< >
24991482_1996688527318657_1961183238738518240_n
15
Úno
sdílet článek
Jakub Zalubil

Rozhovor s Matoušem Burianem

Když se podíváte na soupisku juniorů, tak se v Blackovským týmu prosazuje již druhou sezónu malý štírek Matouš Burian. Náš odchovanec a věkově ještě dorostenec pomáhá výrazně juniorům k prozatimnímu druhému místu. O jeho práci vypovídá také fakt, že se dostal do užšího výběru nově vzniklé reprezentace U17. Co k nominaci a k této sezóně celkově říká náš Maty si přečtěte v našem rozhovoru.

 

Matouši, popiš krátce svoji florbalovou kariéru. Jak dlouho florbal hraješ a na jaké okamžiky ve své kariéře nikdy nezapomeneš?

Začal jsem před 12ti lety, kdy se klub zakládal. Za tu dobu jsem toho v BA zažil spoustu, ale jako největší úspěchy považuji ty nejnovější. A to minulou juniorskou sezónu, kterou jsem si strašně moc užil a završení druhým místem bylo neskutečné. Pak samozřejmě nominace do reprezentace U17.

 

Florbalově vyčníváš v klubu nad svými vrstevníky. Jak si vážíš nominace právě do nově vzniklého výběru reprezentace U17?

Reprezentace je dalším z mých snů jako asi každého hráče nebo hráčky a jsem moc rád, že se mi povedlo dostat se do nově vzniklé reprezentace U17. Je to pro mě další motivace ke zlepšování, abych se dostal do základní sestavy a abych zvládl mezinárodní úroveň.

Jsi druhým rokem dorostenec a pravidelně druhým rokem hraješ i juniorskou soutěž. Jak hodnotíš letošní sezónu a jaké vidíš cíle u obou kategorii?
Před sezónou jsme si dali v obou kategoriích vysoké cíle. V té juniorské chceme ještě vylepšit loňské druhé místo a stát se mistry republiky. Zatím k tomu máme dobře našlápnuto. Před posledními třemi zápasy před play off jsme na druhém místě a víme, že dokážeme hrát vyrovnaně s těmi nejlepšími. Takže juniorskou sezónu bych zatím hodnotil kladně. V té dorostencké je to bohužel horší. Všichni jsme se chtěli dostat na MČR (Mistrovství republiky pro nejlepší tři týmy každé divize) dorostenců, ale k tomu teď máme hodně daleko. Na začátku sezóny to nevypadalo vůbec zle, ale po prohraném zápase s Kobylisami náš výkon šel dolů a dosud jsme ho znovu nenastartovali.

 

Juniory čeká před začátkem play off venkovní zápasy včetně těžkého výjezdu do Ostravy. Jak si myslíš, že tyto zápasy dopadnou?
Rozhodně nemůžeme čekat lehké zápasy. Oba ostravské celky jsou silné a doma budou ještě silnější. Bude to boj, ještě když do Ostravy pojedeme v menším počtu, než jsme zvyklí, ale věřím že to zvládneme a ukážeme, že i ne v plné síle patříme k nejlepším.

 

Příští rok bys už mohl nastupovat v mužské kategorii. Myslíš si, že by ses mohl prosadit do mužského kádru Blacků, který nyní bojuje o postup do Superligy?

Hrát za muže bylo vždycky jedním z mých snů a já na sobě budu co nejvíc pracovat, abych se tam dostal. Bylo by super kdyby to klaplo už příští sezónu.

 

Je něco, co bys chtěl hráčům a hračkám BA vzkázat?
Hráčům a hráčkám BA bych chtěl vzkázat, aby je florbal hlavně bavil, ale taky aby na sobě pracovali, protože bez toho to nejde.

divider
final logo-02
25
Úno

Hrajeme o víkendu 2.-3. března

Sobota 2. března

Muži A - 1. čtvrtfinále Play-off 1. ligy mužů. Pořádající družstva: Dorost B a junioři B

Sportovní hala Čakovice 18:00 BLACK ANGELS vs. Florbal Exelsior

divider
IMG_4152
19
Pro

Dorost odehrál domácí zápasy

Tým dorost A nastoupil v prvním zápase téměř po měsíční zápasové pauze (proložené přátelským utkáním s Libercem) proti týmu Acema Sparta Praha. První

divider
received_352609892175285
01
Říj

Jako na houpačce v zápasech dorostu A

V prvním zápase nastoupili naši dorostenci A proti týmu Sparta Praha. Soupeř první třetinu začal napadáním rozehrávky v obraném pásmu BA. Větší aktivita

divider starší články divider