< >
20171008_172629
20
Říj
sdílet článek
Jiří Patočka

Starší žáci Black stříbrní v 2. koši

Třetí turnaj této sezony se odehrál v Benešově, který pořádal druhý výkonnostní koš. Byli jsme zvědaví, jak se v naší hře odrazí švédská mise. Očekával jsem, že tamní těžké zápasy nás zocelily a pozitivně se projeví především na předváděné hře. Jak se tato očekávání naplnila?

X Kobylisy 4:3

Branky: Sůva, Kostrhún Št., Hejda, Michálek

Asistence: Penc, Calda 2x

Velmi důrazný zápas, kdy náš soupeř hrál na hranici faulu a mnohdy až za ní. Ale takový zápas jsme očekávali. V tomto utkání bylo zásadní, že jsme se oklepali z nepříznivého stavu 0:2 a trpělivě dobývali soupeřovu bránu. Ano, měli jsme klasicky více ze hry, více vyložených šancí. Na druhou stranu dva góly jsme zase Kobylisům darovali vlastními chybami. O našem vítezství jsme rozhodli na konci v přesilovce.

20171008_172629

X Chodov B 2:1

Branky: Doňar, Calda

Asistence: Kostrhún Št., Hejda

Teoreticky mělo jít o slabšího soupeře než v prvním zápase. Ale to se rozhodně nepotvrdilo. Opravdu jen velmi těžko jsme se prosazovali. Mělo to dva důvody. První spočíval v dobrém pohybu Chodova a důrazu v osobních soubojích. Druhý pak v neustálých nepřesnostech v našich nahrávkách a jejich zpracování. Bylo vidět, že na všechny padla těžká deka z vlastního výkonu, kdy si hráči přestávali věřit. Nakonec nás vysvobodila jediná pohledná akce za celé utkání – rychlé předání míčku na útočné polovině v náběhu dvojice a střela z první.

Finále x Rudná 2:3

Branky: Kocourek, Sůva

Asistence: Sůva, Strnad

Rudná s přehledem ovládla svou skupinu a soupeře drtila fyzickou převahou v soubojích a důrazem v zakončení. Z mého pohledu šlo o naše nejpovedenější vystoupení na turnaji. Průběh hry byl vyrovnaný. My jsme hráli více na míčku a měli více střel, ale opět dvě branky byly zcela zbytečné. Nasazení bylo maximální, byť po zisku balónku ho mnohdy rychle zbytečně ztrácíme nepřesností v kombinaci. Pokud za druhé utkání jsem byl v šatně, diplomaticky řečeno, hodně nespokojený, tak za finálový výkon jsem tým rád pochválil.

Závěr: je to sportovní klasika, proti silnějším týmům podáme kvalitní výkon a proti slabším, kde musíme předvést herní nadstavbu v podobě kombinace, se trápíme. Občas předvedeme v turnaji záblesk geniality, jindy si nejsme schopní poločas kloudně nahrát a zpracovat přihrávku, což nás samozřejmě zásadně brzdí a o tom vlastně podstatná část výkonu je. Dáváme málo branek, zase jich i málo dostáváme. Hrajeme výsledkově vyrovnané zápasy. V tom se potvrdil trend ze Švédska. Přesto si troufám tvrdit, že jdeme správnou cestou. Kdo viděl finále a schopnost zejména naší druhé lajny kombinovat, tak to musí potvrdit. Chybí nám ale to nejtěžší, finální přihrávka a úspěšné zakončení. Originalita v řešení útočných herních situací. Naše první pětka hraje „na sílu“, jak jim říkám. Chybí tam ale florbalovost v podobě prohození soupeře narážečkou a střela z jedničky. Také práce před bránu soupeře je celkově slabá. Víme o tom, pracujeme na tom. Třetí pětka má problém se dostat do zakončení, ale zejména ve finále převedla solidní výkon a snad se blýská na lepší časy. Budu jmenovat na závěr jméno jednoho hráče. Benjamínek naší sestavy Vojta Koštialik zahrál na postu obránce super turnaj, důraz v soubojích, skvělé čtení hry a klid v rozehrávce.

Zkusíme během dalších 14 dní do dalšího turnaje, který si odehrajeme nejspíš v prvním koši, protože Rudná příště pořádá druhý koš, a tak nemůže postoupit, dostat do hry nějaké nové prvky a odstranit nedostatky.  Díky týmu za dva kvalitní zápasy a rodičům za podporu!

Trenér Tom

divider
2006
18
Zář

2006 třetí mezi elitou!

Dědictví po ročníku 2005 nás zaneslo do 1. koše ligy mladších žáků a popravdě jsme měli před startem mírné obavy. Přeci jenom loni jsme se

divider
image1
17
Zář

2007 postupují do 2.koše!

Neděle 16.9. pro nás znamenala první ligový turnaj, ve kterém jsme měli prokázat herní zkušenost z minulého víkendu, kdy jsme brali stříbro na Plzeňském Starosta

divider
FB_IMG_1535954560499
11
Zář

Starší žáci 2004 uhájili první koš

Hned první turnaj nové sezony jsme pořádali v Čakovicích nejvyšší koš a kromě zápasů s nejtěžšími možnými soupeři si také vyzkoušeli zásadní novinku pro kategorii

divider starší články divider