< >
ml_zaci
17
Dub
sdílet článek
Jiří Patočka

Mlži 2004 zakončili sezonu 4. místem

Poslední turnaj sezony mlžů se odehrál v pěkné hale BIOS na Kladně. Jelikož jsme jeli na turnaj poprvé v sezoně v plné sestavě, tak jsme si dělali zálusk minimálně na finále. A jak to dopadlo?

x Bohemians 5:0

Bohemku jsme letos potkali několikrát. Pokud si dobře pamatuji, tak jsme ani jednou neuspěli. Vždy jsme podlehli především díky většímu fyzickému nasazení soupeře. Tentokrát jsme se v nasazení vyrovnali a herně jsme soupeře jednoznačně předčili. První pětka byla schopná se rychlou kombinací vypořádat s agresivním napadáním. Pokud se podařilo obráncům posunout míček na sběhnuté křídlo nebo centra, tak jsme se naopak my dostávali do přečíslení. Pár nebezpečných akcí jsme přečkali díky Anetě Fryčové v brance nebo dobře postavené tyčce. Některé naše gólové akce byly jako z učebnice. Tým převedl výkon, který odpovídá špičce jeho kategorie.

x Kladno 3:4

Díky remíze Bohemky s Kladnem 3:3 jsme potřebovali uhrát na finále minimálně bod. Zažili jsme snový začátek a bolestný konec. Díky nechytatelné střele Tobiáše Hejdy jsme již v 10 vteřině vedli. Vzápětí jsme přidali další dvě branky. Vše vypadalo jednoznačně a nasvědčovalo pohodovému průběhu zápasu. Ale Kladno se nedalo. Vzadu zkušeně pohlídalo rozehrávku a díky povedené akci zakončené střelou z osy hřiště snížilo. Naši hráči se sice nezalekli, hra byla ale od toho momentu už vyrovnaná. Do přestávky ještě soupeř vstřelil druhou branku. Ve druhém poločase jsme po hrubém faulu hráli tříminutovou přesilovku. A zde jsme si zápas zřejmě prohráli. Bohužel jsme nebyli schopni soupeře zavřít do zámku a dostat se k nebezpečné střele. Ztráceli jsme rychle jeden míček za druhým a stálo nás spoustu sil jej znovu vybojovat. A přišel trest v podobě dvou dalších branek. Sice jsme v powerplay měli slibné šance, ovšem vytoužené vyrovnání se nepovedlo.

x Sparta 2:6

V zápase o umístění bylo ve výkonu patrné zklamání z nepostupu do finále. Tým k němu nastoupil nekoncentrovaný, naopak Sparta si zápas vychutnala. Rychle kombinovala, držela nás pod tlakem. My jsme převedli už jen záblesky v podobě pár kvalitních akcí druhé lajny. Opět jsme začali míček moc tahat na florbalkách místo překonání soupeře rychlou kombinací, rozehrávali jsme pomalu a ustrašeně, v osobních soubojích jsme byli většinou druzí. V obraně jsme nedrželi správné rozestavení, takže Sparta zakončovala několikrát po ťukesu do prázdné. S tím nejde uspět proti kvalitnímu soupeři. A za celý zápas jsme se nedokázali nastartovat.

Závěr: pro hráče ročníku 2004 to byl poslední ligový zápas v kategorii mlžů. Celkově musíme sezonu hodnotit pozitivně, protože tam byl patrný postupný herní vývoj. Prošli jsme si cestu z prvního až do třetího koše a zase zpátky. Máme dvě úderné lajny a hráči třetí se také jednoznačně zlepšili. Je potřeba neustále pracovat na zlepšení a vzájemné propojení všech předpokladů pro kvalitní florbal: 1) dobrá fyzická kondice (rychlost, obratnost, síla) 2) technika s florbalkou (dribling, vedení míčku, přihrávka a zpracování, střelba) 3) hlava čili myšlení hráče (soustředění se na trénink a zápas, učit se z vlastních chyb, vnímat pokyny trenérů) 4) týmový duch. Je třeba neustále myslet na fakt, že moderní florbal je založený na rychlé týmové hře. To po vás celou sezonu chceme. Občas jsou tam záblesky kvality, občas se to zvrtne do zbytečného sólování. Do kategorie starších žáků se ve všem musíme podstatně zlepšit! Těšíme se na letní turnaje, které si ještě společně zahrajete – Tatran cup, Brno, PG.

Takže díky hráčům za dobrou práci, rodičům za podporu, Frantovi Sůvovi za statistiky a makáme dál ☺

Trenéři Toma  Jirka

divider
DSC_0090
12
Úno

Strži Black suverénně vyhráli druhý koš

Devátý turnaj sezony jsme odehráli ve druhém koši v Kunraticích. Po výborných výkonech jsme ho zaslouženě vyhráli.

X Start98 15:2 Branky:

divider
DSC_0727
15
Lis

Strži Black opět udrželi první koš

x Rudná 2:1 V prvním zápase jsme si dali odvetu s Rudnou, která nás v předminulém kole přetlačila o gól. Zápas se povedl našemu zastupujícímu kapitánovi

divider
20171008_172629
20
Říj

Starší žáci Black stříbrní v 2. koši

Třetí turnaj této sezony se odehrál v Benešově, který pořádal druhý výkonnostní koš. Byli jsme zvědaví, jak se v naší hře odrazí švédská

divider starší články divider