< >
Janeček
11
Dub
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

Rozhovor A tým: Tomáš Janeček

VP: Sezóna A týmu je u konce. Narazili jsme na TJ Znojmo. Konečný stav série 1:3. Byli jsme Znojmu více jak vyrovnaným soupeřem. Jak bys sérii zhodnotil a jak sis jí užil?

Přiznám se, že mám ze série stále hořkou příchuť. Za ty roky už si myslím dokážu udržet určitý odstup a klidně a někdy i rád uznat, že soupeř byl silnější a přehrával nás (pokud tomu tak je) , ale zejména po domácích zápasech se s vyřazením jen těžce smiřuji. Znojmo nás přejelo jen v tom prvním zápase a to jsme si s klukama v kabině hned ve Znojmě rozebrali. Jasně jsme si vyhodnotili kde jsme co udělali špatně a od té doby jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem. Což jsme, myslím, v domácích zápasech potvrdili. Nezvládli jsme ale závěry obou zápasů a to rozhodlo! Přičítám to zkušenostem. I když máme v kádru pár florbalových matadorů tak většina týmu neměla před touto sezónou s podobnými zápasy prakticky žádné zkušenosti. Nicméně beru to jako velké plus do příští sezóny! Věřím, že právě díky průběhu obou zápasů to byla nesmírná lekce pro kluky a příště budeme mnohem silnější…myšleno hlavně v hlavách! Ale jinak jsem si tu sérii užil. Ty zápasy mě všechny bavily a i z ohlasů diváků to vypadá, že se hrál atraktivní florec! Za což klukům patří velký dík…

VP: Letos si měl k dispozici asistenta Petra Pajera, který měl na starosti především brankáře. Jak se Ti s tím spolupracovalo?

Úvodem bych chtěl říct, že Petis mi nepomáhal jen s golmany. Je to jeden z nejzkušenějších borců a jeho poznatky/připomínky mají obrovskou váhu. S Petisem jsme leta dobří kamarádi a už jsme spolu trenérsky spolupracovali na Kladně nebo u reprezentace U19. Pro mě to byla po loňské sezóně obrovská vzpruha. Najednou jsem měl nezaujatý názor a pohled nejen na tým, ale i na jednotlivce a v neposlední řadě i na soupeře. Myslím, že se skvěle doplňujeme což je pak znát i v kabině.

VP: Před sezónou jsme se spolu bavili o cílech a řekli jsme si jasně PLAYOFF. A tým hrál v 1. lize svou třetí sezónu a poprvé jsme se podívali do playoff. Vidíš stejně jako já pozitivní růst výkonnosti našeho elitního družstva?

Je pravda, že ten primární cíl, Play-off, jsme splnili, ale rozhodně nemám dobrý pocit z toho, že jsme vypadli už se Znojmem! Tenhle tým měl mnohem větší potenciál což ukázal v první půlce sezóny. Bohužel jsem nedokázal tým udržet koncentrovaný! Což se rozpadá na jednotlivce… Výpadek 1,5měsíce po Vánocích nás stál mnohem lehčí výchozí pozici do PO. Takže sezónu určitě neberu jako úspěšnou! Spíše naopak. Nicméně máme určitě na čem stavět. Vidím tu ještě velké rezervy a poslední zápasy se Znojmem nám jen dokázali, že máme na to být ještě lepší ne tým jako bylo letos Znojmo!!!

VP: V klubu máš za sebou už dvě sezóny v BLACK ANGELS. Jak by si obě sezóny porovnal?

Těžko srovnávat. Obě sezóny byly odlišné. V první sezóně jsem se spíše rozkoukával a seznamoval s hráči a soupeři. Nebyla tu ani moc ideální atmosféra v kabině. Z čehož v celkovém součtu vyústil boj o záchranu. Nicméně úplný závěr vyzněl pozitivně a v sérii s Pejrem už vše myslím šlapalo velmi dobře.
Naopak tahle sezóna měla úplně jiný průběh. Rozšířili jsme kádr i realizační tým a začátek sezóny byl velmi dobrý. Oproti loňsku se tu povedla vytvořit mnohem lepší parta. O to víc mrzí, že se nám nepovedlo udržet „formu“ i po novém roce.

VP: Trenéry i hráče čeká dovolená. Prozradíš jak dlouhá bude a kdy se rozjede letní příprava?

V první řadě je potřeba si teď „zažít“ hořkost vyřazení! Tak abychom se zase příští rok mohli posunout dál! Ale u toho už se dá i odpočívat 😉

Přesné datum začátku LP je ještě nejasné, ale počítám, že to bude někdy během začátku května.

VP: Měl bys nějaký vzkaz pro hráče nebo fanoušky BA?

Ať si užijí volné dny bez florbalu. Jak se říká: “všeho moc škodí“. A možná i díky té delší pauze se na tu příští sezónu budeme všichni víc těšit!‘

Mějte se krásně a užívejte co nejvíc času se svými nejbližšími! Já osobně se chystám co nejvíc času trávit s rodinkou… ač se to nezdá tak nás ten florec stojí spoustu volného času a energie tak se jim to teď pokusím vynahradit.
Závěrem bych rád touto cestou vyjádřil velký dík mé tolerantní ženě Evě, že má semnou takovou trpělivost! Bez její podpory bych už tenhle skvělý sport dávno nedělal!!!

divider
baxstart02
07
Čer

Cíle A týmu pro další sezonu

Sezónu A tým končil hořce, když vypadl v semifinálové sérii s pozdějším vítězem 1. ligy SKV. Hořkou pachuť mělo díky "sportovnímu" vyloučení za

divider divider
piktogram
17
Bře

A tým vyřadil Start a je v semifinále!

A tým i ve třetím vzájemném utkání porazil Start98. Tentokrát na horké půdě soupeře v Kunraticích.

První třetina se Blekům vůbec nepovedla.

divider starší články divider