12
Bře
Jakub Zalubil

Muži a junioři postupují v nejkratší době

A tým po domácích zápasech vezl matchball do Havířova. V sobotním zápase Havíři vlétli na Blacky a v první minutě vedli. Rychlou odpověď připravila dvojice Boček – Kopecký. Renčín se pak nechal vyloučit a jeho faul potrestal brankou Plášek. Zápas ještě v první třetině obrátila dvojice střelců Král a Hromada. Druhá třetina nabídla 318 divákům sedm branek! Nejprve domácí Excelsior zápas dvěma brankami otočil, pak si vzali slovo hosté. Důležitý odskok o dvě branky řídila první a třetí formace. Ve třetí třetině Blackům pomohlo využití dvou přesilových her z hole Renčína a Hněvkovského. Konečné skóre upravil druhou brankou Král. Muži tak ukončili čtvrtfinálovou sérii v nejkratší možné době a v semifinále je čeká celek FB Hurrican Karlovy Vary. Série začíná tento týden domácími zápasy v Čakovicích od 18:00.
 9.3.2019 Black Angels-25
Florbal Exelsior Havířov – BLACK ANGELS 6:10
branky: 1. Daniel Filip, 10. Hynek Plášek, 24. Daniel Filip, 28. Ondřej Kučera, 37. Daniel Filip, 56. Adam Feber – 2. Jan Kopecký, 15. Jaroslav Král, 20. Jakub Hromada, 28. Jan Pícha, 32. Jakub Boček, 36. Daniel Ludvík, 37. Jan Kopecký, 49. Jakub Renčín, 58. Jan Hněvkovský, 59. Jaroslav Král; rozhodčí: Roman Sladký – Radek Vybíhal; vyloučení:3:2; využití: 1:2; diváků: 318; zásahy brankářů: Vojtěch Stefan 26, Denis Jasiok 1 – Daniel Körber 16; po třetinách: 2:3, 3:4, 1:3
Komentář pana Petra Pajera: i přes debakly v základní části a i přes to, že série skončila už dneska to byly výborné a vyrovnané zápasy ve skvělém tempu a nasazení od obou týmů. Havířovské florbalové prostředí jsem vždy miloval a tak mě moc potěšilo, že se dnes na konec sezóny svého týmu přišlo podívat tolik skvěle fandících diváků. Držím palce, ať se zdejší generační obměna povede a ať v Havířově florbal šlape dál!  Na závěr bych chtěl poděkovat svému týmu za skvělý zážitek. Věřím, že nás to skvěle prověřilo do semifinále a také věřím, že vše patřičně rozebereme na večerní poradě! AHU!Komentář pana Pavla Kotuly: Po výkonech v druhé polovině základní části jsem měl obavy, že v playoff budeme pouze do počtu. Jsem rád, že se mé obavy nepotvrdily a po celou sérii jsme byli BA vyrovnaným soupeřem. Myslím si, že za nasazení bychom si alespoň jeden další zápas zasloužili. Hlavně pro fanoušky, kteří dnes vytvořili parádní kulisu. Celou sérii rozhodovaly naše školácké individuální chyby, neproměňování šancí a nekompromisní zakončování soupeře. I přesto to z mého pohledu byla správná playoff bitva. Gratuluji soupeři k zaslouženému postupu. Našim hráčům děkuju, že i přes všechny překážky dokázali sezónu odehrát se vztyčenou hlavou. Na této sezóně můžeme dál stavět a věřím, že příští rok budeme silnější.

Junioři si vybrali do osmifinále Chomutov. S nimi se utkali v kvalifikační skupině dvakrát a vždy Blaci soupeři nastříleli dvojciferný počet branek. Série začala doma v Čakovicích a diváci těšící se na brankové hody se půl zápasu koukali na dobývání Štěpánkovy branky. Ten svůj tým držel jak Dominátor v Naganu. Až ve druhé třetině ho dokázal odčarovat Burian. Chomutov vyrovnal, když dokázal využít přesilovku 5 na 3. Domácí do konce druhé třetiny uklidnil dvěma brankami Staněk. Třetí třetina byla v režii BA, když za pomoci pětiminutové přesilové hry dokázali hráči pod vedením kapitána Čejky zápas rozhodnout. Konečně skóre 9:3 a za zmínku stojí také parádní branka v oslabení na ose Burian-Janda.
Série hrana na dva vítězné zápasy se druhý den odehrávala v Chomutově. Tam, kde junioři měli problém v prvním zápase, tak na severu Čech tomu tak nebylo. Brankář Štěpánek putoval po 14 minutách na střídačku po šesté brance vstřelené Vávrou a první třetina v režii BA skončila za stavu 7:1. V dalších třetinách se zapomínalo na obrany na obou stranách a skóre se navyšovalo. Všechny tři lajny Blacků si dokázaly vytvářet šance a padaly i hezké branky. Na výhře se nejvíce podílela dvojice Rulíšek s Obuškevičem, kteří dohromady nasbírali 12 bodů. Junioři tak navázali na A tým a postoupili do další fáze v nejkratší možné době. Ve čtvrtfinále juniory čeká Hattrick Brno, který vyřadil 1.SC Vítkovice. První zápas se odehraje v sobotu od 14:00 v Čakovicích.
53706637_10219478382217234_8791254355001999360_o

54519799_2379032882129393_5475777852915843072_o
19
Bře

Muži vedou 2:0 a jsou blízko finále!

A tým využil domácího prostředí na jedničku a svého karlovarského soka udolali 7:6 v prodloužení a 5:4 po nájezdech. Nyní se série přesouvá na západ

vyjezd vary ořez
18
Bře

Pořádáme výjezd do Karlových Varů

Semifinálová série za stavu 2:0 pokračuje třetím zápasem již tuto sobotu od 20:00 v hale míčových sportů v Karlových Varech. Jelikož Blaci mají matchball k

9.3.2019 Black Angels-76
14
Bře

Kopecký zve na sérii s Karlovými Vary

Nečekaným hrdinou čtvrtfinálové série 1.ligy mužů mezi vítězem základní části Black Angels a Excelsior Havířov byl náš odchovanec Jan Kopecký. Ten v každém