< >
2016-11-17_20-01-55.jpg
28
Bře
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

Rozhovor A tým: Petr Pajer

VP: Sezóna A týmu je u konce. Narazili jsme na TJ Znojmo. Konečný stav série 1:3. Byli jsme Znojmu více jak vyrovnaným soupeřem. Jak bys sérii zhodnotil a jak sis jí užil?

PP: Jestli jsem si něco z této série nejvíce užil, tak to byla výhra ve Znojmě – to byla pecka. Nicméně jsem se ještě furt nesmířil s tím, že jsme to ukončili už teď v neděli. Oba zápasy jsme měli jednoznačně vyhrát. Vedení 4:1 po druhý třetině ve 3. zápase a 7:5 10 minut před koncem 4. zápasu se prostě v PO nepouští… Příčin, proč se to nepovedlo je víc, ale já jsem se zatím ani s jednou nedokázal smířit.

VP: Letos si naskočil do nového prostředí jako asistent Tomáše Janečka. Tvým úkolem bylo především péče o naše brankáře. Čím je práce trenéra brankářů specifická?

PP: Musím se přiznat, že jsem v první řadě velkým nováčkem na trenérském postu. Mám sice už pár trenérských sezón ve svém životopise, ale spolupráce s Tomášem je pro mě opravdu úplně něco nového a především o několik levelů výše… Mám se neustále co učit. Co se týče brankářů, tak se také mám co učit. Mám ale radost z toho, že i když nebylo vždycky všechno podle plánu, tak jsem si se všemi zachoval upřímnej a věřím, že i přátelskej vztah.

VP: Měli jsme letos velkou rošádu na brankářských postech. Jak to dopadlo a byl si spokojený?

PP: Nejvíc jsem byl asi spokojenej s tím, co dochytával druhej záps s Ostravou.. J Ale teď vážně – rošáda to byla a moc velkou radost z ní nemám. Z vlastní zkušenosti vím, že se golmanovi chytá líp, když má jistotu jedničky. Tím ale nechci, aby to vyznělo tak, že jsem s výkony golmanů nespokojenej. Naopak – Sygy i Tofy chytali perfektně. Nicméně už ale vím, že střídavé starty nejsou pro tento post zrovna ideální záležitostí.

VP: Před sezónou jsme se společně bavili o cílech a řekli jsme si jasně PLAYOFF. A tým hrál v 1. lize svou třetí sezónu a poprvé jsme se podívali do playoff. Vidíš stejně jako já pozitivní růst výkonnosti našeho elitního družstva?

PP: Toto neumím úplně spravedlivě posoudit – vnímám z ohlasů hráčů i fanoušků, že se tým posunul někam jinam, než byl v minulých letech. Nicméně já jsem tu jen jednu sezónu a jsem ze své vlastní hráčské kariéry zvyklý nemyslet na nic jiného, než na konečné vítězství, takže vyřazení ve ¼ finále prostě neumím hodnotit jako úspěch. Tomuto týmu ale určitě věřím, že v budoucnu dokáže jít ještě mnohem dál.

VP: Máš za sebou první sezónu v BLACK ANGELS. Jak jí hodnotíš po sportovní i lidské stránce?

PP: Tu sportovní už jsem popsal v předešlé odpovědi, takže teď k té lidské – Tomáš jen potvrdil to, co o něm vím už dávno. Je to obrovský profesionál s citem pro kaučing. Je to navíc můj skvělej kamarád a je strašně příjemný, že si rozumíme jak lidsky, tak florbalově a u toho florbalu je to opravdu extrémně vzácná shoda. Co se týče hráčů, tak i když má pár jedinců své podivné vrtochy, tak musím konstatovat, že jsem lidsky z tohoto víceméně mladého týmu (a do týmu samozřejmě počítám i ty vrtocháře J) naprosto nadšen a dobře vím, že i proto mě ta sezóna tak moc bavila.

VP: Trenéry i hráče čeká dovolená. Jak jí ty osobně využiješ?

PP: Zase se mi odpovídá hodně hořce – krucinál, o dovolené mělo teď psát Znojmo..! Ale když už je to tak, jak to je, tak musím odpovědět, že dlužím mraky času svým dcerám a především své ženě, takže teď budu naplno a popravdě i hodně rád kroutit domácí hodiny.. J

VP: Měl bys nějaký vzkaz pro hráče nebo fanoušky BA?

PP: Vydržte – za rok budeme vyhranější, odolnější a především o letošní PO zápasy zkušenější a já věřím, že dostat se minimálně o krok dál bude určitě v našich silách.

VP: Díky za skvělou práci, kterou pro náš klub děláš a přeji hezký čas s rodinou.

PP: Taky díky!

divider
baxstart02
07
Čer

Cíle A týmu pro další sezonu

Sezónu A tým končil hořce, když vypadl v semifinálové sérii s pozdějším vítězem 1. ligy SKV. Hořkou pachuť mělo díky "sportovnímu" vyloučení za

divider divider
piktogram
17
Bře

A tým vyřadil Start a je v semifinále!

A tým i ve třetím vzájemném utkání porazil Start98. Tentokrát na horké půdě soupeře v Kunraticích.

První třetina se Blekům vůbec nepovedla.

divider starší články divider