06
Říj
Jiří Patočka

Starší žákyně opět druhé!

Druhé ligové kolo zahajovaly starší žákyně s velmi výhodným rozpisem a prvním utkáním až od 11 hodin v dejvické Unihoc Areně. Sestava byla složená jak ze zkušených hráček ročníku 2003 – Lenky Černé, Bětky Kouřilové, Lucky Svobodové = 1. lajna, tak z „nových“ starších žákyň ročníku 2004 – Anety Fryčové (tentokrát nikoli v brance, ale v poli) a Maky Růžičkové doplněné do druhé řady mladšími žákyněmi Viki Petrovovou a premiérově ve starších žákyních nastoupivší Agátou Procházkovou. Branku střežila Toni Kasha.

BA :  Kanonýři Kladno   6 : 2

Úvodní zápas s kladenskými kanonýrkami měl být v naší režii s očekávaným vítězstvím. První půle ale tomu nenasvědčovala. Našim holkám chybělo nasazení, iniciativa a chuť pořádně hrát. Soupeřky k tomu přidaly aktivní napadání a rychlé přistupování k našim hráčkám, takže výsledkem byla nepříliš pohledná hra. Podařilo se nám dostat do vedení, chvíli na to Kladno vyrovnalo. Těsně před poločasem se nám podařilo přidat na 2:1. Trenérův proslov o pauze trochu pomohl, holky se přeci jen trochu probudily, začali plnit jeho pokyny, podržely balonek, rozhlédly se a zlepšily kombinaci. Zejména první lajna začala dávat góly a nakonec se ukazatel zastavil na stavu 6:2.

BA  :  FBC Texas DDM Praha 6   14 : 3

Do druhého zápasu dostaly holky pokyn zabrat hned od začátku, což začaly naplňovat od úvodního buly. Prvních několik střídání ukončil gól v síti soupeřek, takže si velmi rychle vytvořily bezpečný náskok. Kromě zlepšené naší hry to bylo i díky soupeřkám, které nám nechávaly víc prostoru než v předchozím zápase Kladno. Na konci první půle svítilo na ukazateli zarovnaných 10:0 i díky hattricku Viki Petrovové. Do druhého poločasu se z druhé do první lajny přesunula Agi Procházková a hned v prvním střídání se ukázala před brankou a dobrou přihrávku od zkušenějších spoluhráček dokázala proměnit ve svůj premiérový gól ve starších žákyních. Vysoké vedení naše hráčky mírně ukolébalo, takže se i soupeřky dostaly ke slovu, tedy ke gólu.

BA  :  Tatran Střešovice   2 : 4

Opakované finále z minulého kola přinesl nejlepší zápas z celého turnaje. Těžší soupeř vyhecoval holky k nejlepšímu výkonu dne. Zápas byl dlouho vyrovnaný, my jsme se ujali vedení 1:0, ale soupeř nedlouho poté vyrovnal. V první půli jsme měli ještě několik příležitostí, ale naše střely buď nenašly branku, nebo se jim do cesty postavila soupeřova brankářka. V druhé půli pokračoval vyrovnaný souboj, ale soupeřkám hrajícím na tři lajny se bohužel několikrát podařilo přečíslit naši druhou formaci a odskočily na rozdíl dvou gólů. Na konečném výsledku 4:2 už nic nezměnila ani naše power play v poslední minutě. Abychom příště Tatran přehráli, musíme ještě víc a hlavně líp střílet, příležitosti ke střelám si aktivněji a kreativněji vytvářet a navíc se vyvarovat chyb při bránění.

st.žákyně
24
Zář

Hladký postup starších žákyň do 1. koše!

Starší žákyně BA se v sezóně 2018/19 opět vrací do soutěže 5+1. První hrací den se představily v Mladé Boleslavi v kombinované sestavě hráček 2004,

40092722_1822290434554202_3520962954595926016_o
28
Srp

Junioři obhájili výhru na UNYP Cupu

Junioři a juniorky se v posledním srpnovém víkendu zúčastnili přípravného turnaje UNYP. Zatímco juniorům začal turnaj již v pátek, juniorky se vracely v pátek ze