< >
2009
24
Led
sdílet článek
Jiří Patočka

Přípravkové zápasy

Sobota 21. ledna

Přípravka 2008
Tým přípravky 2008 přijel v sobotu ráno na své první ligové zápasy v novém roce. V prvním narazili kluci na tým Panthers Praha. Hra byla dost vyrovnaná, po první půlce byl stav 3:3. Ve druhé si však kluci vytvořili vedení, které přes všechen tlak soupeřů udrželi a zvítězili 5:4.

V druhém zápase náš čekal tým FBC Start 98. Kluci začali zápas lépe. Po první polovině vedli 2:1. Ovšem druhá se nepodařilo, povedlo se vstřelit jenom jeden gól, ovšem soupeř byl aktivnější a výsledek tak byl 3:7.

V bitvě o třetí místo jsme pak potkali domácí Olymp. Tenhle zápas jsme si pohlídali dobře. Od začátku jsme vedli. V půli byl stav 5:3. V poslední části jsme pak přidali ještě 4 góly a výsledek tak byl 9:5.

IMG_0828

Přípravky Red
Sobota 21. znamenala první zápas v novém roce i pro přípravku Red. Nakonec jsme se sešli ve složení: Ema, Beáta, Kačka, Johanka, Kuba, Matěj a jako brankářka s námi poprvé jela Ilonka, která od září sbírá zkušenosti v elévkách.
První zápas nás čekal proti týmu Florbal Jesenice, který sem spadl z vyššího koše a mohli jsme čekat velmi těžké utkání. Tak se taky stalo, přes veškeré snažení jsme po polovinách 0:3 a 0:4 prohráli 0:7.
Vůbec jsme se ale nevzdali. V druhém zápase náš čekal Start 98, tým, který známe opravdu dobře a střetáváme se pravidelně. Začátek nám nevycházel, nedařilo se nám trefit bránu. Po první půlce jsme prohrávali 0:1 a na začátku druhé části jsme navíc dostali druhý gól. Čas se pomalu chýlil ke konci, v tu chvíli se ale kolem brány obtočil Kuba Kadrnožka a snížil na 1:2. To stejné předvedla o chvíli později Ema a zápas skončil za smírného stavu 2:2. Kvůli horšímu skóre jsme však šli do zápasu o 5. místo.
V něm nás čekal domácí Olymp. Začátek utkání byl téměř stejný. Po polovině jsme prohrávali 0:1 a na začátku druhé jsme opět dostali gól na 0:2. Obrat ale začal opět Kuba Kadrnožka a hned v dalším střídání dala z bule gól Kačka a bylo srovnáno. Gól pak přidala ještě Ema a Kuba, soupeř byl ale také aktivní a se závěrečnou sirénou byl stav 4:4. Museli tedy rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první se proti domácímu brankáři postavil Kuba a rychlý nájezd proměnil v gól. Druhý proměnila stejně dobře Ema, a protože Ilonka na naší straně chytala úžasně stačily nám k výhře nájezdy dva.
Celkově 5. místo není zklamáním, bilance je vyrovnaná – prohra – remíza – výhra. Moc všem za turnaj děkuji a těším se někdy příště.
Jirka

Red

 

Neděle 22. ledna

Přípravky Black (2009)
V neděli mě hned čekal další zápas s 2009. Už jsem zase kluky od listopadu neviděl, tak jsem byl zvědavý kam se posunuli. V prvním zápase jsme se potkali Mladou Boleslaví Blue. Zápas byl jasně v našich rukou, ale herně jsme nebyli tolik spokojení. Po třetinách 4:1 a 3:1 jsme zvítězili 7:2, dle zápisu dávali góly: 2x Jirka, Tom, Táda, Vítek, 2x Kryšpín.
Další zápas jsme odehráli s druhým týmem z automobilového města, nyní s týmem Black. Ten byl o poznání lepší. My jsme ale svou hru nezlepšili po polovinách 2:5 a 1:1 jsme prohráli 3:6 a šli jsme do zápasu o 3. místo. Góly: Miky, 2x Tom.
O třetí jsme se utkali s Tygříky z Nehvizd. Herně už to bylo lepší, všichni makali, lépe si pokrývali hráče. Přestali jsme ale dávat góly. Utkání skončilo 2:2 a tak nás čekali nájezdy. První proměnil Táda, druhý skoro proměnil Miky, třetí a vítězný dal Tom a mohli jsme se tak radovat alespoň z medailové pozice.
Příště snad kluci zaberou ještě víc, jsem si jistý, že když zahrají, co umí, mají i na finále. Děkuju rodičům i dětem a těším se příště.
Jirka

2009

Přípravky White (Mini)
Také přípravku WHITE po vánoční pauze čekaly ligové zápasy, které se pořádaly u nás na hale v Letňanech.
Kluci se sešli ve složení: Jáchym Guttenberg, Hynek Řeháček, Tom Staněk, Ondra Belšán, Ondra Kreibich, Luky Jůn, Šíma Macík, Matěj Kratochvíl, Šíma a Matěj Tupý.
První zápas jsme odehráli opět s holkama z SK Dvojka Praha, se kterýma už jsme se párkrát setkali a porazili, cíl by jasný. Zápas byl hodně vyrovnaný, kdy po 1. polovině byl stav 2:1 pro nás, kluci ale bojovali, proměňovali své šance, Luky v bráně předváděl krásné akce, a proto díky týmové spolupráci kluci zaslouženě vyhráli 5:3 a mohli jsme slavit první výhru a hezký vstup do roku 2017. (2x Tom, 1x Jáša, 1x Ondra K., 1x Matěj K.)
V druhém zápase jsme narazili na soupeře, který se jen přišel podívat do 4. koše a na konci turnaje postoupil zpět do 3. Nečekal nás tedy lehký úkol. Do brány tentokrát naskočil Ondra B. Kluci už nebyli tolik soustředění a už po první části jsme prohrávali 6:1. Pozitivum je, že 2. polovinu se nám povedlo udržet s nižším poměrem a to pouze 2:1. Přesto byl konečný výsledek zaslouženě pro soupeře 8:2. Musím ale ocenit obrovskou bojovnost u každého našeho hráče, ačkoliv byli někteří soupeři snad i o 2 hlavy větší, kluci bez rozdílu bojovali o míček a i z naší strany byli vidět hezké šance. (1x Hynek, 1x Jáša)
Výhra a prohra tedy pro nás znamenala boj o 3. místo, kdy v posledním zápase dnešního dne tentokrát hájil branku Matěj T. Začátek zápasu byl v našich rukách, kdy kluci proměnili své šance hned zpočátku, ale některé chyby nás staly i inkasované branky, kdy stav po 1. polovině vypadal lépe pro soupeře těsným výsledkem 3:2. I když byla 2. polovina velice vyrovnaná, soupeři přálo štěstí a i po 2. polovině končí zápas pouze o gól za stavu 5:4. (2x Jáša, 2x Ondra K.)
Kluci tedy obsadili 4. místo. Zaslouží si velkou pochvalu, samozřejmě spolu s rodiči, kterým mockrát děkuji za skvěle odvedené pořádání a super atmosféru.
Barča

white

divider
mini
06
Bře

Přípravka MINI v Říčanech!

Jeli jsme do Říčan, ale pocit jsem měl jako bychom byli někde u Chlumce

Ráno bylo těžší než se zdálo. To, že

divider
mini6-1-18
15
Led

Přípravka MINI v Mladé Boleslavi!

Je ráno, sobota 6.1. a mám deja vu… Jedeme do MB, Martin jako hlavní coach a já jako jeho asistent „sehrané trenérské duo

divider
24824343_2020336624649060_1152279935_n
05
Pro

Přípravka MINI ovládla koš!

V neděli 3. 12. 2017 nás čekalo další kolo ligy. Díky pořádání jsme se ocitli o koš níže, tedy čtvrtém a

divider starší články divider