25
Zář
Jakub Zalubil

Starší žáci 2005 YONEX postupují vzhůru

Druhé kolo ligy starších žáků, premiérově v pátém koši, jsme otevírali po prvním soutěžním kole plni sebevědomí proti Wizards DDM Praha 10 orange.  Předzápasovou pohodu, legrácky a úsměvy do kamer přenosných záznamových zařízení řady diváků BA brzy vystřídala realita. Dobře připravený, motivovaný a pohyblivý soupeř nám ve čtvrté minutě zasadil 2 gólové facky. Tuto ztrátu jsme bohužel nedorovnali do poloviny ani ve zbytku zápasu (prohra 3:5).  Náš mátožný výkon se tak bohužel k obratu nepodařilo zvrátit ani Vildovi18 – našemu nejlepšímu hráči utkání se dvěma góly a ani v brance Michalovi, kterému premiéru v sezoně kluci v poli rozhodně neulehčili. Někteří z diváků dokonce kontrolovali, zda mají místní Eagles stále zamčené soft a baseballové pálky a naši kluci hráli opravdu s florbalkami.

Druhý zápas proti béčku Sparty (6:1), na který jsme měli fůru času se připravit, byl už jiná písnička. Současně vývoj ve skupině, kdy Sparta Wizardy porazila o gól (3:2), nám otevřel možnost zahrát si, v případě vyšší výhry nad Spartou, o postup. Dirigent týmu Kéfa náš orchestr vyladil několika ostrými a vyššími tóny. Kluci šli do boje po hlavě s vysokým nasazením od první minuty, kdy to odšpuntoval Tom29 přízemní střelou po kombinaci s Vildou18. Zaskočená Sparta se nemohla dostat do tempa a s chutí hrající naši kluci zlatí plnili postupně potřebnou brankovou kvótu. Sparta měla jen několik světlých okamžiků, ale ty obrana v čele se spolehlivě chytajícím Ondrou10 rázně eliminovala. V útoku to šlo náramně a tak si kluci pěkně zakombinovali do prázdné i tvrdě pálili k tyčím. O čisté konto jsme tak přišli po zbytečné ztrátě tři vteřiny před koncem, ale už s vědomím, že si zahrajeme finále koše J.

V boji o postup náš čekali FbŠ Bohemians Praha 4 zelení, kteří při pohledu na naši kombinační hru nadšením ze svého finálového soupeře rozhodně nehýřili. Začátek zápasu byl opatrný a kluci několikrát ztroskotali při zakončení na dobře chytajícím brankaři Bohemky. Soupeř byl v koncovce naštěstí hodně nepřesný a nedůrazný. S přibývající minutami byla naše technická a herní převaha čím dál výraznější a i fyzicky jsme byli jasně lepší. Soupeř s vypětím sil přečkal první půli za bezbrankového stavu. V první minutě druhé půle skóre tak otevřel skóre tvrdou střelou po vtipné a nacvičené rozehře volného úderu Mára50. „Yonexáci“ dále v poklidu kontrolovali další průběh zápasu a postupně zvyšovali po 2 gólech Kuby31 a jednoho Honzy87 na konečných 4:0. Na shootoutu se stejnou měrou podíleli i oba naši gólmani (každý chytal poločas).

Přestože jsme si tak v nejkratším možném čase vybojovali účast ve 4. koši, zahrajeme si příště kvůli pořádání, zpět 6. startovací koš.

BA 2005

unnamedkk
16
Říj

2007čky mají za sebou nepovedený turnaj

V pořadí 3. ligový turnaj, nás po 14-ti dnech přivolal opět do Kunratic.
Poprvé v sezóně máme nabitý kádr s duem brankářů

image1
02
Říj

Mladší žáci 2007 odehráli druhý koš

Prodloužený víkend nám zpříjemnil turnaj II.koše, do kterého jsme postoupili hned v prvním ligovém kole.

Do turnaje jsme vstupovali s odpovídajícím respektem k soupeřům,

42857077_817491221960596_4625761575444152320_n
30
Zář

2006 udrželi první koš!

V sobotu zamířili borci ročníku 2006 na druhý letošní turnaj, tentokrát do barrandovské X3M Arény. Na rozdíl od prvního hracího víkendu jsme byli už