< >
2008
05
Říj
sdílet článek
Jiří Patočka

První zápasy hráli také 2008!

V sobotu 30. 9. 2017 elévové 2008 hráli svůj první ligový turnaj v této sezoně a hned si udělali výlet do hezké haly v Říčanech. Z důvodu omluvy družstva FBK FAT PIPE Vosy Praha hrálo každé družstvo 4 zápasy.
První dva zápasy turnaje jsme vysoko prohráli, a to jak s DDM Horní Počernice ORKA 1:9, tak i s Tatran Střešovice 4:10. Pro většinu to bylo jedno z prvních setkání se systémem 5+1. Když k tomu připočteme, že hned na začátku turnaje jsme narazili na nejlepší týmy v tomhle koši, plus další důležité faktory (pohyb, souboje 1 na 1, obsazování hráčů a nedůraz) v kterých nás soupeři předčili, nemohlo to dopadnout lépe. I přes nepříznivé výsledky v zápasech s Orkou a Tatranem, jsme objevili dobré individuální dovednosti. Od brankáře, který vychytal několik dobrých příležitosti soupeře, přes obránce, kteří dokázali udržet a rozehrát míček, až k útočníkům, kteří dokázali obejít hráče a zakončit.
Ve třetím utkání jsme vyzvali domácí celek Florbal Jesenice. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře a hned 2x jsme se v něm ujali vedení. Ovšem co nás sráželo dolů, byly individuální chyby a soupeři jsme tak pokaždé nabídli vyrovnání zadarmo. Stalo se, řekli jsme si co jak a kluci už to určitě nezopakují 🙂 Herně jsme byli lepším celkem, soupeře se nám dokonce podařilo několik střídání po sobě uzamknout na jeho polovině. Bohužel, bez vstřelené branky a zápas tak skončil 2:2
V posledním utkání nás čekala Orka Čelákovice. Hned ze začátku nám soupeř nabídl dvouminutovou přesilovou hru za špatné střídání, kterou jsme využili a šli zaslouženě do vedení. Krom pár breaků jsme Orku k ničemu nepouštěli a po obou polovinách, které skončily 3:1 v náš prospěch, jsme si odnesli první vítězství na turnaji v poměru 6:2. Jen mně mrzí ty inkasované branky, které pramenily z nedůrazu v našem brankovišti a padly z několikáté dorážky, což nebylo v tomto zápase poprvé.

 2008

divider
unnamed (2)
08
Říj

2008čky vyhrály také svůj druhý turnaj!

V neděli 7.10. hráli elévové svůj druhý ligový turnaj, který se konal ve sportovní hale v Kunraticích.

V prvním zápase

divider
image1
08
Říj

Elévové 2009 odehráli druhý ligový turnaj

S novým trenérským složením se Elfové 09 vrhli do bojů ve vyšším koši, do kterého přešli hladce na turnaji předchozím.

Turnaj, který

divider
2009
27
Zář

2009 zvládli první elévský turnaj!

Ročník 2009 vstoupil sobotním turnajem do svých prvních zápasů v kategorii elévů. Hned jak vstoupili na hřiště projevili se zkušenosti, které hráči nasbírali, když hráli

divider starší články divider