< >
strzi16.9
04
Říj
sdílet článek
Jiří Patočka

Strži Black sestoupili do 2. koše

Druhý turnaj nejvyššího koše jsme pořádali netradičně v Neratovicích. Chvíli to vypadalo, že žádný turnaj nebude, protože jsme se nemohli dostat do haly. Nakonec jsme vše stihli připravit včas a turnaj jsme v klidu odpořádali. Bohužel i přes zlepšující se výkony jsme třikrát prohráli a opouštíme elitní koš.

BA x Chodov 1:6

S pozdějším vítězem turnaje jsme z mého pohledu odehráli zápas, kde soupeř byl nesmírně efektivní v zakončení. V podstatě z každé akce, kdy se dostal do zakončení, trefil branku. Náš brankář Kryštof Kasha spoustu střel ještě pochytal. My jsme byli už u naší brány napadáni a s tímto tlakem se zatím neumíme dlouhodobě vypořádat. Takže spousta našich útoků skončila dříve, než mohla začít. V podstatě nás Chodov k ničemu vážnějšímu nepustil. V útoku jsme hráli opět stereotypně po mantinelech, odkud nás soupeř nenechal nahrát do osy hřiště, odkud bychom byli nebezpečnější. Skoro nulová spolupráce mezi útočníky a beky na útočné polovině. Proti takovému soupeři musíme hrát v útoku daleko blíž u sebe a přidat do hry prvky, které dokola trénujeme – rotace a překřížení, ale v zápase nám automaticky ještě nejdou.

BA x Mladá Boleslav 2:4

Druhý zápas proti minulému vítězi turnaje už byl z naší strany daleko povedenější. Tým měl ze svého výkonu zákonitě už lepší pocit. Troufám si tvrdit, že jsme byli Bolce minimálně vyrovnaným soupeřem. Dařila se nám konečně místy rozehrávka, na které pracujeme už rok. Akorát zcela nepochopitelně někteří hráči bez míčku dokáží jednou stát ve správném prostoru a jindy zase ne. Takové situace nás brzdí a je to jen problém hlavy. V útočné fázi už to bylo o něco lepší, více se zapojovali obránci a občas přišla rychlá krátká přihrávka mezi útočníky. Bohužel výpadky v obraně, většinou spojené se špatným zpracováním nebo zbytečným soubojem jeden na jednoho, kdy ztratíme před bránou míček, nás stáli lepší výsledek. Jak se později ukázalo, tak remíza by nám stačila k druhému místu ve skupině.

BA x Sparta 5:6 po SN

Zápas o sestup už automaticky znamenal, že i kdybychom vyhráli, tak stejně spadneme dolů, protože Sparta pořádá příští první koš. To jsem ale před zápasem týmu neřekl, aby to nepodrylo morálku. Vždy ve sportu platí, že hraješ to, co ti soupeř dovolí. A Sparta nám toho dovolila docela dost a my toho dokázali využívat. Opticky jsme určitě předváděli lepší a zejména týmový výkon. Soupeř kontroloval spíše individuálními akcemi dvou hráčů. Občas jsme předvedli ukázkovou rozehrávku, kdy jsme byli za tři vteřiny od naší brány u té soupeřovi bezpečně na míčku, tak by to mělo být. Ale opět školácké chyby u vlastní brány, kdy jsme si nechali dát dvě branky okolo tyčky, nás stály vítezství. Protože v nájezdech proměnil za nás jen Dan Fitzsimon, tak jsme skončili v turnaji jako poslední.

Závěr: snažím se na špatném, najít něco pozitivního. Špatné je, že jsme sestoupili, protože vracet se zpět nahoru bývá obvykle složitější, než se nahoře udržet. To jsme si už vyzkoušeli minulý rok. Příště na výjezdu na turnaj v Benešově poměříme síly s novými soupeři, kde podle mého předpokladu bychom měli udávat tempo zápasu my. V prvním koši jsme byli spíše v opačné pozici. A právě potvrdit pozici favorita v utkání a neinkasovat po vlastních chybách z brejků, bývá kolikrát složitější. Budeme se právě na to připravovat.  Hráči, uvědomte si konečně pravdu, kterou vám vtloukám do hlavy každý trénink. Pokud chceme hrát kvalitně, musí tomu odpovídat totální nasazení na tréninku. Jak fyzické, tak duševní (poslouchat pokyny a přemýšlet o nich). A v samotné hře pak musí být vidět správné návyky jako postavení hráčů bez míčku, přihrávky z první, kvalitní zpracování, rotace a křížení, krátké narážečky, atd. Pak dokážeme bojovat i proti těm nejlepším týmům v kategorii. Pojďme dalších 14 dní zamakat, ať už na příštím turnaji převedeme zase o kousek lepší hru.

Díky rodičům a klukům z Neratovic za nezištnou pomoc při pořádání.

Trenér Tom

divider
49444772_332592450793935_4879605726164549632_n
07
Led

PFC shrnutí pro mladší žáky 2006

  vs Bohemka 2:1

Do turnaje jsme vstoupili v pátek ranním zápasem proti Bohemce a bylo znát, že se hraje od 8:00. Z obou stran nebyl výkon

divider
image1
28
Lis

Starší žáci 2004 se vrací do 1.koše!

BA - Start 5:1 První ranní zápas jsme nastoupili trochu mimo mysl a koncentraci, a tak znamenal první poločas jen rozehrávaní. Převaha na hřišti

divider
FB_IMG_1542799813513
22
Lis

Mladší žáci 2007 druzí v Letňanech

V neděli 18.11. jsme se sešli z důvodu pořádání třetího koše už v 8:00 v Letňanech v BB Aréně. Ve

divider starší články divider