12
Lis
Jakub Zalubil

Starší žákyně ovládly první koš!

Náš tým starších žákyň podruhé v této sezóně v sobotu 10.11.2018 nastupoval v prvním koši s cílem pokusit se obhájit velmi pěkné 3.místo z před 14ti dní.

Skupina – TJ Sokol Královské Vinohrady (3:1 – 2:1, 1:0)
V prvním zápase holky nastoupily proti Vinohradům, se kterými si již dříve poradily začátkem sezóny ve druhém koši.
Tentokrát však soupeřky hrály odpovědně a holky se od počátku zápasu hledaly jak u přihrávek, jejich zpracování a v soubojích.
Zápas stál ale zbytečně hodně úsilí. Celoplošnou hrou a obětavostí se ale dařilo soupeřky i přesto udolat a zvítězit.

Skupina – FAT PIPE FLORBAL CHODOV Blue (5:1 – 3:1, 2:0)
K druhému zápasu holky nastoupily už jako jiný tým. Rychle obdrženou branku Chodova rychle smazaly, zápas začaly kontrolovat a do přestávky šly s vedením o 2 góly.
Ve druhé půli pokračovaly ve svém tempu, kontrolovaly hru, soupeřkám mnoho prostoru nenechávaly a závěrem přidaly další 2 góly na konečný stav 5:1.
Čímž šly překvapivě ze skupiny do finále 1.koše!

Jelikož jejich finálové soupeřky Tigers byly mnohdy o hlavu větší, než půlka našeho týmu s hrajícími mladšími žákyněmi, a kdy Tigers porazily velmi pěknou hrou 3:2 Bohemians, jsme ve vítězství ve finále moc nevěřili.

A jaké překvapení připravily naše holky kategorii starších žákyň ve finále 1.koše?…

Finále – Ivanti Tigers (5:1 – 4:1, 1:0)
Už od první minuty k překvapení všech bylo vidět, že jsme Tigers více než rovnocenným soupeřem, což jsme potvrdili hned v první minutě rychlým gólem. Tigers však v další minutě zápas srovnaly. Zdálo se, že se budeme o výsledek přetahovat.
Ale na míčku byly holky více, nenechaly si vnutit hru soupeře, měly rychlý pohyb na hřišti, efektivně napadaly, měly větší jistotu v přihrávkách a dvěma rychlými góly v 2 a 3.minutě potvrdily, že tempo zápasu budou udávat ony. Závěrem první půle ještě přidaly čtvrtý gól a do přestávky šly s pohodlným vedením 4:1.
Očekávaný nástup Tigers v druhé půli se holkám dařilo zastavovat a zápas nadále kontrolovat a Tigers se jen s obtížemi dostávaly před naši bránu.
Závěrem zápasu naše holky přidaly ještě pátý gól a přesvědčivě si došly pro finálové vítězství 5:1.

K vítězství ve všech zápasech přispěly velkým dílem i obě naše brankařky Hanka Kuchařová a Toni Kasha. Velkou oporou týmu byly holky 2004.

I když občas bylo vidět, že holky „když chtějí“, umí zapomínat zvedat hlavu, přihrávat naslepo a nepřesně, sólovat, ztrácet souboje jedna na jednu, tak svou bojovností a týmovým výkonem celým turnajem prošly bez zaváhání.
Dostaly se na průběžné 1.místo sezónní tabulky, přeskočily dosud nejsilnější týmy soutěže, kterými byly Tigers, Chodov, Bohemians a ukázaly, že patří mezi špičku kategorie starších žákyň.

1.místo je nádherným výsledkem, i když zavazujícím a držme holkám palce, ať mají chuť se nadále zlepšovat a svou roli nyní už favoritek soutěže zvládat. Soupeři nás už mezi silné týmy soutěže určitě zařadili.

53779074_300262840651657_7134816826214580224_n
18
Bře

Mladší žákyně válcovaly v Boleslavi

Tým našich mladších žákyň odehrál další kolo v Mladé Boleslavi. Na úvod po krátkém vlažném rozjezdu převálcovaly Tatran rozdílem třídy 18:2. Ve 2.zápase ve skupině