14
Led
Vojtěch Pavlík

A tým si poradil s Kanonýry!

Do domácího zápasu s Kladnem nemohl trenér Tomáš Janeček počítat s bratry Hněvkovskými, Tadeášem Velechovským, Danem Moravcem a Dáňou Ludvíkem. Místo nich naskočili naši junioři Štěpán Čejka, Jakub Hromada a Andrej Svatoš.

2018-01-13_18-03-02_3

Utkání v lehce upravené sestavě se rozběhlo v laxním tempu a byli to hosté co udeřili jako první ve 4. minutě – 0:1. Bleci se zatím hledali a Kladno bylo velmi efektivní, když skórovala ikona Jan „Louvis“ Louvar – 0:2. K obratu zavelel náš šutér Jakub Boček, když „klasicky“ prošel obranou jako nůž máslem a nedal Šárkovi v brance hostí žádnou šanci – 1:2. v 17. minutě jsme dostali možnost přesilové hry. Kombinace domácí pětice byla velmi trpělivá a nejzkušenější hráč v sestavě domácích připravil žabičku na čepel Jakuba Bočka, který se v těchto situacích nemýlí – 2:2. Bohužel nás poslední 3 zápasy trápí koncovky třetin a jak s Havířovem tak i s Kladnem jsme si neodpustili „šatňáka“ 7 vteřin před koncem první třetiny – 2:3.

Do druhé třetiny jsme vlétli jako svěží vítr a řádně větrali obranu Kladna. Třetí řada si počínala velmi chytře a po ose Bauman – Melíšek – Kopecký se poslední jmenovaný trefil do polo-odkryté branky – 3:3. V dalším průběhu třetiny jsme měli míček na florbalkách a kontrolovali průběh hry. Jen se nám příliš nedařilo v koncovce. Kladno v čele s bývalým kapitánem BA – Honzou Cvrčkem výborně bránilo.

2018-01-13_18-18-46

Na domácích hráčích bylo vidět více odhodlání a tlaku za brankou. Ta přišla, když Havránek našel Píchu a ten prostřelil obranný blok – 4:3. Další branku přidal vedoucí muž kanadského bodování 1. ligy Jakub Renčín – 5:3. Kladno se tímto zlomilo a jasně tahalo za kratší šňůrku. V 58. minutě se probralo publikum a povzbuzovalo domácí při power-play Kladna. Do prázdné pečetil Jakub Boček a poslední hřebíček dorazil Jan Bauman – 7:3.

A tým vyřadil Start a je v semifinále!

A tým i ve třetím vzájemném utkání porazil Start98. Tentokrát na horké půdě soupeře v Kunraticích.

První třetina se Blekům vůbec nepovedla.

baxfbc01
13
Bře

Elitní týmy BA v playoff!

A tým v přivítal v "domácím" dvouutkání START98 z Kunratic, který kvůli nesplnění reglementu soutěže však nemůže postoupit do Superligy. Sobotní zápas v Čakovicích, kde náš A