07
Lis
Jakub Zalubil

2011 zaválely na domácím turnaji

V nedělním již poměrně sychravém ránu, jsme se sešli na domácí hale BB Aréna v Letňanech abychom odpořádali turnaj 3. koše přípravek našeho týmu BA 2011. Po úvodních organizačních trablech, kdy jsme získali jak záložního rozhodčího (nikoli však výkonem, za ten patří Sigimu velký obdiv a díky – bylo to naprosto perfektně odpískané, včetně vysvětlivek pro provinivší se hráče), tak i kouzelnou píšťalku, která nám nějak chyběla J

Sestava byla bez jediné omluvenky a tak měla Barča, které jsem měl opět tu čest dělat asiasistenta, k dispozici kompletní tři trojky, gólmana a jednoho hráče navíc. Brána Luky a line Jirka – Vašík – Domča, David – Matěj – Hynek, Ondra – Jáša – Vojta/Maty

V úvodním zápase nás čekal pro nás neznámý tým FBC Bučis Tým 18:4

Do zápasu jsme vstoupili opravdu dobře, co střídání to gól, všechny line hráli naprosto příkladně, takže neznámému soupeři byla předložena celkem jasná vizitka, kdo jsou BA 2011 J a gólman soupeře tahal míčky ze sítě brány jako kouzelník Pokuston králíky z klobouku. Celkem jich Bučis v klobouku našli nakonec 18 a snad to měli nakonec v čem odvést….. Samozřejmě jsme se také nevyvarovali pár chyb a proto i Luky musel ze sítě vylovit 4 kousky (dva z toho byly nevyzpytatelné padající listy), ale to nám žádné vrásky na čele neudělalo, protože předvedené hra musela nadchnout nejednoho diváka.

unnamed (2)

Druhým soupeřem ve skupině nám byl dobře známý TJ Lokomotiva Rakovník A 9:3

Rakovník nám minule překazil postup do finále….. Sestava zůstala nezměněna, bránu strážil Luky atd. Nehráli jsme vůbec špatně, všechny tři line se snažili o pěknou kombinační hru a stále bylo určitě na co koukat, ale o poznání lepší soupeř než v prvním zápase na nás vyvíjel tlak a tak to nebyla taková spanilá jízda jako v prvním zápase. Nicméně jsme se prosazovali a tak i gólman Rakovníka si nějakého králíčka mohl vylovit. Poločas skončil 4:2. Ve druhém poločase jsme si vybrali trochu slabší chvilku, nejdřív nás rozhodčí potrestal nájezdem za špatné střídání (příliš mnoho hráčů) a v podstatě vzápětí nařídil druhý nájezd za hru na zemi. Nutno však vyzdvihnout bezchybného Lukyho, který oba nájezdy zlikvidoval a tak jsme se mohli uklidnit navýšit vedení a oplatit tak soupeři prohru z minulého turnaje. Jsme tedy ve finále a vyhlížíme soupeře …….

Ve finále se nám postavili FBC Střelci Unhošť 9:8

Již po několikáté jsme se potkali s tímto soupeřem a zatím jsme to byli vždy my, kdo se radoval z vítězství, nicméně to byli vždy těžké zápasy. Unhošť má totiž ve svém středu hráčku s číslem 2. Ti co vědí, stejně jako já, si musí klást stále stejnou otázku, proč zrovna ona nosí dvojku, když je to jasná jednička J Je to absolutně nejšikovnější florbalistka, kterou jsem kdy viděl, jenže a k tomu se hned dostanu…… Začalo se pěkně v tempu a od začátku bylo jasné, že to bude těžké. Sice jsme si stále udržovali vedení, ale těsně před koncem poločasu jsme v krátkém sledu dvakrát inkasovali a tak poločas skončil 4:3. Klukům se dařilo celkem dobře plnit taktické pokyny, ale uhlídat si zmíněné číslo 2 bylo čím dál složitější. Ve druhém poločase dvojka zařadila pětku a začala nám dělat ještě větší starosti. Najednou jsme přestali její výborný pohyb a kličky stíhat a bylo srovnáno. Kluci sice začali trochu panikařit a začala klasická přetahovaná…my gól oni srovnali a schylovalo se k infarktovému závěru. Cca 30s před koncem zápasu jsme inkasovali na 8:8. Ohromná podpora rodičů hnala kluky dopředu a halou se neslo Black a Black a Black Angels …… stáhli jsme trochu sestavu a poslali na závěr to nejčerstvější. A tak když Ondra dal cca 20s před koncem na 9:8, hypnotizovali jsme časomíru a věřili, že těsné vedení kluci udrží. A tak se taky stalo…. Naštěstí jeden hráč (-ka), byť skvělý, nedokáže udělat sám zápas, pokud proti němu stojí tým se třemi kompaktními trojkami.

Co na závěr? Tak v první řadě poděkovat klukům za předvedenou hru, ta myslím chvílemi snesla ta nejpřísnější florbalová měřítka. Nechyběla bojovnost, krásné kombinace, skvělé zákroky gólmana a taky Barče za to jak se stále zlepšují J. Z tribuny byla fantastická podpora rodičů, stejně tak jejich organizačních složek podtrženo skvělým výkonem rozhodčího. Krásný turnaj, krásné první místo a krásný vysněný postup do 2. Koše. Doma je prostě doma J

P.S.

Vzkaz pro Martina Jiřince a BA 2010, už nás vyhlížejte, jdeme si pro Vás J (škoda, že jste ve druhé skupině)