21
Bře
Jiří Patočka

Semifinále jede ze Znojma vyrovnané

Víkend ve Znojmě započal nelibě a skončil přeci jen dobře, muži odehráli z čtvrtfinále playoff dvě utkání. První vlivem skvělého publika nekontrolovali a prohráli vysoko 2:7, v tom druhém byla fantastická pětistovka diváků hnacím motorem k uválčenému výsledku 3:2 pro Black Angels.
Sobotní prohra byla k zamyšlení, hráči si přes noc pečlivě prošli situace, jež by se neměly opakovat, a koncentrovaně se vrhli do plánovaného druhého utkání. Důležitost si uvědomovaly obě strany a tak se od počátku bojovalo o každý centimetr. Ke konci první třetiny se Jan Kopecký rozhodl uzmout vedení na svou stranu, svižnou kličkou do středu hřiště na sebe navázal hned tři protihráče a současně rovnou posunul na Sluku, který sice stál mírně z úhlu, ale v zakončení se nemýlil, balonek se jen otřel a vrchní síťku, což mohlo někomu nabýt dojmu, že se o branku nejednalo (0:1). Vedení Blaků pozbylo platnosti brankou Nováka jen o minutu a osm vteřin později (1:1). Znojemští fandové povzbuzovali konstantně, příliš se do toho nehrnuli, když skóroval Lukáš Nekola (1:2) a následně po brance Krále, který inkasoval přesnou křižnou přihrávku od Nachtmanna, koncovka mu nedělala sebemenší problém a zasmečoval do prázdné (1:3).

Úporně pak bránili hosté v závěru, místy jen vyhazovali, balony skákaly v nebezpečném prostoru před bránou jak na běžícím pásu. Jan Rakušan vzplanul nadšením, když snížil na 2:3. I přes vyvinutý tlak už ke změně na skóre nedošlo a tak se Pražané mohou soustředit za opět nerozhodného stavu série 1:1, soustředit na následující, domácí utkání, ve kterém bude třeba každého příznivce. Těšíme se na vás!

Vojtěch Novotný

17240405_10212989390396494_1716225632592251540_o
20
Lis

Z Ostravy se muži vrací jen s bodem

Do první třetiny vlítli Blaci jako uragán, nebezpečnou standardní situaci před hranicí ostravského velkého brankoviště proměnil kapitán Lukáš Nekola a hosté šli do

IMG_5887
12
Lis

Přestřelka v Karlových Varech!

Divoká přestřelka v Karlových Varech, kde se v rámci propagovaného utkání sešlo skoro půl čtvrté stovky diváků, kteří si rozhodně přišli na své,

23231353_1696919183674103_193791439446776538_n
09
Lis

Muži proti superligové Bohemce za bod!

I v dalším pohárovém utkání Blaci nabyli vedení, které nakonec nebyli s to udržet. V tomto případě získali alespoň bod, jednalo se však