25
Zář
Jakub Zalubil

Starší žáci 2005 YONEX postupují vzhůru

Druhé kolo ligy starších žáků, premiérově v pátém koši, jsme otevírali po prvním soutěžním kole plni sebevědomí proti Wizards DDM Praha 10 orange.  Předzápasovou pohodu, legrácky a úsměvy do kamer přenosných záznamových zařízení řady diváků BA brzy vystřídala realita. Dobře připravený, motivovaný a pohyblivý soupeř nám ve čtvrté minutě zasadil 2 gólové facky. Tuto ztrátu jsme bohužel nedorovnali do poloviny ani ve zbytku zápasu (prohra 3:5).  Náš mátožný výkon se tak bohužel k obratu nepodařilo zvrátit ani Vildovi18 – našemu nejlepšímu hráči utkání se dvěma góly a ani v brance Michalovi, kterému premiéru v sezoně kluci v poli rozhodně neulehčili. Někteří z diváků dokonce kontrolovali, zda mají místní Eagles stále zamčené soft a baseballové pálky a naši kluci hráli opravdu s florbalkami.

Druhý zápas proti béčku Sparty (6:1), na který jsme měli fůru času se připravit, byl už jiná písnička. Současně vývoj ve skupině, kdy Sparta Wizardy porazila o gól (3:2), nám otevřel možnost zahrát si, v případě vyšší výhry nad Spartou, o postup. Dirigent týmu Kéfa náš orchestr vyladil několika ostrými a vyššími tóny. Kluci šli do boje po hlavě s vysokým nasazením od první minuty, kdy to odšpuntoval Tom29 přízemní střelou po kombinaci s Vildou18. Zaskočená Sparta se nemohla dostat do tempa a s chutí hrající naši kluci zlatí plnili postupně potřebnou brankovou kvótu. Sparta měla jen několik světlých okamžiků, ale ty obrana v čele se spolehlivě chytajícím Ondrou10 rázně eliminovala. V útoku to šlo náramně a tak si kluci pěkně zakombinovali do prázdné i tvrdě pálili k tyčím. O čisté konto jsme tak přišli po zbytečné ztrátě tři vteřiny před koncem, ale už s vědomím, že si zahrajeme finále koše J.

V boji o postup náš čekali FbŠ Bohemians Praha 4 zelení, kteří při pohledu na naši kombinační hru nadšením ze svého finálového soupeře rozhodně nehýřili. Začátek zápasu byl opatrný a kluci několikrát ztroskotali při zakončení na dobře chytajícím brankaři Bohemky. Soupeř byl v koncovce naštěstí hodně nepřesný a nedůrazný. S přibývající minutami byla naše technická a herní převaha čím dál výraznější a i fyzicky jsme byli jasně lepší. Soupeř s vypětím sil přečkal první půli za bezbrankového stavu. V první minutě druhé půle skóre tak otevřel skóre tvrdou střelou po vtipné a nacvičené rozehře volného úderu Mára50. „Yonexáci“ dále v poklidu kontrolovali další průběh zápasu a postupně zvyšovali po 2 gólech Kuby31 a jednoho Honzy87 na konečných 4:0. Na shootoutu se stejnou měrou podíleli i oba naši gólmani (každý chytal poločas).

Přestože jsme si tak v nejkratším možném čase vybojovali účast ve 4. koši, zahrajeme si příště kvůli pořádání, zpět 6. startovací koš.

BA 2005

image1
28
Lis

Starší žáci 2004 se vrací do 1.koše!

BA - Start 5:1 První ranní zápas jsme nastoupili trochu mimo mysl a koncentraci, a tak znamenal první poločas jen rozehrávaní. Převaha na hřišti

FB_IMG_1542799813513
22
Lis

Mladší žáci 2007 druzí v Letňanech

V neděli 18.11. jsme se sešli z důvodu pořádání třetího koše už v 8:00 v Letňanech v BB Aréně. Ve

18765902_1740173862941860_2453627811840047716_n
14
Lis

Starší žáci 2005 jdou do třetího koše!

Čtvrté kolo ligy starších žáků jsme odehráli Na Třebešíně v hale VŠE. Po pořádání 6. koše jsme zužitkovali dva předešlé postupy a změřili síly se soupeři