23
Říj
Jiří Patočka

Přípravka 2009 řádila v prvním koši!

Po dvou těžkých zkouškách v kategorii elévů jsme se sešli v přijatelném čase 9:15 v Mladé Boleslavi natěšeni na první turnaj přípravek (pro nás více zažitý 3+1). Sestava byla v podstatě nejsilnější možná pouze s absencí trenéra (Jirka se odskočil vzdělat do Ostravy). Nominovanou náhradou byl Martin Jiřinec, kterému mi bylo poctou asistovat.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti ORKA Čelákovice v sestavě:

Brána Táďa G. 1.Miky F.-Kryšpín H.-Vítek Ř. 2.Tomimo F.-David S.-Tomáš V. 3.Honzik B.- Jirka S.-Matěj L./Ondra B.

Od začátku se kluci do soupeře pustili s chutí a hned na úvod otevřel skóre Vítek Ř. Soupeře jsme přehrávali ve všech směrech a skóre narůstalo, když se ještě trefili David S. a dvakrát Kryšpín H. o půli to bylo 5:0. Do druhé půle jsme nastoupili se stejnou chutí a rázem to bylo 8:0. Táďa G. byl v bráně jistý, dobrými výhozy zakládal rychlé protiútoky, ale pak nám do brány bohužel doslova propadla i jedna vizitka soupeře 8:1. Poté už to bylo bezchybné až do konce. Góly dávaly všechny lajny, trefil se i nováček v týmu Matěj L. a definitivní tečku za jednoznačným zápasem udělal stylově ten, kdo to načal, tedy Vítek Ř. 12:1.

Ve druhém zápase skupiny jsme narazili na FbK Olymp Praha Poseidon s drobnou obměnou v sestavě:

Brána Tomino F. 1.Miky F.-Kryšpín H.-Vítek Ř. 2.Taďa G.-David S.-Tomáš V. 3.Honzik B.- Jirka S.-Matěj L./Ondra B.

Kluci pokračovali ve výkonu z prvního zápasu.  Od počátku nebylo pochybností o tom, že míří do finále. Poločas skončil 6:1, když opět dobře fungovala souhra ve všech lajnách a na výsledku to bylo vidět. Druhý poločas byl jako přes kopírák, hráli a dohráli jsme zápas s přehledem 11:2. Dvě malá okénka, která soupeř v naší hře našel a využil, v podstatě nestojí za zmínku. Co stojí za zmínku je, že nás čeká finále

Ve finále na nás čekal tým Floorball Club Falcon Blue. Nastoupili jsme na ně znovu se změnou na postu golmana a korekcí v sestavě:

Brána Honzík B. 1.Miky F.-Kryšpín H.-Vítek Ř. 2.Taďa G.-David S.-Tomáš V. 3.Tomino F.- Jirka S.-Matěj L./Ondra B.

Soupeř vypadal o poznání lépe než ti ze skupiny. Po úvodním tlaku, ze kterého jsme nedokázali vytěžit gól, jsme se uklidnili, když nás Honzík B. podržel pěkným zákrokem a začalo nám to tam zase padat 1:0, 2:0 a po chvilce 3:0. Poté nás soupeř potrestal, když nejlepší hráč soupeře udělal z naší obrany statisty, obtočil se mezi dvěma hráči a nedal Honzíkovi B. šanci 3:1. Na to jsme odpověděli poměrně záhy dalším gólem 4:1. Poté vytáhl Honzík B. další parádní zákrok, a tak jsme mohli soupeři odskočit o další stupínek 5:1, a tak skončil i poločas. Ve druhé půli už soupeř nedokázal rozjetý stroj BA zastavit, přestože se hráč s číslem 20 (soupeřův nejlepší) pokoušel projít stejnou kličkou (a ještě jednou si z naší obrany dobrý den uděl) gólový efekt z toho naštěstí nebyl, neboť Honzík B. byl několikrát proti, a tak skóre narůstalo jen na naší straně na konečných 9:1. A to nám ještě nebyl uznán gól za postavení hráče v brankovišti (nutno ale dodat, že správně posouzeno), ale to už nic neřešilo snad jen to, že jsme soupeři nedali dvouciferný příděl.  Tak se tedy zrodilo velké VÍTĚZSTVÍ 1. Koš = 1.místo paráda !!!!!

Co napsat závěrem. Celý tým hrál pěkný kombinační florbal, kterému nechyběl důraz, tvrdá střelba, dobrý výkon všech brankářů, prostě v podstatě nebylo moc co vytknout. Bylo tak velmi těžké rozhodnout o tom, kdo bude do příštího turnaje opatrovat týmového maskota Blečíka. Popravdě bychom jich potřebovali 11, ale nakonec trenéři rozhodli, že bude propůjčen Tomáši V. :-) Za všechny rodiče i trenéry  mohu říci Všem klukům velké díky, hráli jste skvěle (doufám, že jste si spravili chuť). Jen tak dál, jedeme Black Angels…

Romič

22711733_10156634467137977_1066759008_o

41902073_685026128520311_6525961712577806336_n
15
Říj

Přípravka 2010 odehrála turnaj v 1.koši

Jako prvním jsme se střetli s WIZARDS DDM Praha 10 Orange. Do prvního zápasu jsme nenastoupili šťastně, už po 40 sekundě jsme inkasovali na

42044872_2112571565674458_3477964245994307584_n
19
Zář

Přípravky mají za sebou povedený turnaj

Dva týmy přípravek, Black Angels 2010 a 2011, se v sobotu 15. 9. 2018 zúčastnily 6. ročníku JUNIOR Sokol Cupu v Pardubicích. V turnaji se utkalo celkem 12