< >
BA_finale_CZOP
14
Srp
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

Medailová radost pro BA!

Letošní CZECH OPEN byl pro mužský A tým BLACK ANGELS historicky druhým startem v kategorii PRO. Kategorie měla letos 32 účastníků včetně „zbylých“ týmů ze SUPERLIGY, nebo zajímávé reprezentační výběry.

Ve skupině si A tým poradil se všemi soupeři ve skupině. Postupně zdolal Litvínov (3:1), maďarský výběr Phoenix Fireball a slovenského mistra Tsunami Záhorská Bystrica (4:3) a zaslouženě postoupil přímo do osmifinále, kde mu stáli v cestě Kladenští Kanonýři. Do zápasů základní skupiny se podívala i juniorská dvojice Andrej Svatoš a Matěj Boček.

Do zápasu nastoupil na brankářský post Jakub Kaněra z Florbal Chodov a zápas se mu povedl. A tým si s úpornou a fyzicky náročnou hrou poradil a bývalého účastníka Superligy zdolal 4:1.

Čtvrtfinále a kvalitní švédský celek z Malmo FBC. Malmo hraje druhou nejvyšší Švédskou soutěž a v minulé sezóně skončilo na 9. místě. Švédský tým ukázal kvalitu a zamykal nás často do obranného pásma. Obětavá hra především do obrany, bloky střel a skvělý Korber v brance to byl recept a soupeře jsme přetlačili 4:3.

V semifinále jsme naskočili proti České reprezentaci U19. V kádru soupeře bylo ale mnoho hráčů ročníku 2000 a 2001. V dresu se představil i hráče BA Kuba Boček, který se stal nejproduktivnějším hráčem České reprezentace s 10 kanadskými body (7+3). Dokonale přečtená taktika trenéra Jakoubka. Repre-press jsme zvládali velmi dobře a i s rychlejšími hráči jsme díky váhové převaze vyhrávali osobní souboje a dostávali se snadno do přečíslení. Zápas jsme sice prohrávali už 0:2, ale nakonec jsme to otočili a pevně drželi otěže. Kaňkou na našem výkonu, byl „blikanec“ kapitána Nekoly, který dostal 6 s před koncem trest 5 minut za hrubost.

Finálový zápas proti mladému švédskému týmu RIG UMEA IBF byl pro A tým výzvou. Vítěz kategorie PRO se totiž pro další ročník kvalifikuje do ELITY. Švédský tým ukázal směr moderního florbalu. Rychlost, neuvěřitelnou kontrolu míčku a dravost. Důvěru dostal v brance Dan Korber a snažil se co mohl. Osobní obrana Švédů nám dělala veliké problémy a během první poloviny jsme se do brankových příležitostí dostávali sporadicky. Naopak Švédové ukázali pestrou hru s množstvím skvělých individuálních akcí. Rychlé krosové nahrávky, nápadité řešení situací 1 na 1 a nejistota v naší rozehrávce zapříčinila stav po polovině utkání 0:3.  Trenéři promíchali sestavou a nový hráči přinesli více aktivity, ale propracovaná obrana Rigu byla nad naše síly.  Naději vykřesal v 10. minutě Ludvík po prudké střele na přední tyč. Trenéři sáhli k powerplay už v následujícím střídání, ale bohužel ihned z rozehrávky jsme namazali a Rig zatloukl pomyslný hřebíček. Těžko motivovat hráče v této situaci. Do konce zápasu 10 minut a nic nevychází.

Závěrem lze ale uznale pokynout trenérskému týmu i hráčům, protože za celý turnaj poznali jen jednou hořkost porážky, a to až ve finálovém zápase. Pro BLACK ANGELS je to historicky první medaile z turnaje CZECH OPEN. Proto se dá konstatovat, že konečný výsledek je velmi spravedlivý a pro BA značí druhé místo veliký úspěch. Nechali jsme za sebou Superligové i prvnoligové týmy. Zrcadlo nám nastavil dynamický florbal ze Švédska.

BA_finale_CZOP

Horní řada zleva: Petr Pajer, Jan Hněvkovský, Ondřej Matiášek, Lukáš Nekola, Jan Pícha, Jakub Renčín, Daniel Ludvík, Dan Moravec, Ondřej Vaculík,
Vojtěch Novotný, Tomáš Janeček, Ondřej Hněvkovský

Prostřední řada: Daniel Korber

Dolní řada zleva: Jakub Votruba, Ondřej Sluka, Jan Kopecký, Tadeáš Melíšek, Martin Halama, Adam Havránek, Jakub Nachtmann, Milan Sklenář

Ležící: Jakub Kaněra

divider
baxstart02
07
Čer

Cíle A týmu pro další sezonu

Sezónu A tým končil hořce, když vypadl v semifinálové sérii s pozdějším vítězem 1. ligy SKV. Hořkou pachuť mělo díky "sportovnímu" vyloučení za

divider divider
piktogram
17
Bře

A tým vyřadil Start a je v semifinále!

A tým i ve třetím vzájemném utkání porazil Start98. Tentokrát na horké půdě soupeře v Kunraticích.

První třetina se Blekům vůbec nepovedla.

divider starší články divider