Vojtěch Pavlík

Víkendové zápasy obou týmů elévů

BA 2006

BA 2006 : Panthers Praha 4 : 6

Do zápasu jsme nastoupili ve velkém stylu a už po půlminutě hry lovil soupeřův gólman balon ze své sítě po brejku Jirky85. Další trefu přidal v páté minutě Mates9, když nahodil zboku zpoza branky, trefil gólmana, od něhož se míček odrazil do branky. O další půlminuty později přidal svůj gól Tom81 a fanouškovský kotel se těšil na další branky. Bohužel tohle pěkné vedení naše kluky ukolébalo a „přestali“ hrát. Napadání polevilo, u míčků byli pozdě, a soupeř trestal. Během 70 vteřin bylo po chybách vyrovnáno a soupeř byl na koni. Bleci naopak dole, a tak ještě do poločasu dostali dva góly. Druhá půle bohužel nebyla o mnoho lepší a soupeř přidal šestý gól. Klukům nefungovala souhra, nekomunikovali spolu, byli pomalejší než soupeř a mnohdy se jim nedařilo ani individuálně. 40 vteřin před koncem jsme sice snížili, ale celkový výsledek zaslouženě vyzněl ve prospěch soupeře.

BA 2006 : BA 2007 3 : 2

Podruhé v sezoně jsme se potkali v soutěžním utkání s našimi mladšími spoluhráči. V prvním zápase nás 2007 zaskočili a uhráli remízu, tomu jsme se tentokrát chtěli vyhnout. Bohužel kvalita naší hry navázala na předchozí zápas a nebyla valná. Sice jsme se ujali vedení gólem Štěpána25 po asistenci Toma81, ale ještě do poločasu 2007ičky stav otočili na 1 : 2. Bída pokračovala i ve druhé půli. I když ve 14. minutě vyrovnal Dan27 po asistenci Jirky85 a měli jsme více ze hry, pohledný florbal na hřišti vidět nebyl. 2007ičky bojovali a my jsme si dokázali vytvořit jen málo šancí a ty jsme ještě spálili. Na závěrečných 3 : 2 pro starší Bleky upravil Jirka85. Tohle vítězství jsme doslova utrpěli.

BA 2006 : Viking group TJ Sokol Kobylisy 4 : 3 sn

Zápas o třetí místo jsme začali s pozměněnými dvojicemi v obraně, což trochu pomohlo ve zlepšení hry. Od začátku zápasu jsme měli více ze hry, ale nedařilo se nám dostávat do šancí nebo je proměňovat. Těsně před polovinou první části hry přiťukl Luděk66 při rozehrávce na polovině hřiště Míšovi11 a ten obloučkem překvapil soupeřova brankáře. Bleci pokračovali ve zlepšené hře, také díky tomu, že jim soupeř nechával víc místa. Z obrany začaly aspoň trochu přicházet přihrávky na útočníky. Přestože jsme měli více ze hry, soupeř v poslední minutě zpoza branky nějakou skulinou dostal míček do naší branky. Tenhle gól jsme viděli jen my rodiče, ale v duchu fair play jsme ho rozhodčím nahlásili. Kluci na to odpověděli tím nejlepším způsobem – gólem. Tom81 našel Matese9 a ten nezaváhal. Ve třinácté minutě si to zopakovali jak přes kopírák a vedli jsme 3:1. Hráli jsme s mírnou převahou na hřišti, ale dvě mimořádně dlouhá střídání soupeř využil a 25 vteřin před koncem vyrovnal. Nájezdy jsme měli natrénované po nedělním přáteláku kluků proti rodičům, takže Vítek1 vychytal oba nájezdy soupeře a Jirka85 a Tom81 nezaváhali.

Naše hra nebyla dobrá, chybělo nasazení, pohyb bez míčku, komunikace … bez vášně a nadšení jak v zápasech, tak na trénincích to asi nepůjde.

Kryštof

BA 2007

Dnes, 3.12.2016, jsme se sešli k ligovému turnaji elévů prvního koše v následujícím složení: Mojmír Pěnička, Dominik Tandler, Kryštof Hadrava, Alex Štygler, Ríša Najman, Vojta Budínský, Ondra Pecka, Tom Egrt, Luky Vorel, Luky Janoštík, Sebastián Budín, Kuba Kreibich, Tom Novotný.
V prvním zápase ve skupině nás čekal velmi kvalitní soupeř Panthers Praha. Před zápasem jsme hráčům opakovali, aby nám předvedli, co v nich je, a hlavně ať se zápasů s výbornými soupeři nebojí, ba naopak, aby si je patřičně užívali, protože není nic lepšího pro náš florbalový růst než zápasy s výbornými soupeři, jakými Panthers jednoznačně jsou. Úvod zápasu nás zastihl lehce nepřipravené. Soupeř si hned v našem prvním střídání vytvořil dvě totožné šance zakončené přihrávkou před prázdnou bránu a druhou z nich proměnil, takže jsme rychle prohrávali 0:1. Náš výkon to však nijak zle nepoznamenalo, ba naopak, tým se probudil a začal hrát poměrně slušný florbal. Vlivem velmi klouzavých parket, které v hale byly, se nejednalo až o tak kvalitní podívanou, na jakou jsme se možná těšili, ale o to více se ukázali technicky vybavení hráči na obou stranách. S těžko ukočírovatelným povrchem a skákajícím balónkem si však rozuměl lépe soupeř. V první půli jsme však se soupeřem ještě jakž takž drželi krok, díky dvěma luxusním individuálním akcím Ondry Pecky, který si vypracoval dva průniky při kterých zesměšnil obranu soupeře a nekompromisně zakončil. Stav po první půli 2:3. V poločase jsme s Jirkou nabádali tým ke zvýšené aktivitě ve hře dopředu, dále aby neodpalovali balónky, což jednoznačně souviselo s dalším bodem naší porady, kterým byl strach ze soupeře, jenž byl na některých našich hráčích zjevný. V druhé půli však soupeř ještě o stupeň přidal na což jsme nedokázali zareagovat. Těch pár našich šancí, které jsme si vypracovali jsme bohužel nezakončili do brány, a proto výsledek zápasu po konci druhé poloviny byl 2:6. Zápas nehodnotíme vůbec špatně, nasazení i chuť hrát florbal nám nechyběly, bohužel náš výkon často srážely laciné chyby v rozehrávce a v tragickém rozehrávání standardních situací, které v tomto zápase byly v našem podání spíše výhodou pro soupeře. Nicméně skóre odpovídalo předvedeným výkonům a my jsme museli zkonsolidovat síly na druhý zápas ve skupině, ve kterém nás čekal obdobně těžký soupeř, kterým byli naši starší parťáci, Black Angels 2006.
V druhém zápase jsme se setkali s týmem Black Angels 2006. Po našem předchozím setkání, které skončilo 3:3, díky soupeřově špatnému výkonu, jsme čekali, že se tým 2006 bude chtít ukázat proti nám v tom nejlepším světle. Nicméně naši hráči byli opět velmi odhodlaní předvést vynikající výkon a hned od prvního střídání potvrzovali, že soupeři nedají nic zadarmo. Zápas měl veliký náboj a naši mladíci opravdu bojovali celým svým srdcem, aby potvrdili, že dobrý výsledek z prvního našeho letošního setkání nebyl náhodou. Špatným střídáním, kdy jsme hráli poměrně dlouho ve čtyřech jsme dali soupeři výhodu hráče v poli, kterou neváhal využít. Po chybě jsme tedy prohrávali 0:1. Pak ale byl s chybami na tahu soupeř, tým 2006 nebyl zcela jistý v rozehrávce před vlastní brankou a dvěma hrubými chybami nás vyzval k obratu skóre o který se gólově postarali Tom Egrt a Luky Vorel. Po první půli byl pro nás stav příznivý 2:1. Do druhé půle jsme chtěli po hráčích, aby nepolevili a také aby přidali ve střelbě na Vítka, který v první půli pustil dvě branky ze čtyř střel, z čehož jsme usoudili, že by mohl pustit i nějakou další. Bohužel však opak byl pravdou, naše šance jsme zakončovali pomalu a nebo nepřesně, takže jsme Vítkovi v brance týmu 2006 moc práce nepřidělali. Naopak soupeři se po dobré akci podařilo vyrovnat a vlastním gólem v závěru utkání jsme rozhodli o výhře našich zkušenějších parťáků. Konečný výsledek 2:3. Zápas opět hodnotíme velmi kladně, naši hráči předváděli hru s maximálním nasazením okořeněnou pár pěknými útočnými akcemi a především velmi kvalitní a obětavou defenzivní hrou. I přes dvě prohry ve skupině jsme museli být s námi předvedeným výkonem velmi spokojení.
Zápas o udržení jsme hráli s nám známým soupeřem TBC Králův Dvůr. Před zápasem jsme hráčům řekli, že od nich očekáváme stejnou snahu a nasazení jako v prvním, a hlavně v druhém zápase, abychom udrželi nejvyšší koš. Bohužel však zhoršené světelné podmínky v hale, vlivem zapadajícího slunce, které svítilo soupeři do zad a nám do očí, nebylo na hru z naší střídačky příliš vidět, ale z toho mála, co jsme z naší strany v první půli viděli, jsme museli být zklamaní. V začátku utkání si vybral slabou chvilku Mojmír, když vůbec z branky nesledoval hru a dostal gól míčkem nahozeným soupeřem z půlky hřiště. Naše hra se pak trochu zlepšila…soupeřovy nastřelované dlouhé balóny jsme bez problému likvidovali, nicméně směrem dopředu naše hra absolutně postrádala náboj. Do poločasu jsme si zvládli dát ještě jeden vlastní gól, a tak bylo skóre po první půli 0:2. V druhé půli jsme místo přidání tempa zaspali úvod a hned jsme prohrávali 0:3. Pak se nás ale dobře rozehranou standardní situací dostal zpět do zápasu Vojta Budínský, který korigoval na 1:3. Od tohoto momentu patřilo hřiště už jen našim barvám, byli jsme aktivnější, než soupeř a dravější. Jako by se soupeř začal bát o výsledek. Díky gólu Toma Egrta a následné výborné souhry po ose Luky Vorel – Sebastián Budín – branková síť jsme srovnali zápas minutu a půl před koncem na 3:3. Soupeř v tu chvíli cítil, že je potřeba něco udělat, abychom zápas nakonec ještě nedotáhli do vítězného konce, a tak velmi chytře vzal timeout, čímž náš nápor lehce utlumil. Zápas se tedy dohrál po základní hrací době výsledkem 3:3. Rozhodnout o sestupujícím pak měly samostatné nájezdy. V této disciplíně rozhodují detaily a mnohdy i štěstí. Soupeř měl jak štěstí, tak lepší smysl pro detail, a proto zaslouženě tuto herní dovednost vyhrál a už možná ne tak zaslouženě udržel první koš. My však ani za tento zápas našim hráčům nemůžeme příliš vyčítat…snad jen nekoncentrovaný výkon v úvodu utkání, který nás stál dva zbytečné inkasované góly. Nicméně stalo se a my se určitě z našich chyb poučíme pro boje v druhém koši.
Celý dnešní den hodnotíme, přes dvě prohry a jednu prohru po samostatných nájezdech, velmi pozitivně, a to z toho důvodu, že předvedená hra odpovídala našim schopnostem a možnostem. Všichni hráči do jednoho zaslouží velkou pochvalu a musíme dodat, že po minulém velmi mdlém a nezaujatém výkonu v druhém koši jsme dnes předvedli diametrálně odlišný výkon na který se byla opravdu radost dívat. Všichni hráči si byli vědomi, že bojují o další nominaci na budoucí zápasy a jejich výkony tomu odpovídaly. I týmová soudržnost ve chvílích, kdy se nám nedařilo a bojovný duch s chutí po vítězství z týmu sálali, což jsme v minulých zápasech rovněž velmi postrádali, takže až na kaňku v podobě sestupu hodnotíme dnešní ligový turnaj velmi kladně. Dnešní den nám rovněž ukázal další nedostatky v naší hře, na kterých budeme s týmem v průběhu následujících týdnů pracovat. Doufejme, že naše výkony tomu budou na dalších turnajích odpovídat.

Těšíme se na vás Jirka a Honza.

2008
16
Lis

2008 bojovali v 2. koši v Unihoc aréně

První zápas byl velice důležitý. A to z jednoho hlavního důvodu, kdy v druhém zápase nás čekal velmi silný Tatran, který nás už

DSC_0114
13
Lis

Elévové 2007 obdrželi pouze 1 gól!

V neděli 12. 11. 2017 se odehrál již třetí ligový turnaj prvního koše elévů, do kterého jsme s týmem 2007 nastoupili v následující

22496885_1310597785736700_469455410_o
18
Říj

Elévové 2007 opět vítězí!

V neděli 15.10. jsme se v druhém turnaji prvního koše,který jsme pořádali v BB Aréně v Letňanech utkali ve skupině se stejnými soupeři