< >
BSC_03
09
Čec
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

Pošťákův výlet do Lotyšska

1) Můžeš mi prozradit proč si vyrazil na BS Camp?

M.P.: Již několik let se věnuji rozvoji brankářů v naší malé zemi, tak jsem se chtěl podívat na to, jak to funguje venku. Varianta lotyšského Blindsave Campu mi přišla jako nejlepší možná. Blindsave je největší brankářský kemp na světě, a když se mi naskytla možnost tam být jako trenér a zařadit se mezi brankářské trenéry tohoto formátu, tak jsem ani chvilku neváhal. Za tuto možnost bych chtěl moc poděkovat Florbal.com.

2) Jak to na kempu vypadalo a jaká zajímavá osobnost se na kempu objevila?

M.P.: Na kempu bylo možné vidět hned několik zajímavých osobností. Počínaje finskou brankářskou legendou Henrim Toivoniemim až po švédskou super star Patrika Amana. Mimo tyto zvučné jména se na kempu ukázal trenér brankářů z Pixba Pontus Boman a trenér brankářek z ruského narodního týmu Aake Kettunen, také zde trénoval lotyšský brankář Andis Blinds zakladatel značky Blindsave.

BSC_03

3) Čím tě Lotyšsko překvapilo jako země?

M.P.: Měl jsem tu možnost se podívat i na zemi jako takovou. Byl jsem až překvapený, jak moc se to podobá té naší. Největší rozdíl mi přišel na silnicích, kde je opravdu někdy težké ovládat svoje auto. Nejsme na tom nejhůře :D. Pak mě překvapil pozdní západ slunce a brzský východ oproti Česku. Jinak se mi tam moc líbilo.

4) Jaké postřehy a zajímavé zkušenosti si odvážíš zpět?

M.P.: Postřehů si odvážím hrozně moc o tom snad nejde ani povídat, to by bylo na hrozně dlouho. Každopádně mohu prozradit, že jsem za celé své působení v brance či jako trenér brankářů neviděl takové pohledy, jako mají právě tyto osobnosti. Švédský nebo finský pohled na brankáře je odlišný.

BSC_02

5) Jak vypadlo národnostní složení trenérského štábu a brankářů?

M.P.: Trenérské složení bylo ze dvou Švédů, dvou Finů, jednoho Lotyše a poprvé jednoho Čecha – mnou. Brankáři, kteří na kemp dorazili, to měli někteří hodně blízko a někteří hodně daleko. Překvapila mě návštěva brankářů ze Singapuru nebo Nového Zélandu, pak se objevili brankáři z Německa, Švýcarska, Estonska, Nizozemí a plno dalších zemí. Samozřejmě plno Finů a Švédů.

6) Jaké konkrétní zlepšováky uděláš pro brankáře v BA brankářské akademii?

M.P.: Mám připraveno plno videií a nápadů, jak se v brance zlepšit. Například ve Švédsku používají 7-12 typů přesunů, tak se naši brankáři mají na co těšit.

BSC_04

7) Jak bude fungovat další rok akademie pod tvojí taktovkou?

M.P.: Další rok brankářské akademie bude vypadat podobně jako letos. Musím říct, že tento model se mi nejvíc osvědčil. Na začátku sezóny nakontaktuji trenéry s možností se přihlásit na individuální akademii a ti přepošlou informaci svým brankářům. Ten kdo bude mít zájem mě osloví a já již se s každým domluvím zvlášt. Letos to vycházelo asi jednou měsíčně trénink.

Mějte se krásně, užijte si prázdniny a nezapomeňte na sobě pracovat. Pořád je kam růst.

BSC_01

#BAFAMILY

divider
23
Dub

VÝSLEDKY 21. a 22.

Neděle 22.4. Mladší žákyně – SH Děkanka, Děkanská vinice 987/5, Praha 4. Trenér Martin Vachule. Sraz 8:40. 9:40 Florbalová akademie MB 2005 - 7:2 12:20 FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 10:5 o

divider
black-angels
06
Dub

Juniorka B vybojovala postup!

Minulý týden proběhlo předposlední kolo 3.ligy juniorů a naši hráči si již s velkým náskokem zajistili postup do 2. ligy. Před posledním zápasem

divider
ActivePass Logo no1-10-10-10
06
Úno

Activepass pro členy BLACK ANGELS

ACTIVEPASS PRO BA Co je to ActivePass? Za zvýhodněný měsíční paušál je možné navštěvovat a trávit volný čas aktivně a zábavně. V nabídce má mimo jiné: muzea,

divider starší články divider