19
Zář
Jakub Zalubil

Přípravky mají za sebou povedený turnaj

Dva týmy přípravek, Black Angels 2010 a 2011, se v sobotu 15. 9. 2018 zúčastnily 6. ročníku JUNIOR Sokol Cupu v Pardubicích. V turnaji se utkalo celkem 12 týmů z různých koutů Čech. Týmy byly rozděleny do 2 skupin po 6, a tak jsme si mohli navzájem fandit. Ve skupině hrál každý s každým, tedy celkem 5 utkání. Vítězové skupin se pak měli utkat ve finále.

Přípravka 2010 vstoupila do prvního zápasu s FTC Vysoké Mýto velmi rozvážně a chvíli trvalo, než se obě družstva dostala do tempa. První vážnější střelu na branku soupeře vypálil ve 4. minutě hráč číslo 31, Míša Štefanov, ale bohužel neproměnil. V 6. a 7. minutě toto zaváhání málem potrestali soupeři střelami na branku, ty však gólmanka Lea Kurzová úspěšně vychytala. Když fanoušci začali propadat skepsi, že první zápas skončí remízou, anebo jedna střela rozhodne zápas, skončil míč nahoře na síti soupeřovy branky. Nezkušený hráč soupeřova týmu vyhodil míč rukou a tak 1,5 minuty před koncem rozhodčí písknul trestné střílení, které úspěšně proměnil hráč č. 26, Vojta Višňovský. Vojtovi se střílení gólů velmi zalíbilo, ale o tom později. Další střelou hráče č. 15 nováčka Vojty Kopičky zvýšili Bleci na 2:0. Hezkým pokusem v poslední minutě bohužel hráč č. 99 Tomáš Staněk gólmana neprostřelil, takže skórem 2:0 utkání skončilo.

Do druhého utkání s Vlčaty Skuteč šli malí Bleci v bojovné náladě, a tak hned ve druhé minutě zápasu skóroval Tomáš Staněk na 1:0. Jeho příkladu následoval ve 3. minutě Vojta Višňovský (2:0). V 5. minutě padl do brány Tobiáše Holuši soupeřův míč a stav byl 2:1. V 6. minutě Vlčata vyrovnala na 2:2. Vojta Višňovský ponechal soupeři naději jen další minutu a půl, ale pak zvýšil na 3:2. Do konce zápasu už malí Bleci drželi hru téměř jen před soupeřovou brankou a než siréna oznámila konec zápasu, Bleci nastříleli další tři góly (Matěj Kratochvíl, Vojta Višňovský, Jonáš Zenker). Konečný stav 6:2.

V třetím zápase proti FBC Česká Lípa, novému a nesehranému týmu, Bleci soupeře nešetřili a nastříleli neuvěřitelných 11 gólů! Hned ve 2. minutě sérii odstartoval Vojta Kopička, následovaný Vojtou Višňovským (2:0), Jonášem Zenkerem (3:0) a Tomášem Staňkem (4:0). Ve čtvrté minutě soupeř střelil do brány Šimona Tupého gól na 4:1, na to ale reagovala Lea Kurzová samostatnou akcí a střelou (5:1). Soupeři ještě zvýšili na 5:2, ale pak už následovala jen další kanonáda Bleků: Tomáš Staněk (6:2), Vojta Višňovský (7:2), Matěj Tupý (8:2), Tobiáš Holuša (9:2 a 10:2), a pět vteřin před koncem ukončil nadílku posledním gólem Jonáš Zenker (11:2).

Do čtvrtého zápasu proti domácímu Sokolu Pardubice B vstoupili Bleci, opět se Šimonem v bráně, pouhých 15 minut po dokončení jatek s Českou Lípou. Hned 15 sekund po začátku utkání otevřel Tomáš Staněk na 1:0. Soupeř srovnal na 1:1 a následně zvýšil své vedení až na 1:3. Bleci sebrali síly a dali se do boje: ve 4. minutě vstřelil Matěj Tupý na 2:3, samostatná akce Matěje Procházky přinesla vyrovnání na 3:3. Pět minut před koncem zvýšil Vojta Kopička na 4:3 a minutu na to znovu Vojta na 5:3. Matěj Tupý skvěle přihrával nejdřív Jonášovi Z (6:3) a poté Tomášovi S (7:3). Na konci Bleci už polevili v ostražitosti a Sokoli jim vstřelili dva góly na konečných 7:5.

Před posledním zápasem skupiny měli Bleci několikahodinovou pauzu, kdy mohli načerpat inspiraci na extraligovém zápase Pardubic proti České Lípě. Před posledním zápasem možná panovala nervozita, Bleky čekali FBK Piráti ze Sokola Chlum A, kteří zatím, stejně jako Bleci, žádný souboj ve skupině neprohráli. Bleci se rozhodli svou šanci na medaili neohrozit a porvali se o ni s výsledkem 3:0 (Tomáš Staněk 2x, Vojta Kopička). Do konce zápasu se hrálo už jen na soupeřově půlce, Bleci měli ještě spoustu šancí, které neproměnili, každopádně soupeř na bránu Leontiny Kurzové už neměl možnost vystřelit.

41841679_742790286054501_1706572389975851008_n

(BA 2011) Pohádka o perníkové chaloupce (Aneb jak Black Angels loupili v Pardubicích)

Milý Blaci, jistě znáte tu pohádku o perníkové chaloupce a tak si poslechněte její lehce pozměněnou podobu. S koncem prázdnin a začátkem školy, kdy čekání na florbalové klání bylo až nesnesitelně dlouhé se Black Angels vypravili nevyzpytatelnou džunglí našich pozemních komunikací po D11, v téměř nelidském sobotním ranním čase 6:30, směrem na Pardubice. Když tu se po hodině cesty před nimi z ranní mlhy vyloupla Perníková chaloupka. Nebyla to chaloupka ledajaká, byla nafukovací a protože jim po cestě vyhládlo vyrazili dovnitř na její obhlídku pod vedením trenérky Barči jako asiasistent Romič se dvěma golmany Lukym a Domčou, pilířem zadních řad Hynkem, doplněným buď Lukym nebo Domčou a Matym, nováčkem na velkém turnaji, vpředu s útočnými dvojicemi Ondra – Jaša a Vašík – Kryšpín

Utrhli jsme první perníček a ochutnávka nebyla špatná

Na úvod jsme nastoupili proti FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší 7:2

Nastoupili jsme bez bázně a hany s Lukym v bráně po chvilce oťukávání jsme se prosadili a šli do vedení 1:0, 2:0 soupeři se pak podařilo snížit na 2:1, ale záhy jsme přidali na 3:1. Tehdy došlo k zajímavé situaci. Rozhodčí odpískal rozehrávku soupeře od jeho branky a protože z rozehrávky byla vysoká hůl odpískal úder pro nás. Jenže v hale kde jsou tři hřiště je poměrně dost šrumec a jeho slabé písknutí zůstalo hráčům trochu utajené a tak verdikt změnil a nechal pokračovat ve hře. My jsme mezi tím naše hráče ve hře zastavili a povedlo se to i u dvou ze tří hráčů soupeře jenže kolem toho třetí hráče se kutálel míček a tak do něho plácl a ten se ocitl v naší síti. K překvapení nás všech rozhodčí ukázal na půlku a gól platil 3:2 (i přes naše protesty – chtěl prý zrychlit hru) Soupeř tímto trochu ožil a kluci byli malinko přepadlí, ale pak se podařilo naplnit rozhodčího přání a zrychlili jsme hru … 4:2, 5:2, 6:2, 7:2  Konec

Utrhli jsme si první domácí perníček

Ve druhém zápase nás přivítal domácí Sokol Pardubice C 12:0

Změna proběhla jen na postu golmana, Luky šel do pole a do brány nastoupil Domča. Od samého počátku bylo jasné, kdo bude perníček loupat a kdo dostane naloupáno  Kluci hráli, stejně jako v prvním zápase, krásný kombinační florbal a dělali si se soupeřem, co chtěli. Výsledek byl ještě pro soupeře milosrdný, protože mnoho střel skončilo na brankáři a také na tyči.

Poněkud tvrdší perníček

Třetí zápas proti domácímu týmu Sokol Pardubice A 3:2

Opět pouze na postu golmana si místa prohodili Luky a Domča. Přesně jak jsme očekávali a jak písmeno A napovídalo, čekal nás o poznání lepší soupeř než v předchozím utkání. Přestože jsme byli od začátku o něco lepší, jednalo se o vyrovnaný zápas, protože jsme se nedokázali prosadit v koncovce a tak se skóre měnilo velmi pomalu. Přesto jsme skóre navýšili až na 3:0 a zdálo se, že nebude problém dovézt zápas do vítězného konce. Jak to tak ale bývá, zdání může klamat. Jak blesk z čistého nebe přišlo snížení na 3:1, když míček přeskočil ruku golmana a skákal a skákal a skákal až …….. až doskákal, ale bohužel za naší brankovou čáru. To soupeři pomohlo a zvýšil aktivitu. My jsme hráli stále to svoje , kombinovali a vymýšleli krásné akce. Po jedné takové, která se nepovedla proměnit v gól, jsme propadli na polovině soupeře a z brejku inkasovali 3:2. Těsně po vstřelení branky, ale zazněla siréna a nemuseli jsme se strachovat o konečný výsledek.  Byla by škoda ztratit dobře rozehraný zápas v závěru.

Před obědem jen něco malého k zakousnutí

Ve čtvrtém měření sil nás čekali SSC Semily 11:1

V bráně opět nastoupil Domča a byl to opět jasný průběh. Soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí, krása kombinací byla omračující, míček chodil ze strany na stranu a chvílemi byl soupeř odsouzen do role nezúčastněného přihlížejícího. Výše skóre brzdilo jen zvonění tyčí a některé povedené zákroky soupeřova golmana.

Oběd a přesun do ČSOB Arény na poslední zápas ve skupině a zápas o celkové umístění. Samozřejmě jsme sledovali i vývoj ve druhé skupině kde Black Angels 2010 měli nakročeno k celkovému vítězství v ní a byli by naším soupeřem ve finále. Pauza byla dlouhá a tak jsme ji vyplnili dobrým lehkým obědem a relaxační procházkou krásným pardubickým parkem. Do haly jsme dorazili o něco dříve s stihli „předehrávku vrcholu dnešního dne“ třetí třetinu superligového zápasu Sokol Pardubice – FBC Česká Lípa. Tím se celý program cca o 20min posunul.

Poobědová siesta a zároveň poslední zápas ve skupině HAGA Špunti Pardubice 16:1

Podle výsledků  ve skupině jsme měli zápas v pohodě zvládnout, ale „Byla to vražda napsala…… Asi tak by se dal parafrázovat tento zápas. Soupeř měl tým složený z čerstvých začátečníků, kteří možná sbírali své úplně první zápasové zkušenosti. Přestože naši jeli ani ne na půl plynu, naskakovalo skóre hrozivým tempem a je jen škoda, že jsme si nechali za stavu 9:0 vstřelit gól 9:1, protože Lukymu v bráně by nula slušela.

To bylo ze skupiny vše, a protože v druhé skupině Black Angels 2010 také zvládli svůj poslední zápas a celou ji vyhráli, schylovalo se k vysněnému finále Black Angels 2011 – Black Angels 2010 J. Vše je připraveno a velké finále odstartovalo v zahajovacím kruhu společným pokřikem „Hej, hej, hej Blaci jsou nej! “ Začalo se pěkně zostra a v tempu, pěknou kombinační hrou jsme se dostali k dvěma téměř tutovkám, které jsme neproměnili a tak se do nás pustili i BA2010. Dobrý tah se ukázalo hned od úvodu s ponecháním Lukyho na postu golmana, skvělými zákroky nám umožnil přestát tlak a proto jsme mohli jít do vedení 1:0. Nebyli by to Blaci aby si to nechali líbit a za chvíli bylo srovnáno. To nás ale přimělo zrychlit pohyb a zpřesnit kombinaci a šli jsme do vedení 2:1, pak se povedla další akce a bylo to už 3:1, výkon Lukyho v bráně gradoval, proti střelám a dorážkám doslova čaroval a protože pomohla i tyčka (dobře postavená) mohli jsme z další pěkné kombinace navýšit na 4:1. Když pak Ondra naservíroval Jášovi před bránu luxusní přihrávku, z které Jáša vymetl šibenici, bylo to 5:1. 16s před koncem BA2010 sice odčarovali Lukyho kouzlo, ale to už byla pouze kosmetická úprava skóre. Přestože byl zápas opticky vyrovnaný, zvítězili jsme, a to především díky fantastickým zákrokům Lukyho a lehkosti v kombinaci v podání Ondry s Jašou, kteří se na hřišti doslova cítí. Obrovskou pochvalu, ale zaslouží úplně všichni, přičemž VŠICHNI bych podtrhl!

Co dodat závěrem vyhráli jsme všechny zápasy, ve finále jsme dokázali přehrát svoje starší souputníky a předvedená hra a výkony gólmanů nadchla trenérku, asistenta a rodiče, některé dovedla i k slzám. Skvělý vstup do sezóny! Už se těšíme, co nám předvedete v ligových turnajích.

Trenér poraženého celku řekl tyto slova k turnaji: Chtě bych poděkovat všem, rodičům i dětem, za skvělý vstup do sezóny, doufám že taková atmosféra, která byla k vidění v Pardubicích, bude probíhat po celý rok. Za 2 tréninky se mnou jsme toho nic moc natrénovat nestihli, ale i tak si myslím, že na tu hru se dalo koukat a nebylo to žádná plácaná, jediné, co by chybělo byla kombinační hra, kterou předváděli 2011 ve finále. Věřím, že tak jako jsem to za minulý rok naučil 2011 to teď naučím 2010.

Děkuji všem za turnaj, mám obrovskou radost ze skvělého turnaje. 😊

Rozloučím se slovy, pro která se vrátím na začátek a do klasické verze pohádky …… kdo nám to tu loupe perníček, „to nic to jen Black Angelsíček“  J

Všem díky a jedeme dál Black Angels

42059213_736453920038640_3666897649732157440_n

kk
19
Lis

2010 odehrály další zápasy v elitním koši

První zápas začínáme s Chodovem. Tlačíme od začátku, ale chybí důraz a zakončení. Při druhém střídání zvyšujeme tlak, ale opět bez první vstřelené

unnamed (2)
07
Lis

2011 zaválely na domácím turnaji

V nedělním již poměrně sychravém ránu, jsme se sešli na domácí hale BB Aréna v Letňanech abychom odpořádali turnaj 3. koše přípravek našeho týmu BA

kk
04
Lis

2010 úspěšní v prvním koši

3.listopadu nás čekal na Chodově první koš. Na prvním turnaji se nám podařilo vybojovat třetí místo., říkal jsem, že příště to bude lepší