< >
Nekola Lukáš
29
Bře
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

Rozhovor A tým: #10 „C“ Lukáš Nekola

VP: Sezóna A týmu je u konce. Narazili jsme na TJ Znojmo. Konečný stav série 1:3. Byli jsme Znojmu více jak vyrovnaným soupeřem. Jak bys sérii zhodnotil a jak sis jí užil?

Bohužel pro nás skončila dřív než jsme si přáli. Celá série byla hodně vyrovnaná, až na náš úlet v 1. zápase. Celkově si myslím, že Znojmo bylo o chlup lepší jak my. Znojmo nás přetlačilo ve 3. a 4. zápase což náš stálo celou sérii. Bohužel ve zmiňovaných zápasech jsme neudrželi vedení, které jsme měli více než dostatečné. Jak říkají trenéři je to jen o hlavě a tu Znojmo mělo v celé sérii o něco sebevědomější. Celou sérii jsem si užíval parádní florbal, plný bojovnosti a byla to jedna z nejhezčích sérií co jsem v play off hrál. Hlavně celou sérii provázely neskutečné divácké kulisy. Za to bych chtěl poděkovat hlavně našim, ale i Znojemským fanouškům.

Nekola Lukáš

VP: Letos si tým vedl s kapitánskou páskou. Jaká to pro tebe osobně byla sezóna?

Já jsem si celou sezonu hrozně užíval, už mi jich moc nezbývá tak jsem hltal každý zápas. Pro mě osobně skončila asi úspěchem, je to brzo po vyřazení, tak jsem ještě trošku hořkej. Postupem času si ale uvědomíme, že tahle sezóna byla průlomová a já jsem moc rád, že jsem u toho mohl být a že jsem mohl vést tento skvělý a mladý tým jako kapitán.

VP: V BA jsme společně stavěli mužský A tým už od roku 2010. 6 let. Přes názvy klubů AC SPARTA PRAHA BA B / FLOBO / BLACK ANGELS. Jak ty sezóny hodnotíš?

To je už tak dlouho ? 😀 každá sezóna měla něco do sebe. Vracel jsem se sem kvůli klukům se kterýma jsem začínal hrát florbal, ale bohužel jsem poslední mohykán ze staré party u A týmu. Každou sezonu se tým a celý klub posouvá a cítím, že po těch letech to začíná fungovat po všech stránkách velmi dobře a když se bude i nadále pilně pracovat tak by se z tohoto klubu mohl stát důstojný, tradiční a silný klub v nejvyšších soutěžích, kterého se budou soupeři obávat.

VP: Před sezónou jsme se společně bavili o cílech a řekli jsme si jasně PLAYOFF. A tým hrál v 1. lize svou třetí sezónu a poprvé jsme se podívali do playoff. Vidíš stejně jako já pozitivní růst výkonnosti našeho elitního družstva?

Já ten růst vidím a i zažívám, hrajeme v BA nejlepší florbal za ty roky co jsem tu. Spíš konečně se tomu dá říkat i florbal. Hodně se změnilo s Thomasem, který tomu dal řád myšlenku. Osobně si myslím, že nebude dlouho trvat a podíváme se i výš než do čtvrtfinále 1. ligy. Co jsme zažili letos v play off a v celé sezóně nás hodně posílilo a příští rok budeme útočit zase o krok výš.

VP: Máš za sebou velké životní jubileum, stal si se otcem. Jak tě to ovlivnilo do florbalového života?

Toto jubileum mě ovlivnilo v celém mém životě, ne jen v florbalovém. Ovlivněný jsem po všech stránkách. Celkově jsem se uklidnil a zjistil jsem, že všechny věci nejsou tak důležité jak jsem si myslel. Nejdůležitější je totiž mít zdravé a čilé dítě a spokojenou rodinu!

VP: Trenéry i hráče čeká dovolená. Jak jí ty osobně využiješ?

v prvních týdnech si budu „lízat“ rány z celé sezony. A hlavně všechen volný čas budu věnovat rodince, kterou jsem v posledních týdnech dost zanedbával kvůli florbalu a práci. Moc se na to těším, že s nimi přijdu na jiné myšlenky a malá bude vědět, že má taky tatínka a ne jen maminku. :o)

VP: Měl bys nějaký vzkaz pro hráče nebo fanoušky ?

Celkově moc děkuji celé organizaci BA a fanouškům za velkou podporu našeho týmu a doufám, že neuvěřitelné kulisy, které jsme měli celé playoff se přenesou i do základní části příští sezóny.

#BAFAMILY
#SPOLECNETODOKAZEME

divider
baxstart02
07
Čer

Cíle A týmu pro další sezonu

Sezónu A tým končil hořce, když vypadl v semifinálové sérii s pozdějším vítězem 1. ligy SKV. Hořkou pachuť mělo díky "sportovnímu" vyloučení za

divider divider
piktogram
17
Bře

A tým vyřadil Start a je v semifinále!

A tým i ve třetím vzájemném utkání porazil Start98. Tentokrát na horké půdě soupeře v Kunraticích.

První třetina se Blekům vůbec nepovedla.

divider starší články divider