< >
DSC_0090
12
Úno
sdílet článek
Jiří Patočka

Strži Black suverénně vyhráli druhý koš

Devátý turnaj sezony jsme odehráli ve druhém koši v Kunraticích. Po výborných výkonech jsme ho zaslouženě vyhráli.

X Start98 15:2
Branky: Diepolt – 5x, Kostrhún Ši. – 3x, Krahulec – 2x, Sůva, Koštialik, Doňar, Hejda, Michálek
V prvním utkání jsme nastoupili proti značně oslabenému Startu a v jednostranném utkání jsme si chtěli především vyzkoušet kombinační hru na útočné polovině. Cílem bylo rovněž vyhrát o 12 branek kvůli skóre při případné remíze s Panthers. Opět se ukázalo, že hrát proti podstatně slabšímu soupeři moc neumíme. Ve hře bylo spoustu nepřesností, zbytečných ztát i faulů při napadání, zbrklosti v zakončení. Kaňkou byly dále dva naprosto zbytečné góly. Byť je výsledek jednoznačný, tak herní výkon byl spíše podprůměrný.

DSC_0096

X Panthers 7:4
Branky: Kostrhún Ši. – 5x, Michálek, Diepolt
Druhý zápas můžeme rozdělit na první tři minuty a zbytek. V čase 02:42 jsme totiž prohrávali 0:3. Do zápasu jsem přeskupil formace s cílem oživit hru. Úvod utkání byl naprosto tragický, první tři střídání první pětky skončila vždy obdrženou brankou. Vzal jsem time-out, vrátil sestavu do původní podoby a několika „vlídnými“ větami nabudil tým. Jako mávnutím kouzelného proutku se herní projev změnil. Postupně jsme začali mít navrch a aktivním pohybem donutili soupeře k chybám, které jsme nemilosrdně trestali. Panteři měli výhodu dvou přesilovek, které sice hráli obstojně, ale třikrát neuhlídali naše brejky, které jsme vždy zakončili gólem. Závěr zápasu už byl v naší režii a nadšenému publiku jsme předvedli několik oku lahodících kombinací 😊 Takový obrat skóre se cení.

DSC_0085

X Říčany 6:1
Branky: Kostrhún Št. a Michálek – 2x, Diepolt, Hejda
Ve finále nás čekaly Říčany, které se prezentovaly pohledným kombinačním florbalem, hráči se dobře pohybovali a tým těžil z výkonu rozdílového hráče Ziky. Tentokrát jsme do zápasu vstoupili 100% koncentrovaní. Výborným napadáním jsme Drakům činili potíže, v naší rozehrávce jsme byli naopak sebejistí. A konstantě kvalitní výkon jsme udrželi až do konce. Škoda zbytečného gólu po špatně odbráněném volném úderu. Ale jinak obě pětky zahrály to, o co usilujeme od začátku sezóny. Základem byl dobrý pohyb hráčů s i bez míčku, většinou jsme vyhrávali útočné i obranné souboje 1 na 1, všech pět hráčů na hřišti podporovalo útočnou i obrannou činnost. V posledních pěti minutách už soupeř rezignoval a my si v klidu dokráčeli k vítězství.

Závěr: tento turnaj ukázal, že jdeme správnou cestou. Ale ne vždy se nám podaří předvést takový výkon jako ve druhém a třetím zápasu. Je to o přístupu, spojit koncentraci na utkání, kvalitní pohyb a některé prvky, které dokola opakujeme v trénincích. Tentokrát jsem měl pocit, že už to ve vás zkrátka je. Florbal je často o chybách a jejich trestání, my jsme jich tentokrát moc nedělali a naopak uměli potrestat ty soupeřovi. Za 14 dní nás čeká další turnaj, teď budeme navíc týden bez tréninků kvůli prázdninám. Proto makejte individuálně na fyzičce. Poslední větu musím věnovat Ondrovi Diepoltovi, který k nám v týdnu přestoupil z Vos a hned se parádně zapojil do týmu, kde se ukázal být oporou.

Díky týmu za parádní výkony, rodičům za podporu a těším se na další společnou práci 😊

Trenér Tom

DSC_0090

divider
DSC_0085-768x512
22
Kvě

Zhodnocení sezony starších žáků Black

Starší žáky tvořili ročníky 2003 a 2004, které jsem trénoval poslední dva roky, takže o jednotlivých hráčích, jejich vzájemných vazbách, silných a slabých

divider
IMG_20180506_195952
08
Kvě

STRŽI WHITE OVLÁDLI KRALUPY OPEN!

Starší žáci White vybojovali premiérové vítězství na turnaji v Kralupech nad Vltavou - Kralupy Open. Kluci se neskutečně vyhecovali a od prvního utkání

divider
20180429_150129
01
Kvě

OHLÉDNUTÍ ZA SEZÓNOU

Už také mladším žákům 2005 skončila ligová sezóna 2017-2018. Jaká tedy byla?

Asi nejtěžší v historii tohoto týmu. Nejenom,

divider starší články divider