< >
atym3
09
Led
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

A tým o víkendu úspěšný na 50%

Sobotní zápas vyzval na „Podviňáku“ A tým soupeře z Havířova. Slavný Torpédo Pegres Havířov. Jen pro info je to tým, který je tradiční. Nejúspěšnější léta měl mezi roky 1999 – 2002, kdy prohrál finálovou sérii s Tatranem a bral stříbrné medaile. Mezi ikony klubu patří bratři Kožušníkové, kteří byli i stálicemi české reprezentace. Bohužel na utkání v sobotu do Prahy nedorazili a můžeme je očekávat v odvětě v Havířově.

atym1První třetina po Vánocích byla velmi vlažná podobně jako u zápasů juniorů. Přesto jsme šli do vedení pro „klasické“ individuální akci v oslabení si Kuba Boček poradil se soupeři a předložil Honzovi Kopeckému polo-odkrytou branku, který se nemýlil – 1:0. Z vedení jsme se neradovali dlouho a hosté ještě tuto přesilovou hru proměnili, když se trefil Krečmer – 1:1. Po minutě a půl už jsme zase vedli, když se trefil od poloviny hřiště Kuba Votruba – 2:1. Havířov ale opět korigoval velmi rychle a také střelou z dálky se trefil Mžyk – 2:2. Zápas se přeléval ze strany na stranu a ani jeden tým neměl na vrch. Bohužel pro domácí bleky se do konce třetiny prosadil Havířov – 2:3.

atym2Do druhé třetiny jsme vlétli a první řada si počínala velmi efektivně. Renčín vybídl Kubu Bočka a ten srovnává v čase 22:17 – 3:3. Rychlé otočení zápasu obstaral Dáňa Ludvík, když po krásné střele dává na 4:3. Havířovu opět netrvalo dlouho a za 22 s srovnává – 4:4. Divákům se zápas musel líbit. Bleci dostali v čase 27:46 možnost přesilové hry, ale kombinace i zakončení nebylo oka a Havířov v brance s Kotulou oslabení zvládl. Ubráněné oslabení koplo havíře a zápas obrátili zase na svou stranu – 4:5. Vteřinku domácí dostali ještě výstavního „šatňáka“ – 4:6.

Na začátku 3. třetiny jsme dostali možnost nájezdu, ke kterému se postavil navrátilec ze Švédska Tadeáš Melíšek, ale s Kotulou si neporadil. Kuba Renčín si ale v přesilovce poradil a trefil růžek Kotulovi branky – 5:6. Podřazení na dvě hrající pětice hráčů mělo účinek a blaci zabrali a vyrovnání přinesl výborně hrající Ludvík – 6:6. Za minutu se prosadil kapitán Lukáš Nekola – 7:6. A Havířov bere time-out. Domácí ve zbytku podržel výborně chytající Matiášek a branky přidali „žolíci“ Král a Melíšek, kteří nastoupili až do 3. třetiny – „kouči dobrý tah.“ Konečné skóre 9:6 pro BA.

atym3

Nedělní zápas v Chomutově byl odplatou. V historicky prvním zápase v 1. lize si na podzim nováček z Chomutova překvapivě lehce poradil s blekama 14:9.

Opět to nebyl souboj jednoduchý. Co bylo jasné bude to zápas prvních řad. Ten minulý zápas si první řada odnesla 5 mínusových bodů.

V první třetině se týmy oťukávali a předpověď vyšla. Týmy se přetahovali a první třetina skončila 3:3.

Ve druhé třetině Chomutov přehrával bleky a odskočil na 7:4.

Třetí třetina přinesla opět obrat jako v sobotu. 4 góly za sebou se bleci dostali do vedení 7:8. V závěrečné desetiminutovce to dle slov trenéra Tomáše Janečka hráči zápas vypustili a i když se vedlo ještě 8:9, tak se body nepřivezli po prohře 10:9.

Chomutov zůstává zakletý.

divider
LN
30
Říj

Rozhovor – Lukáš Nekola

Na zápase BLACK ANGELS x EXCELSIOR HAVÍŘOV se s bohatou florbalovou kariérou rozloučil dlouholetý kapitán A týmu Lukáš Nekola. Jako poděkování obdržel zarámovaný

divider
BA_Rozhovor_Úvod
25
Říj

Hněvkovský si zápas s Havířovem užil

Jan Hněvkovský jako správný kapitán vedl svůj tým ve velkém utkání na Podvinném Mlýně. Na zápase ), kde byl oceněn jeho

divider
muži A
23
Říj

Muži na Podviňáku přejeli Havířov

Měla to být bitva o druhou příčku tabulky první ligy mužů, místo toho zápas připomínal spíše exhibici. Bleci byli od začátku jasně lepší,

divider starší články divider