< >
20171008_172629
20
Říj
sdílet článek
Jiří Patočka

Starší žáci Black stříbrní v 2. koši

Třetí turnaj této sezony se odehrál v Benešově, který pořádal druhý výkonnostní koš. Byli jsme zvědaví, jak se v naší hře odrazí švédská mise. Očekával jsem, že tamní těžké zápasy nás zocelily a pozitivně se projeví především na předváděné hře. Jak se tato očekávání naplnila?

X Kobylisy 4:3

Branky: Sůva, Kostrhún Št., Hejda, Michálek

Asistence: Penc, Calda 2x

Velmi důrazný zápas, kdy náš soupeř hrál na hranici faulu a mnohdy až za ní. Ale takový zápas jsme očekávali. V tomto utkání bylo zásadní, že jsme se oklepali z nepříznivého stavu 0:2 a trpělivě dobývali soupeřovu bránu. Ano, měli jsme klasicky více ze hry, více vyložených šancí. Na druhou stranu dva góly jsme zase Kobylisům darovali vlastními chybami. O našem vítezství jsme rozhodli na konci v přesilovce.

20171008_172629

X Chodov B 2:1

Branky: Doňar, Calda

Asistence: Kostrhún Št., Hejda

Teoreticky mělo jít o slabšího soupeře než v prvním zápase. Ale to se rozhodně nepotvrdilo. Opravdu jen velmi těžko jsme se prosazovali. Mělo to dva důvody. První spočíval v dobrém pohybu Chodova a důrazu v osobních soubojích. Druhý pak v neustálých nepřesnostech v našich nahrávkách a jejich zpracování. Bylo vidět, že na všechny padla těžká deka z vlastního výkonu, kdy si hráči přestávali věřit. Nakonec nás vysvobodila jediná pohledná akce za celé utkání – rychlé předání míčku na útočné polovině v náběhu dvojice a střela z první.

Finále x Rudná 2:3

Branky: Kocourek, Sůva

Asistence: Sůva, Strnad

Rudná s přehledem ovládla svou skupinu a soupeře drtila fyzickou převahou v soubojích a důrazem v zakončení. Z mého pohledu šlo o naše nejpovedenější vystoupení na turnaji. Průběh hry byl vyrovnaný. My jsme hráli více na míčku a měli více střel, ale opět dvě branky byly zcela zbytečné. Nasazení bylo maximální, byť po zisku balónku ho mnohdy rychle zbytečně ztrácíme nepřesností v kombinaci. Pokud za druhé utkání jsem byl v šatně, diplomaticky řečeno, hodně nespokojený, tak za finálový výkon jsem tým rád pochválil.

Závěr: je to sportovní klasika, proti silnějším týmům podáme kvalitní výkon a proti slabším, kde musíme předvést herní nadstavbu v podobě kombinace, se trápíme. Občas předvedeme v turnaji záblesk geniality, jindy si nejsme schopní poločas kloudně nahrát a zpracovat přihrávku, což nás samozřejmě zásadně brzdí a o tom vlastně podstatná část výkonu je. Dáváme málo branek, zase jich i málo dostáváme. Hrajeme výsledkově vyrovnané zápasy. V tom se potvrdil trend ze Švédska. Přesto si troufám tvrdit, že jdeme správnou cestou. Kdo viděl finále a schopnost zejména naší druhé lajny kombinovat, tak to musí potvrdit. Chybí nám ale to nejtěžší, finální přihrávka a úspěšné zakončení. Originalita v řešení útočných herních situací. Naše první pětka hraje „na sílu“, jak jim říkám. Chybí tam ale florbalovost v podobě prohození soupeře narážečkou a střela z jedničky. Také práce před bránu soupeře je celkově slabá. Víme o tom, pracujeme na tom. Třetí pětka má problém se dostat do zakončení, ale zejména ve finále převedla solidní výkon a snad se blýská na lepší časy. Budu jmenovat na závěr jméno jednoho hráče. Benjamínek naší sestavy Vojta Koštialik zahrál na postu obránce super turnaj, důraz v soubojích, skvělé čtení hry a klid v rozehrávce.

Zkusíme během dalších 14 dní do dalšího turnaje, který si odehrajeme nejspíš v prvním koši, protože Rudná příště pořádá druhý koš, a tak nemůže postoupit, dostat do hry nějaké nové prvky a odstranit nedostatky.  Díky týmu za dva kvalitní zápasy a rodičům za podporu!

Trenér Tom

divider
DSC_0085-768x512
22
Kvě

Zhodnocení sezony starších žáků Black

Starší žáky tvořili ročníky 2003 a 2004, které jsem trénoval poslední dva roky, takže o jednotlivých hráčích, jejich vzájemných vazbách, silných a slabých

divider
IMG_20180506_195952
08
Kvě

STRŽI WHITE OVLÁDLI KRALUPY OPEN!

Starší žáci White vybojovali premiérové vítězství na turnaji v Kralupech nad Vltavou - Kralupy Open. Kluci se neskutečně vyhecovali a od prvního utkání

divider
20180429_150129
01
Kvě

OHLÉDNUTÍ ZA SEZÓNOU

Už také mladším žákům 2005 skončila ligová sezóna 2017-2018. Jaká tedy byla?

Asi nejtěžší v historii tohoto týmu. Nejenom,

divider starší články divider