Bře
Jiří Patočka

Přípravka MINI v Říčanech!

Jeli jsme do Říčan, ale pocit jsem měl jako bychom byli někde u Chlumce

Ráno bylo těžší než se zdálo. To, že jedeme bez elitního útočníka Ondry K. jsme věděli, jenže ráno dorazili další dvě omluvenky (pro nemoc), takže jedeme ne bez jednoho, ale bez dvou útočníků a bez gólmana. No co se dá dělat, máme dvě lajny a jednoho na protočení do nich plus jednoho na pozici gólmana. Jedou s námi i tři nováčci pro ty to bude křest ohněm . Protože se z turnaje odhlásil jeden tým, byly dvě skupiny spojeny do jedné a nás čekají čtyři zápasy (čili ne klasicky dva ve skupině a jeden o umístění).
Na dálku budeme držet palce Barča a celému týmu našich žen, za které Barča chytá a které souběžně hrají v Benešově. Tým vede tedy Martin a jako asistent mu budu k ruce já.

Soupeř první: Domácí tým Říčany (4:5)
Přestože byl soupeř od začátku lepší, snažili jsme se s ním držet krok. Byla to taková přetahovaná, Domča v bráně nás podržel a tak jsme mohli do poslední chvíle doufat v bodový zisk (ba přiznám se, že jsem věřil i v plný). Bohužel se tak nestalo, protože v samém závěru, poté co jsme vyrovnali jsme odmítli možnost znovu skórovat a jít tak do vedení načeš soupeř touto nabídkou nepohrdl a 5s před koncem nás obral o všechny body . Škoda ta chyba na konci byla zbytečná, ale co, výsledek se změnit nedá, musíme se soustředit na příští zápas.

Soupeř druhý: Orlíci Kutná Hora (1:12)
Nastoupili jsme se změnou na postu gólmana. Domča šel do pole a do branky se postavil Vašík. Od začátku nás soupeř převyšoval a to nejen o hlavu, ale i herně. Přitlačil nás a trestal za úplně všechno, zatímco nám totálně zvlhnul prach a co nešlo těsně vedle brány to šlo přímo do gólmana nebo to gólman moc pěkně chytil. Když už míček přešel brankovou čáru, viděli jsme to jenom my ze střídačky (rozhodčí se po hřišti příliš nepohyboval a z druhé strany to fakt vidět nebylo) možná to mohla přiznat střídačka Kutné Hory, která to měla ještě blíž, ale asi v tu chvíli nesledovala hru. Přestože se Vašík v brance taky snažil okénka v naší obraně byla příliš často otevřená a skóre hrozivě narůstalo na poločasových 0:5. O pauze jsme se snažili kluky zvednout, to se ovšem zcela minulo účinkem a tak to vypadalo po přestávce úplně stejně. 1minutu před koncem se nám podařilo zaznamenat čestný úspěch 1:9, ale soupeř ještě skóre vylepšil na konečných 1:12. Bylo jasné, že dneska to fakt nebude lehký……….

Soupeř třetí: Jesenice 2:7
Do branky se opět vrátil Domča. A jako v předcházejících zápasech jsme opět tahali za kratší konec provazu. Dařili se nám jen individuální akce a ještě ne všechny. Nicméně jsme byli stéle ve hře až do stavu 2:3. Tam nás soupeř dvěma rychlými góly zlomil a tehdy už na kluky dolehla deka (už si odvykli všechno prohrávat) a protože jsem viděl pod brýlemi slzy snažil jsem se najít nějaká pozitiva a povzbudit, ale dostal jsem odpověď …. my prohrajeme a spadneme do 4. koše. Bylo až dojemný jak samy nad sebou cítili ten Damoklův meč . Mě to v tu chvíli připomnělo všem dobře známou větu z neméně známého českého filmu „Nechci k Turkovi…..“ . Nutno říct, že soupeř si pak zaslouženě dokráčel pro vítězství v poměru 2:7.

mini

Soupeř poslední: Mladá Boleslav Technologie 7:19
Čekal nás poslední zápas a všichni jsme ho chtěli vyhrát. Po přemlouvání vzal bránu opět Domča, ale jednoduchý to teda nebylo . Od začátku jsme dotahovaly jedno gólový rozdíl, což nám dávalo naději až do chvíle, kdy deka, (zcela nečekaně za vyrovnaného stavu 2:2) dopadla na oporu našich zadních řad. Ta se v tu chvíli stala nebezpečná soupeři na hřišti tak, že musela být stažena, a dohrávali jsme od té doby na čisté dvě lajny, kdy jedna měla zkušeností o poznání méně, což se projevilo jako klíčové. Soupeř odskočil na 3:5 poté to bylo 4:6 a poločase 4:8 což ale bylo ještě pořád hratelný. Po poločase už se naplno projevilo, že nám dochází síly a soupeř navyšoval rozdíl 6:12, 3minuty do konce to bylo 6:17 a tak jsme se začali obávat o dvacku. Naštěstí se hrozivé skóre zastavilo na 7:19.

Co dodat závěrem? Bylo to pro všechny náročné fyzicky i psychicky. S oslabeným týmem s nováčky, kteří teprve získávají první zkušenosti z opravdových zápasů, (proti soupeřům o hlavu větším a starším), a nutno říci, že ty dnešní patřili k nejtěžším, co jsme kdy odehráli, jsme odehráli to, na co jsme v danou chvíli měli. Nechyběli světlé chvilky, ale bylo jich bohužel jako šafránu a tak budeme čekat, jestli sestoupíme nebo zůstaneme ve 3. koši, protože Kutná Hora příště pořádá 4. Koš a bude záležet, jak se bude nahlížet na tým, který svou účast zrušil. Každopádně všem díky za účast, rodičům za podporu a příště se znovu „popereme“ (samozřejmě jen obrazně) o vítězství. Letś go Black Angels

Romič

42044872_2112571565674458_3477964245994307584_n
19
Zář

Přípravky mají za sebou povedený turnaj

Dva týmy přípravek, Black Angels 2010 a 2011, se v sobotu 15. 9. 2018 zúčastnily 6. ročníku JUNIOR Sokol Cupu v Pardubicích. V turnaji se utkalo celkem 12

mini6-1-18
15
Led

Přípravka MINI v Mladé Boleslavi!

Je ráno, sobota 6.1. a mám deja vu… Jedeme do MB, Martin jako hlavní coach a já jako jeho asistent „sehrané trenérské duo

24824343_2020336624649060_1152279935_n
05
Pro

Přípravka MINI ovládla koš!

V neděli 3. 12. 2017 nás čekalo další kolo ligy. Díky pořádání jsme se ocitli o koš níže, tedy čtvrtém a