< >
default
sdílet článek
Vojtěch Pavlík

Klub

BLACK ANGELS – úspěšný florbalový klub

Historie florbalového klubu BLACK ANGELS se začala psát v dubnu roku 2006, kdy bylo založeno stejnojmenné občanské sdružení.

V první sezoně 2006/2007 klub reprezentovalo sedm družstev, tedy 70 hráči pod vedením tří trenérů. Od té doby si klub vybudoval pevnou pozici na florbalové mapě České republiky. Růstu našeho klubu dávala motor kvalitní práce s dětmi a mládeží, která velmi brzy přiřkla klubu  nálepku – „úspěšný mládežnický oddíl“.

Od roku 2012 se začalo intenzivně pracovat s mužskými družstvy, aby měla talentovaná mládež možnost pokračovat v kvalitních soutěžích. Hned v roce 2014 se podařil A-týmu historický úspěch – postup do 1. ligy mužů (druhé nejvyšší soutěže).

V roce 2016 se juniorskému týmu podařilo postoupit do extraligy juniorů, takže klub BLACK ANGELS dělí od úplné elity pouze jedna soutěž v kategorii mužů.

Do sezóny 2016 / 2017 klub přihlásí 23 družstev. Historickou metu 400 aktivních hráčů jsme překročili právě letos!

Družstva BLACK ANGELS se pravidelně účastní mezinárodních turnajů Prague Games, AXA Floorball Cup (FALUN, SWE), Amsterdamned (Amsterdam, NED), Dresden Floorball Congress (Drážďany, GER), Czech Open a dalších. Pravidelně přivážíme medaile z kvalitně obsazených domácích turnajů Nisa Open (Liberec) a Hummel Open Game (Brno).

Klub trénuje a domácí zápasy odehrává převážně ve sportovní hale v Praze – Čakovicích, dále pak ve Sport Centru Praha v Letňanech a na ZŠ Burešova. Klub organizuje také kroužky na základních školách v severní části Prahy. Především pro ně pořádají BLACK ANGELS neligovou soutěž „KFL – Kids Floorball League“. Nedílnou součástí aktivit klubu jsou letní florbalová soustředění a příměstský kemp.

Systém kroužků a rezervních týmů nabízí sportovní vyžití nejen vrcholovým sportovcům, ale myslí i na začátečníky a rekreační hobby hráče, a to ve všech věkových kategoriích.

BLACK ANGELS jsou rozvíjející se komunitou. Klub pořádá společenské akce pro svoje fanoušky, rodiče hráčů i hráče samotné. Přátelské turnaje v doplňkových sportech jsou ideální příležitostí k populárním kláním „hráči vs. rodiče“. Mimoherní aktivity zahrnují i  teambuildingové akce, například lazergame, badmintonový turnaj či hokejové zápasy.

Sportovní cíle nejsou zaměřeny primárně na výsledky a góly. Dbáme také na všestranný rozvoj hráčských schopností tak, aby nás všechny florbal bavil.

Snažíme se odvádět co nejlepší práci, protože všichni věříme, že děláme dobrou věc správným způsobem!

divider