< >
mini6-1-18
15
Led
sdílet článek
Jiří Patočka

Přípravka MINI v Mladé Boleslavi!

Je ráno, sobota 6.1. a mám deja vu… Jedeme do MB, Martin jako hlavní coach a já jako jeho asistent „sehrané trenérské duo v nouzi“, Bára tentokrát výjimečně nemůže, a tak se vracíme do stejné haly, ale tentokrát s jiným týmem, a to BA Mini, které po senzačním vítězství (a hlavně předvedené hře) v minulém turnaji nastoupí ve 3. koši. Že tentokrát nebudeme hrát o vítězství a postup do vyššího koše je asi jasné, ale je třeba se zde udržet.

Jako první jsme narazili na svého finálového soupeře z minulého turnaje Draci Čerčany. S Lukym v bráně a s dvěma lajnami, Ondra, Vašík, Jiřík a Jáša, Hynek, Tobík. Na soupeři bylo vidět, že nám má co oplatit a s chutí se do nás pustil. Na první dva góly jsme odpověděli snížením na 1:2, ale soupeř nám začal odskakovat a poločas skončil 1:5. Ve druhé půli vypadal obraz hry dost podobně s tím rozdílem, že skóre se nenavyšovalo takovou rychlostí, konečný výsledek 3:8. Výkon byl v tomto zápase takový matný, kluci nehráli, co umí a soupeř od začátku držel opratě zápasu pevně v ruce, a to v podstatě díky jedinému hráči, který si dělal na hřišti v podstatě, co chtěl a nám se ho nedařilo nijak eliminovat. Z 8 gólů nám jich vstřelil tak 6. Nějaké pěkné akce byli, a tak je snad na čem stavět do druhého zápasu.

mini6-1-18

Do druhého zápasu se Start 98 jsme vstoupili se změnou na postu gólmana, kdy Lukyho vystřídal Vašík, a ještě hůř než do toho prvního. Ačkoli to vypadalo (při sledování soupeřovi rozcvičky), že to bude soupeř hratelný, protože v týmu nebyl nikdo extra velký (věkem) ani žádná vyčnívající individualita, opak byl pravdou. Soupeř hrál neskutečně týmově a od počátku nám sebral vítr z plachet…… brzy jsme prohrávali už 4:0. Poločas skončil 4:1. Ve druhé půlce jsme se dostali na chvíli do tempa, snížili z nájezdu Ondrou na 6:3 a vykřesali naději na dotažení. Už byla na lavičce připravená i varianta s odvolání gólmana a do hry připraven čtvrtý hráč, když soupeř opět udeřil a odskočil na 7:3 a vzal nám poslední naděje na remízu a určil nás tak k boji o záchranu 3. koše. Což v samém závěru pečetil gólem na konečných 8:3. Dnes nějaký předurčený výsledek . Co dodat, hráli jsme ještě hůř než v úvodním zápase a nedařilo se nám vůbec nic a nedostavilo se ani pořádné nasazení. Pokus kluky namotivovat se tedy jaksi minul účinkem, a tak jsme se museli upínat k poslednímu zápasu o záchranu.

Zápas o udržení se hrál již před téměř prázdnou halou (poslední zápas) a střetli jsme se z Technology MB Blue. Do branky se vrátil Luky. Trochu jsme proházeli lajny Ondra, Jáša, Tobík a Hynek, Vašík, Jiřík. Soupeř byl ve skupině bit stejně jako my (tedy vlastně mnohem víc) a tak jsme věřili v dobrý konec… Kluci to vzali od začátku za správný konec, makali, hráli víc kombinačně a prostě, dělali nám radost. Akce typu já na bráchu, brácha na mě a já do prázdné brány se nikdy neokoukají. Dařila se i střelba, protože jsme trefovali zařízení a skóre o poločase bylo 4:1. O přestávce jsme se kluky snažili udržet v koncentraci, abychom nepolevili a neztratili slibně rozehraný zápas. A tehdy Martin pronesl tu památnou větu, dal jim totiž cíl, tu správnou metu na kterou si budou chtít šáhnout „…kluci já Vám věřím, že dáte 10 máte na to ještě dost času…“ A pak to začalo, hotová smršť, kluci jezdili tak jak jsme to viděli v minulém turnaji a s góly se roztrhl pytel 5 min. do konce to bylo už 8:1 za další 3 min. kluci přidali dalších 6 gólů ….. 14:2 to už měli ale kluci dávno novou metu 20. Soupeř už nedovedl klást odpor, ale 20 nám nedovolil. Konečné skóre 16:2 kluci si tak spravili na závěr chuť, předvedenou hrou udělali radost rodičům i trenérům, a trenéři splnili záchranářskou misi…..

A protože je začátek nového roku přejeme BA Mini a vůbec všem Black Angels hodně úspěchů v následujících bojích tohoto roku. Letś go Black Angels.

Romič

divider
mini
06
Bře

Přípravka MINI v Říčanech!

Jeli jsme do Říčan, ale pocit jsem měl jako bychom byli někde u Chlumce

Ráno bylo těžší než se zdálo. To, že

divider
24824343_2020336624649060_1152279935_n
05
Pro

Přípravka MINI ovládla koš!

V neděli 3. 12. 2017 nás čekalo další kolo ligy. Díky pořádání jsme se ocitli o koš níže, tedy čtvrtém a

divider
23313127_1850399758306482_227648801_o
06
Lis

Přípravka 2009 opět ovládla první koš

V neděli se na svůj zápas vydala také přípravka 2009 a vedla si na výbornou! Tentokrát se jelo na ZŠ Mendelova v Praze

divider starší články divider