< >
20171008_172629
20
Říj
sdílet článek
Jiří Patočka

Starší žáci Black stříbrní v 2. koši

Třetí turnaj této sezony se odehrál v Benešově, který pořádal druhý výkonnostní koš. Byli jsme zvědaví, jak se v naší hře odrazí švédská mise. Očekával jsem, že tamní těžké zápasy nás zocelily a pozitivně se projeví především na předváděné hře. Jak se tato očekávání naplnila?

X Kobylisy 4:3

Branky: Sůva, Kostrhún Št., Hejda, Michálek

Asistence: Penc, Calda 2x

Velmi důrazný zápas, kdy náš soupeř hrál na hranici faulu a mnohdy až za ní. Ale takový zápas jsme očekávali. V tomto utkání bylo zásadní, že jsme se oklepali z nepříznivého stavu 0:2 a trpělivě dobývali soupeřovu bránu. Ano, měli jsme klasicky více ze hry, více vyložených šancí. Na druhou stranu dva góly jsme zase Kobylisům darovali vlastními chybami. O našem vítezství jsme rozhodli na konci v přesilovce.

20171008_172629

X Chodov B 2:1

Branky: Doňar, Calda

Asistence: Kostrhún Št., Hejda

Teoreticky mělo jít o slabšího soupeře než v prvním zápase. Ale to se rozhodně nepotvrdilo. Opravdu jen velmi těžko jsme se prosazovali. Mělo to dva důvody. První spočíval v dobrém pohybu Chodova a důrazu v osobních soubojích. Druhý pak v neustálých nepřesnostech v našich nahrávkách a jejich zpracování. Bylo vidět, že na všechny padla těžká deka z vlastního výkonu, kdy si hráči přestávali věřit. Nakonec nás vysvobodila jediná pohledná akce za celé utkání – rychlé předání míčku na útočné polovině v náběhu dvojice a střela z první.

Finále x Rudná 2:3

Branky: Kocourek, Sůva

Asistence: Sůva, Strnad

Rudná s přehledem ovládla svou skupinu a soupeře drtila fyzickou převahou v soubojích a důrazem v zakončení. Z mého pohledu šlo o naše nejpovedenější vystoupení na turnaji. Průběh hry byl vyrovnaný. My jsme hráli více na míčku a měli více střel, ale opět dvě branky byly zcela zbytečné. Nasazení bylo maximální, byť po zisku balónku ho mnohdy rychle zbytečně ztrácíme nepřesností v kombinaci. Pokud za druhé utkání jsem byl v šatně, diplomaticky řečeno, hodně nespokojený, tak za finálový výkon jsem tým rád pochválil.

Závěr: je to sportovní klasika, proti silnějším týmům podáme kvalitní výkon a proti slabším, kde musíme předvést herní nadstavbu v podobě kombinace, se trápíme. Občas předvedeme v turnaji záblesk geniality, jindy si nejsme schopní poločas kloudně nahrát a zpracovat přihrávku, což nás samozřejmě zásadně brzdí a o tom vlastně podstatná část výkonu je. Dáváme málo branek, zase jich i málo dostáváme. Hrajeme výsledkově vyrovnané zápasy. V tom se potvrdil trend ze Švédska. Přesto si troufám tvrdit, že jdeme správnou cestou. Kdo viděl finále a schopnost zejména naší druhé lajny kombinovat, tak to musí potvrdit. Chybí nám ale to nejtěžší, finální přihrávka a úspěšné zakončení. Originalita v řešení útočných herních situací. Naše první pětka hraje „na sílu“, jak jim říkám. Chybí tam ale florbalovost v podobě prohození soupeře narážečkou a střela z jedničky. Také práce před bránu soupeře je celkově slabá. Víme o tom, pracujeme na tom. Třetí pětka má problém se dostat do zakončení, ale zejména ve finále převedla solidní výkon a snad se blýská na lepší časy. Budu jmenovat na závěr jméno jednoho hráče. Benjamínek naší sestavy Vojta Koštialik zahrál na postu obránce super turnaj, důraz v soubojích, skvělé čtení hry a klid v rozehrávce.

Zkusíme během dalších 14 dní do dalšího turnaje, který si odehrajeme nejspíš v prvním koši, protože Rudná příště pořádá druhý koš, a tak nemůže postoupit, dostat do hry nějaké nové prvky a odstranit nedostatky.  Díky týmu za dva kvalitní zápasy a rodičům za podporu!

Trenér Tom

divider
image1
28
Lis

Starší žáci 2004 se vrací do 1.koše!

BA - Start 5:1 První ranní zápas jsme nastoupili trochu mimo mysl a koncentraci, a tak znamenal první poločas jen rozehrávaní. Převaha na hřišti

divider
FB_IMG_1542799813513
22
Lis

Mladší žáci 2007 druzí v Letňanech

V neděli 18.11. jsme se sešli z důvodu pořádání třetího koše už v 8:00 v Letňanech v BB Aréně. Ve

divider
18765902_1740173862941860_2453627811840047716_n
14
Lis

Starší žáci 2005 jdou do třetího koše!

Čtvrté kolo ligy starších žáků jsme odehráli Na Třebešíně v hale VŠE. Po pořádání 6. koše jsme zužitkovali dva předešlé postupy a změřili síly se soupeři

divider starší články divider