< >
pp
17
Zář
sdílet článek
Jakub Zalubil

FAT PIPE cup a 2. místo pro elévy 2008

V rámci přípravy na poslední ročník coby elévové, jsme se vydali na přípravný turnaj na Chodov.

V prvním zápase nás čekal domácí tým Florbal Chodov. Zápas jsme začali slibně, když jsme se ujali vedení 1:0. Nicméně pak jsme si vybrali pořádnou dávku smůly. Naše útočná aktivita končila na blocích soupeře, u brankáře, případně na brankové konstrukci. Naopak soupeř nám zasadil tři pro něj šťastné góly a poslední jsme inkasovali do prázdné branky. Turnaj pro nás tedy začal prohrou 1:4. Zde bych ještě ocenil fair-play gesto našeho staronového kapitána pro první zápas Lukana29, který měl dobrý výhled na celou situaci a přiznal sporný gól v naší síti.

Do druhého zápasu jsme vtrhli již s novým kapitánem Vaškem13 a asistentem Edou10, které si kluci vybrali. V zápase jsme soupeři z Tachova nedali moc šanci čuchnout k balónku a zaslouženě jsme tak vyhráli 14:1.

Ze základní skupiny jsme postupovali z druhého místa a ve čtvrtfinále nás čekala Traveza Mukařov. Kluci se pořádně rozehráli a díky pěkné kombinační hře jsme zápas dovedli až do stavu 16:0.

Přišla neděle, finálový den turnaje a už šlo do tuhého. První ranní zápas, naše noční můra, a proti nám opět domácí Chodov, který nás už jednou porazil. Nicméně kluci se semkli, nevím jak, ale prvně se po ránu probrali a od začátku diktovali tempo hry. Hned po 16 vteřinách zahráli kluci akci jako přes kopírák ze zápasu s Traverzou a vedli jsme 1:0. Poté jsme přidali ještě dvě branky a za stavu 3:0 se začal zápas lámat. Výborně chytající Max vyřešil pár závarů u naší branky a soupeř trefil dvě tyčky, na které jsme zareagovali dvěma vstřelenými góly. Od stavu 5:0 byl na hřišti už jenom jeden tým, který diktoval tempo hry, bavil všechny na hale technickými finesami, krásnými kombinacemi a efektivitou v útoku. Odveta proti domácímu Chodovu byla dokonána s poslední sirénou a stavem 12:2.

Ve finálovém zápase nás čekal Start, o kterém již víme vše, co potřebujeme. Bohužel, opět jsme nenašli recept, jak ubránit hráče s číslem 98. Vždy, když jsme se v zápase ujali vedení, soupeř záhy srovnal. Když už soupeř výsledek otočil, také se neradoval dlouho. Pro diváka velmi pohledné utkání, které se přelévalo ze strany na stranu a padal jeden gól za druhým. Bohužel, na konci zápasu jsme to byli my, kdo byl o dva góly chudší a po prohře 9:11 bereme druhé místo. Škoda několika individuálních a naprosto zbytečných chyb, které nás nakonec stály zlato. Nicméně i přesto jsem s naším herním projevem velice spokojen a kluci se nemají vůbec za co stydět. Je potřeba dále usilovně pracovat, aby se po sezóně urodilo ideálně zlaté ovoce…

Jirka

jj

divider
unnamed (2)
08
Říj

2008čky vyhrály také svůj druhý turnaj!

V neděli 7.10. hráli elévové svůj druhý ligový turnaj, který se konal ve sportovní hale v Kunraticích.

V prvním zápase

divider
image1
08
Říj

Elévové 2009 odehráli druhý ligový turnaj

S novým trenérským složením se Elfové 09 vrhli do bojů ve vyšším koši, do kterého přešli hladce na turnaji předchozím.

Turnaj, který

divider
2009
27
Zář

2009 zvládli první elévský turnaj!

Ročník 2009 vstoupil sobotním turnajem do svých prvních zápasů v kategorii elévů. Hned jak vstoupili na hřiště projevili se zkušenosti, které hráči nasbírali, když hráli

divider starší články divider