06
Lis
Jiří Patočka

Přípravka 2009 opět ovládla první koš

V neděli se na svůj zápas vydala také přípravka 2009 a vedla si na výbornou! Tentokrát se jelo na ZŠ Mendelova v Praze a ve skupině nás čekali stejní soupeři jako minulou ligu – FBK OLYMP Praha a Orka Čelákovice. A průběh byl dost podobný jako minule.

První zápas proti Olympu se do branky postavil Táda G. a zápas začal výborně. A hned začal kolotoč, když v první minutě skóroval Tom F. Pak pokračovali v tomto pořadí Johanka, David, opět Johanka, Vítek, Tom F dokonce dvakrát za sebou a poločas skončil 7:0. Druhá půlka se pak odehrála v podobném duchu. Začal to Vítek a navázala Johanka, Kryšpín, pak si soupeř vstřelil vlastní gól o svého golmana a vše zakončil Miky střelou od půlky, když upravil na konečných 12:0. Nutno ještě zdůraznit, že Tadeáš úspěšně vychytal kromě zápasu také jeden nájezd.

23379427_10207528984421519_1700945142_o

Druhý zápas proti Orce byl dost podobný. V bráně ale nyní Honzík. Chvíli se hrálo bez gólů, ale pytel roztrhla Linda. Následoval Kryšpín, David, Táda, znovu David, Tom V., Kačka, Kryšpín a první půlku zakončili společně oba Tomové. Do druhé půlky jsme tak naskočili s náskokem 9:0. Následovali pak Miky, David, Kačka, Tom F., Linda, Táda dvakrát za sebou, Vítek a vše ukončil David gólem na konečných 18:0. Honzík v tomto zápase odchytal dokonce tři nájezdy za sebou a všechny zase úspěšně.

Ve finále nás pak čekal soupeř z Mladé Boleslavi. Bohužel jsme nezačali nejlépe a hra byla kostrbatá. Na 1:0 dal David, na 2:0 pak zvýšila Johanka. Pak jsme ale propadli v obraně a soupeř sám vyzrál na Honzíka v bráně. V půli jsme vedli 2:1. Druhá půlka začala trochu lépe začal ji Tom V. a následovala Kačka. Pak opět souhra Toma V. s Davidem a bylo to 5:1. Soupeř pak ještě vykřesal trochu naděje, když snížil, ale na konečných 6:2 zvýšil Tadeáš a mohli jsme tak slavit opět vítězství v prvním koši. Důležitější než vše výhry, je ale nádherná hra, kterou děti předvedli. Ta je pro mě největší odměnou.