Úno
Jiří Patočka

Turnaje přípravek ve znamení 2. míst

Přípravka 2008

Druhý turnaj v letošním roce jsme odehráli v né příliš příznivém termínu. Mnoho rodičů s dětmi využilo prodloužený víkend a následující jarní prázdniny a odjelo za zimními radovánkami do hor.

V základní skupině nás čekaly oba týmy Sparty. První zápas začal z naší strany rozpačitě a tahali jsme za kratší konec. Ve druhé půli jsme se dostali do herní pohody a soupeře přehráli 5:2.

Ve druhém zápase nás čekal silnější výběr z dvoje sparťanských týmů. Podařilo se nám si přenést herní pohodu z druhé půle úvodního duelu a soupeře jsme přehráli hezkou kombinační a bojovnou hrou. Zejména defenzivní práce byla na výbornou, kdy soupeř měl minimum střel, které prošly až na naší branku. Skóre zápasu se zastavilo na stavu 6:2 a zaslouženě jsme šli do finále.

Ve finále nás čekal domácí tým Panters. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Bohužel jsme to byli my, kdo první inkasovali. Poté jsme dostali dva smolné góly z našich chyb, které nás rozhodily. Začali jsme se rozčilovat kvůli zbytečnostem a úplně jsme vypadli z tempa hry zejména v našich hlavách. První půle tak skončila ostudným debaklem 0:7. Do druhé půle jsme se snažili jít v hlavách se stavem 0:0. Bohužel nás potkala smůla a hodně našich střel končilo na plexi soupeřovi branky nebo jsme trefovali golmana soupeře. Druhou půli jsme prohráli 2:3. Finále jsme celkově prohráli z mého pohledu velmi zbytečně 2:10.

Né každý zápas se bude vždy vyvíjet podle našich představ. My musíme bojovat a ukázat týmovost a soustředit se na naši hru. Jedině pak můžeme být úspěšní…

Jirka K.

IMG_20170205_123100

Přípravka 2009
Turnaj v období jarních prázdnin neznamenal jen menší počet dětí, ale také přesun celého turnaje (několik týmů se odhlásilo), což nám ale vlastně vůbec nevadilo. Původně jsme měli hrát v Benešově, ale právně odhlášení několika týmů nás přesunulo na turnaj do Boleslavi. Sestava nakonec činila 6 hráčů – Tom Felgr, Matouš Matoušek, Honzík Babáček, Táda Guttenberg, David Surý a Šíma Homulka. To znamenalo jednat trochu složitější střídání a jednak větší tempo, které ale bylo spíše ku prospěchu.

První zápas nás čekal domácí tým Florbal MB Blue, se kterými jsme se potkali už na minulém turnaji, ale hra nevypadala moc dobře. Teď to vypadalo o mnoho lépe. Honzík v brance chytal výborně a kluci makali skoro na 100%. Soupeře jsme přehráli, byli jsme všude dřív, nahrávali jsme si, vraceli se. Po třtinách 5:0 a 8:2 jsme zvítězili 13:2. Dle zápisu: Šíma 1+1, Tom 6+1, Táda 5+1, David 1+5, Matouš 0+3.

Další zápas jsme opět chytli Mladou Boleslav – tentokrát dívčí tým Dráčata. Hra byla obdobná jako v prvním zápase. Po třtinách 7:0 a 5:2 jsme zvítězili 12:2. A do velké míry také díky skvělému výkonu Honzíka v brance. Dle zápisu: Honzík 0+1, Šíma 2+4, Tom 4+0, Táda 2+0, David 2+3, Matouš 2+0.

Ve finále jsme se setkali s týmem FBC Říčany, který měl podobné výsledky ve skupině jako my. Kluci už ale byli trochu unavení, soupeř byl rychlejší a my jsme si špatně obsazovali hráče. I když Honzík chytal opět výborně, hlavně chyby v obraně nás stáli v první třetině prohru 2:6. S výsledkem z druhé 2:2 pak byl výsledek 4:8. Což znamenalo krásné druhé místo ve druhém koši. Nejlepším hráčem byl vybrán brankář Honzík a za úkol dostal opatrovat našeho maskota Blečíka.

Teď nás čeká delší pauza a na konci března další zápasy ve druhém koši. Děkujeme hráčům a rodičům a těšíme se na příště.

Jirka

16507652_1392623230759722_304050780_n

Přípravka White

V neděli 5. 2. 2017 se přípravka MINI ve skoro novém složení vydala na svou ligu do Kladna. Období jarních prázdnin nám trochu zamíchalo s ligami, kdy se tento víkend jelo pouze na RED, ale i tak ve složení alespoň 9 hráčů: Jakoubek Tom, Péťa a Dan, Kreibich Ondra, Petuellyová Eliška, Holuša Tobík, Růžička Daník, Štefanov Mára a Míša.
Pro nás to bylo trošku krušné ráno, pro mnoho hráčů první zkušenost s ligou, ale myslím, že jsme se s tím dokázali poprat dobře. První zápas nás čekal soupeř Start98 Kunratice. Chvíli nám dalo zabrat, než jsme náš tým sehráli a poté jsme si dokázali vytvořit i nějaké gólové šance. Zápas skončil prohrou 9:5, kdy se prosadil 3x Ondra, 1x Eliška a 1x Tom.
Po krátké pauze a poradě, kdy jsme si zopakovali a připomněli, co ve hře zlepšit nás čekal soupeř z Jesenice. Už druhý zápas chytal Dan, který předváděl hezké zákroky. Kluci z Jesenice nás moc nepouštěli k míčku a nám se povedl pouze jeden úspěšný unik na soupeřovu bránu, kdy skóroval Ondra. I když stav skončil 8:1 pro soupeře, u nás už hra nebyla až tak chaotická a vypadala lépe.
Třetí zápas jsme naskočili proti domácímu Kladnu, výsledek byl pro nás velmi krutý 17:0, i přesto jak v bráně tentokrát Mára předváděl neuvěřitelné zákroky. Kluci to neměli jednoduché, ale pro nás bylo úkolem si to vzít jako zkušenost pro nás všechny a vyzkoušet si něco nového.
Jelikož bylo méně týmů než obvykle, výjimečně nás čekal i čtvrtý zápas. Kluci už byli unavení a bylo těžké udržet soustředěnost. V posledním zápase proti Olympu Praha pokračoval v bráně Mára, opět výborně. Tentokrát jsme dokázali skórovat 3x, gólová premiéra pro Míšu a dále Ondra a Tobík. I když zápas skončil opět s trochu vyšším skóre pro soupeře, tedy 14:3, pro nás určitě cenné zkušenosti, které budeme pilovat a pilovat v trénincích!
Díky Všem,

Barča

2009
25
Dub

Přípravky 08 i 09 zakončily 1. místem!

2008 Poslední zápasy letošní sezóny jsme odehráli na sportovní hale ZŠ Kunratice. V prvním zápase nás prověřila Sparta RED, která se svým mladým týmem proti nám

IMG_4418
30
Bře

Víkendové zápasy těch nejmenších

Přípravka 2008 hrália v neděli 26.3. v X3M Aréně na pražském Barrandově. Hned v prvním zápase prohrála s Kunraticemi 6:7.

2009
24
Led

Přípravkové zápasy

Sobota 21. ledna

Přípravka 2008 Tým přípravky 2008 přijel v sobotu ráno na své první ligové zápasy v novém roce. V prvním narazili