Dnes jsme vstávali do krásné slunné neděle. Čas sněhové nadílky z minule, byl již zapomenut, byť v nohách většině ještě rezonovala ozvěna jarních prázdnin a lyžařských sportů. A tak poté co jsem ráno vstal a …… nééé neopařil jsem se čajemJ Udělal jsem si kávu a z kávové sedliny, jež zbyla na dně jsem se pokusil věštit, co nám dnešní turnaj přinese……  Nerad bych to zakřikl, ale naplňuje mě optimismus, že jsme se natrvalo usadili v 1.koši. Každopádně bude potřeba to dnes svým výkonem potvrdit.

Sešli jsme se v téměř kompletní sestavě. Realizační tým v maximální možné, Barča, já tradičně jako asiasistent J a druhá asistentka Naty. Máme na střídačku dva gólmany Luky J. a Domča K.. Sestava se tak vrací k prověřené klasice útoky Ondra K. – Jaša G., David L.– Vašík B., jako pátý útočník Vojta J. Obránci Hynek Ř., Vojta D., a jeden z nehrajících golmanů. Bohužel nám ráno dorazila jedna omluvenka, Kryšpín H. ulehl L. Nemáme tedy 3 kompletní trojky, ale s tím se popereme….

V prvním zápase na nás čekal soupeř z Wizards DDM Praha 10 White 2:5

V bráně začal Luky J. a začalo se v pěkně vysokém tempu. Na Wizardy jsme nastoupili s osvědčenou taktikou, dokonalé kombinační hry směrem dopředu, a to slavilo úspěch a soupeře jsme přehrávali. Jenže drobnou vadou na kráse byla okna v naší obraně a tak obraz hry vypadal asi následovně. My útočili, šance střídala šanci, chvílemi to připomínalo zvonkohru na Loretě, několikrát po sobě se rozezvučeli tyče, a když to nezvonilo, tak aspoň zadunělo plexi, ale gól z toho nepadl. Když ovšem do protiútoku vyrazil soupeř, bez slitování nás trestal. Za stavu 0:2 jsme snížili, ale opět se opakovala stejně teskná písnička 1:3 a tak skončil poločas. Ve druhé půli jsme snížili na 2:3, ale pak už to vypadalo stejně, totiž, vlastně hůř, dopředu jsme byli stálé kreativnější a nebezpeční, ale nedokázali jsme šance proměňovat. Nepomohl ani Timeout, který jsme si vzali cca 2 minuty před koncem, a přestože jsme několikrát mířili přesně do černého, odešli jsme poraženi 2:5, neboť golmanka byla ta dáma v černém. Z naší strany krásný útočný a smolný to zápas L

Nasazení ve skupině nás rozhodně nešetřilo a v druhém zápase nám postavilo do cesty ACEMA Sparta Praha Red 7:5

Nutno hned na začátek zmínit, že Sparta vede tabulku a má jednoznačně nevyšší brankový rozdíl a to 117 (BA 2011, jen 50). Takže bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Udělali jsme změnu na postu golmana, takže Domča měl možnost pokřtít svou novou, sněhobílou (jak dlouho asi bude? „Dávám Bolševikovi turnaj, maximálně dva“) výstroj. Po úvodní buly jsme se do Sparty hned z chutí zakousli. První lajna okamžitě seřídila mířidla a po krásné kombinaci v duchu já na bráchu, Ondra na mě otevřela skóre, 1:0. V podstatě z dalšího výpadu přidala druhou trefu a vedli jsme 2:0. Kluci hráli s takovou chutí a radostí z kombinační hry, že Spartička nevěděla, kde jim hlava stojí. Domča K. oslňoval soupeře svou sněhobílou výstrojí a nejen tou, chytal fantasticky a tak jsme svůj střelecký apetit potvrzovali znovu a znovu 4:0. Samozřejmě přišlo i drobné podcenění soupeře, který zdaleka nehodlal zápas jen dohrát a tak to bylo 4:1 a do poločasu 4:2.    O pauze přišlo pro kluky varování, že musíme hrát stále koncentrovaně, protože Sparta se bude chtít ještě o výsledek poprat. Druhou půlku jsme začali dobře a navýšili vedení na 5:2, soupeř však dokázal odpovědět 5:3. Ale my jsme si opět vzali vedení o tři branky na svojí stranu 6:3. Mohlo by se tedy zdát, že je vyhráno, ale to z daleka nebyla pravda. Na soupeři bylo vidět, že se nechce s výsledkem smířit, zvýšil svojí aktivitu a přes veškerou Domčovu snahu zastavit střely a následné dorážky, nás třikrát po sobě trestal za zbytečné chyby v obraně 6:5. To do konce zbývalo něco přes 1minutu, na hřišti v tu chvíli byli Hynek Ř. Ondra K. a Jáša G. a sehráli to skutečně parádně. Kombinací zpoza brány zamotali soupeři totálně hlavu, když jim snad 20s nepůjčili míček a přihrávky chodili z hole na hůl, aby to po krásné finální Hynkově přihrávce, ještě vyšperkoval Ondra K., který nejprve s gólmanem vytřel v brankovišti palubovku, a když byl v tom úklidu, vložil míček tam, kde ho my pořádku milovní vidíme nejraději, do soupeřovi sítě 7:5. V tu chvíli (35s před koncem) jsme už mohli věřit, že to bude konec vítězný. Porazili jsme Spartu krásnou kombinační hrou a díky skvělému začátku nás ani nemusela mrzet okna v naší obraně, která byla až příliš často dokořán otevřená. Toho se budeme muset v dalším zápase vyvarovat.

Protože výsledky ve skupině byly dost vyrovnané, čekali jsme na to s kým a o co budeme hrát až do konce posledního zápasu (Spatra porazila Wizards a šla do finále). Na nás zbyl v uvozovkách jen zápas o 3. Místo.

Nastoupili jsme proti Prague Tigers Orange (Athletics) 8:12

Luky J. se prohodil s Domčou K. a nastoupit mohl i v předchozím zápase seknutý Vojta J. Jinak jsme změny neudělaly. Vstup do zápasu o 3.misto se nám vůbec nepodařil. Tak jak jsme na začátku předešlého zápasu vletěli na Spartu, tak vlétl soupeř z Tigers  na nás. A Blacky postihl Blackout… Připadal jsem si jak na nádraží, píšťalka rozhodčího pískala v pravidelných intervalech jak lokomotiva upouštějící páru a skóre z našeho pohledu hrůzostrašně narůstalo, až se zastavilo na pověstném kanáru 0:6. Nevěděli jsme s Bárou a Naty, jestli hodit Timeout nebo rovnou ručník L. To co jsme si před zápasem řekli, jsme vůbec neplnili a ještě jsme to hráli totálně bez pohybu. V obraně to v tu chvíli vypadalo, jako v populárně naučném vědeckém pořadu „Okna vesmíru dokořán“. Nakonec se podařilo kluky aspoň trochu nastartovat a probrat z letargie, ale soupeř cítil šanci nás dorazit a tak do nás nepřestává bušit. Tlaku jsme, v této fázi zápasu, dokázali odolat zlepšenou hrou a byli jsme i čtyřikrát po sobě úspěšní v zakončení, a tak skončil poločas 4:6. Trochu, (hodně) jsme klukům načechrali peří a šlo se do závěrečného dějství, abychom hned na začátku inkasovali 4:7. Kluci fakt začali makat a bylo to 5:7 a ještě jeden zásah 6:7. Jenže soupeř nás prostě trestal z jakékoli šance……… 6:8 a vzápětí 6:9. 3 minuty do konce jsme si vzali Timeout a snažili se kluky uklidnit a namotivovat k závěrečnému tlaku. Protáčeli jsme sestavu pro oživení hry a to se zprvu podařilo, brankou na 7:9 jsme byli opět na rozdílu dvou branek. Chtěli jsme to zlomit a tak jsme útočili, ale bez plnění obraných povinností. To soupeři výborně vyhovovalo. Ten trestal a odskakoval na již nedosažitelný rozdíl 7:11. Ještě se povedlo přidat jeden gól, když Ondra K. míček za golmana doslova protlačil 8.11. Poslední slovo si vzal ale soupeř a stanovil tak konečný výsledek na 8:12. Co se dá dělat bereme 4.místo, když jsme do zápasu nastoupili až po čtyřech minutách, a vlak ze stanice Nusle jsme už jen marně dobíhali.

A teď tradiční shrnutí a rozbor J

Nechci se tu opakovat, být za uplakánka a stěžovat si na rozhodčí, ale čím dál víc se nemohu zbavit pocitu, že si ty prckové zaslouží pořádné rozhodčí a né tohle……. Celý turnaj byl poměrně dost tvrdý a posuzování faulů ze strany rozhodčích žalostné. Nikdy kluci neměli tolik šrámů jako tentokrát. Šrámy naštěstí nebyly vážné, ale… Vojta D. florbalka na hlavě – došvih, Vojta florbalka na holenní kosti, několikerá florbalka před nohami a mezi nimi, o vražení u mantinelu a sekání ani nemluvě. Přestože respektuji, že s rozhodčím se nediskutuje, musel jsem ho hned v prvním zápase upozornit na to, aby všechny tyto zákroky posuzoval jako nedovolené. Trochu, ale opravdu jen trochu to pomohlo, občas něco odpískal, do té doby pískal jen začátek a konec L

To jen aby bylo učiněno zadost. Kluci se stejně musí naučit nenechat se nastaveným metrem rozhodčího nijak rozhodit a hrát svojí hru.

Tak, Achilovu patu máme za sebou, a teď k nám. Po několika turnajích jsme směrem dopředu zase váleli a byl na tu kombinaci krásný pohled. Trochu starosti mi dělá, že v obraně jsme hořeli jako papír a ačkoli jsme si to opakovali několikrát, neměli jsme pokryté hráče, kteří zakončovali osamoceně do odkryté branky. Hráli jsme až moc bezstarostný florbal, na který se na půlce soupeře krásně dívalo, ale jakmile se míček dostal před naší bránu, bolely z toho oči. Přesto jsme dokázali soupeře přehrávat, a kdyby nás netrápila (vyjma jednoho zápasu) koncovka, mohli jsme soupeře klidně v divoké přestřelce přestřílet.

Je tu ještě jedna věc, u které se chci zastavit, a to, že jsme ten 1.Koš v pohodě udrželi a to jsme věkově jednoznačně nejmladší. Kluci mohou starším soupeřům být příkladem týmového ducha, nehrajeme to na jednoho hráče („Modří již vědí“, oranžoví možná taky J ), ale na tři lajny a kombinační hra je oku lahodící.

Nechci, aby to vypadalo jako klišé, ale musí přijít tradiční děkovačka J  Barčo, Naty a i ostatní, díky, že se klukům na trénincích věnujete, je to vidět na výsledcích. Nelze nepoděkovat BA Family za tradičně skvělé fandění, které kluky hnalo za vítězstvím a vy kluci, jste prostě dobrý!!! Mohli byste být ještě lepší a na tom budeme pracovat, ale každopádně díky, je radost tam s Vámi být …….

A úplným závěrem samozřejmě tu naší. Hej, hej hej Blaci jsou NEJ !!!! J J

IMG_5754-1170x650