Chodov, který nás už jednou porazil. Nicméně kluci se semkli, nevím jak, ale prvně se po ránu probrali a od začátku diktovali tempo hry. Hned po 16 vteřinách zahráli kluci akci jako přes kopírák ze zápasu s Traverzou a vedli jsme 1:0. Poté jsme přidali ještě dvě branky a za stavu 3:0 se začal zápas lámat. Výborně chytající Max vyřešil pár závarů u naší branky a soupeř trefil dvě tyčky, na které jsme zareagovali dvěma vstřelenými góly. Od stavu 5:0 byl na hřišti už jenom jeden tým, který diktoval tempo hry, bavil všechny na hale technickými finesami, krásnými kombinacemi a efektivitou v útoku. Odveta proti domácímu Chodovu byla dokonána s poslední sirénou a stavem 12:2.

Ve finálovém zápase nás čekal Start, o kterém již víme vše, co potřebujeme. Bohužel, opět jsme nenašli recept, jak ubránit hráče s číslem 98. Vždy, když jsme se v zápase ujali vedení, soupeř záhy srovnal. Když už soupeř výsledek otočil, také se neradoval dlouho. Pro diváka velmi pohledné utkání, které se přelévalo ze strany na stranu a padal jeden gól za druhým. Bohužel, na konci zápasu jsme to byli my, kdo byl o dva góly chudší a po prohře 9:11 bereme druhé místo. Škoda několika individuálních a naprosto zbytečných chyb, které nás nakonec stály zlato. Nicméně i přesto jsem s naším herním projevem velice spokojen a kluci se nemají vůbec za co stydět. Je potřeba dále usilovně pracovat, aby se po sezóně urodilo ideálně zlaté ovoce…

Jirka

jj

divider
Bleci 25.11.2018-DSC_0559
27
Lis

2008 mají další zkušenosti z prvního koše

Nedělní dopoledne 25. 11. 2018. Začal náš první zápas proti Chodovu a hned v 1. minutě po 3 vteřinách prošla střela Lukáše Janoštíka do

divider
46091087_541851456288084_5010391659330928640_n
14
Lis

Elévové 2008 po dobrých výkonech druzí

V nedělním krásném počasí, jsme se vydali do pěkné haly v Kobylisích, abychom odehráli čtvrtý turnaj a napravili herní dojem z minulého nepovedeného turnaje.

První

divider
unnamed (2)
13
Lis

2009tky se bavily hrou v Hlubočince

Plní energie z volné soboty jsme se vydali do daleké Hlubočinky, která však disponuje vzorovým sportovním areálem.Turnaj, který řídil oddíl SK Dvojka Praha,

divider starší články divider