< >
Janeček
31
Pro
sdílet článek
Jiří Patočka

Rozhovor s trenérem Tomášem Janečkem

Tomáši, jste v polovině sezóny. Příprava se týmu povedla. Jak bys zhodnotil tu první půlku ligové sezóny?

Přípravu a první půlku jsme se víc věnovali koncovce a útočné fázi než taktické přípravě a defenzívě a myslím, že už na počtu vstřelených branek je to znát. Teď bude důležité si udržet střeleckou potenci a přidat k tomu lepší obranu. Pak se nemusíme bát nikoho.

Myslím, že podzim nám vyšel podobně jako loni. Teď bude záležet jak jsme se poučili z loňského mizerného ledna.

Jak těžké bylo skloubit v první půlce sezóny zápasy ligové a zápasy v poháru?

Od září jsme odehráli 19 zápasů z toho 5 pohárových což je slušná porce, ale máme dost široký kádr a navíc se nám letos ukázali v dobrém světle nadějní juníci takže dostali prostor i v pohárových zápasech. Podzim jsme tak odehráli s 26 hráči v poli což je myslím hodně vysoké číslo. Co je ale pro náš rozvoj klíčové je fakt, že nikdo z nich vyloženě nepropadl. Nikdo nebyl jak se říká do počtu.

Letos se povedlo tým vhodně doplnit juniory. Jak jsi s nimi spokojen?

Jak už jsem zmínil, letos nám dorostl silný ročník loňských dorostenců a v létě poctivě makali takže si vysloužili dostat příležitost jak v lize tak v poháru a musím říct, že jsme s nimi se všemi maximálně spokojeni. Doufám, že forma jim vydrží až do play off.

Sezóna je rozehrána dobře. V loňských sezónách to bylo podobné, ale po novém roce se krájel chleba.

Myslíš, že Blaci dokáží letos konečně prolomit špatný leden?

Je to pro nás velká výzva. Já v to věřím s Mírou Špalkem jsme poupravili mezocyklus kondiční přípravy tak, aby forma gradovala v Play off tak snad i tento faktor nám pomůže. Na druhou stranu horší než loni už to snad být ani nemůže. To jsme v lednu nevyhráli jediné utkání. Takže můžeme být jen lepší 😉

Jaké jsou cíle mužů v roce 2018? Mluví se v kabině o postupu?

Úplně za kabinu mluvit nemůžu, ale myslím, že se o postupu mluví méně než tomu bylo loni touto dobou. Což je dobře. Loni jsme na to nebyli připraveni a myslím, že to byl také jeden z důvodů našeho lednového kolapsu. Myslím, že jsme byli až moc na hrušce.

Věřím, že jsme se z toho poučili, a že letos se více dokážeme koncentrovat na nejbližší zápas.

Závěrem bych chtěl popřát všem Blekům krásné prožití posledních dnů letošního roku a do toho nového přeji všem hodně štěstí (nejen ve hře) a hlavně pevné zdraví.

divider
baxstart02
07
Čer

Cíle A týmu pro další sezonu

Sezónu A tým končil hořce, když vypadl v semifinálové sérii s pozdějším vítězem 1. ligy SKV. Hořkou pachuť mělo díky "sportovnímu" vyloučení za

divider divider
piktogram
17
Bře

A tým vyřadil Start a je v semifinále!

A tým i ve třetím vzájemném utkání porazil Start98. Tentokrát na horké půdě soupeře v Kunraticích.

První třetina se Blekům vůbec nepovedla.

divider starší články divider