02
Říj
Jakub Zalubil

Mladší žáci 2007 odehráli druhý koš

Prodloužený víkend nám zpříjemnil turnaj II.koše, do kterého jsme postoupili hned v prvním ligovém kole.

Do turnaje jsme vstupovali s odpovídajícím respektem k soupeřům, kteří oplívali většími zkušenostmi s ligou mlžů. Družstvo Jesenice, převážně složené z hráčů ročníku 06, bylo prvním opravdu ostrým testem letošního ročníku.

V sestavě, která opět (oproti minulému turnaji) doznala nucených změn, jsme srdnatě avšak ospale vstoupili do prvního zápasu dne.
Nekoncentrovannost a přílišný zájem našich pohledů o balón způsobil, že jsme již po prvním střídání nabídli soupeři vedení z předbrankového prostoru.
Po pár minutách se nám proti vyspělému soupeři podařilo srovnat temto hry. Obrázek pro naše oči příjemný střídala jedna denní můra za druhou. Jen díky neuvěřitelnému výkonu Kuby jsme zůstali ve hře a mohli směrovat síly na soupeřovu bránu.
Bohužel se nám nepodařilo produktivitou v zakončení navázat na předchozí zápasy a i přes zlepšený výkon v druhé části prohráli 2:3(L).

Mladá Boleslav byla dalším soupeřem z druhého koše. Ta mladá Boleslav, která v předchozím kole bojovala o postup mezi elitu.
Poprvé v sezóně jsme do zápasu vstupovali s konkrétním taktickým záměrem. Bohužel ani zvolená taktika nezabránila opět inkasované brance hned v první minutě zápasu. Nutno podotknout, že v tomto případě, nás inkasovaný gól nakopl více než v prvním matchi a obrovská touha se zápasem hnout správným směrem se podepisovala na tempu zápasu. Ve chvíli, kdy jsme se drželi taktických pokynů se Boleslav nedostala vůbec k ničemu, ba naopak jsme se hrnuli na zteč čím dál častěji. Pochvala pro celý tým za blokování střelby!!!
Závěr první půle a tři brejkové situace na naší straně, z nichž jsme proměnili ŽÁDNOU.
V druhé půli jsme si opět dokázali, že góly padají v 50%hry z předbrankového prostoru a ve chvíli, kdy Domča při výběhu udělá více než jeden krok, bude po každém zápase zapsán mezi střelci.
Tomuto zápasu by slušela dělba bodů, nicméně naše rozhozená mířidla rozhodla o prohře. 1:3(L)

Zápas o udržení se v koši jsme nezvládli v hlavách. Pro naše štestí, soupeř ho nezvládl ještě více.
5:0(W)

Z turnaje jsme odjížděli s rozpačitými myšlenkami. Rozpačitými proto, neboť jsme v posledním zápase neplnili předem probrané body naší hry. Nutno připomenout, že celý týden budeme muset věnovat střídání a vnímaní trenérů. Abych však nekončil negativně, je nutno upřímně vyzdvihnout zlepšenou práci v obraně. Především komunikace a blokování střelby nám s Jirkou vykouzlilo nejeden úsměv na tváři.

Obrovské plus pro nás je šířka kádru. Za první měsíc si v soutěžním zápase nejen zahrálo, ale i kvalitně odehrálo 19 hráčů!!

Hlavy nahoru a v úterý se jdeme opět bavit florbalem :-)