28
Pro
Jiří Patočka

Juniorům se v nové lize daří

V loňské sezóně si naši junioři zkusili premiérově G2 ligu juniorů a nabrali v ní velmi cenné zkušenosti. Přípravná část na úplně nový formát ligy se týmu povedla. V mužské kategorii Czech open dokráčel juniorský tým mezi nejlepších šestnáct týmů a mezi svými dokázali vyhrát juniorský G2 cup, když v krásném finále porazili Bohemku. Nový formát KB ligy juniorů nás nalosoval do skupiny s týmy z Plzně, Českými Budějovicemi, Spartou a Tatranem.

juni

Jako první jsme vyrazili na zápas do Plzně proti místní Slavii. První zápas nebyl z naší strany ideální a výhru 9:2 vystříleli atypicky naši praváci. Druhý den jsme doma přivítali Budějovice, kde jsme v poklidném tempu dokráčeli k výhře 17:5. Poté nás čekali tři zápasy ve třech dnech. Na svatého Václava jsme jeli opět do Plzně, kde jsme porazili FBC 10:4, i když první třetina skončila bezbranková. Vrcholem předkola byl zápas s Tatranem v Čakovicích. Krásný zápas skončil výsledkem 9:7 pro nás, kdy všichni hráči předvedli výkony nad rámec svých možností. Poslední zápas se Spartou byl takový ospalý, přesto nás naše produktivita dovedla k vysoké výhře 12:4.

juni2

Z předkola jsme postoupili z první pozice a dostali se do skupiny A. V ní jsme jako první přivítali Vítkovice. Ty jsme zlomili čtyřmi brankami v oslabení a vyhráli 13:6! Dalším naším protivníkem byl nováček z Brna. Gulliveři odehráli velmi dobré kvalitní a dost nás potrápili. Po ubojavané výhře 7:5 nás čekal první výlet na východ. V Brně jsme porazili bojovné Bulldogs 8:4 a druhý den po těžkém přesunu do Hradce porazili místní FBC 11:8, když první třetina skončila 6:2. Špatné dvojkolo nás postihlo, když jsme doma hostili Ostravu. V něm jsme od druhé třetiny dotahovali špatně rozehraný zápas a nakonec prohráli 6:7. Na Chodově se nám zápas také nepovedl. Herně jsme nezaostávali, ale produktivita rozhodla o výhře Chodova 8:2.

juni3

Zvednutí na vítěznou vlnu nám měl pomoc zápas s Bohemkou. Ten se sice v Čakovicích nevyvíjel dle našich představ, ale minutu před koncem jsme dokázali vstřelit vítěznou branku na 7:6. Další víkend jsme přivítali severské duo Liberec – Ústí. Liberečtí ukázali, že stav 6:2 nic neznamená a zápas dostali do prodloužení. V něm jsme si vyzkoušeli hru tři na tři a rozhodli o bodu navíc. Zápas s Ústím nabídl velmi florbalové utkání a nám chvilku trvalo, než jsme se do zápasu dostali. Když jsme se dostali, tak jsme dokázali dobře hrajícího soupeře porazit 8:5. Skvělou odvetu jsme přichystali Chodovu, který jsme na starém Chodově dokázali vstřelit deset branek a vyhrát 10:6.

juni4

Vrcholem byl zápas o první místo s Tatranem Střešovice. V zápase bez obran padlo ve Střešovicích 22 branek a dobře rozehraný zápas jsme si prohráli chvilkovým výpadkem, který zapříčinil to, že se Tatran dostal na koně. Po výsledku 10:12 jsme odjeli na poslední zápas do zasněženého Liberce. V něm jsme odehráli kvalitní pouze druhou třetinu a dokázali čtyřikrát špatně střídat. Přesto špatný výkon stačil k výhře 8:6. Junioři aktuálně jsou na druhé příčce a pozitivem je, že tým dokáže být silný i v oslabené sestavě. Dobře do týmu zapadli mladí rychlí dorostenci, kteří dobře doplnili juniory. První víkend v lednu čeká juniory těžké dvojkolo proti Spartě při dni BA a druhý den výjezd do Ústí.

juni5

39453570_1798930130226527_6394798969045647360_n
04
Zář

Junioři mají za sebou německou misi

Junioři po výhře na Unyp Cupu v dost okleštěné sestavě odjeli na turnaj do Německa, kde se florbal teprve rozvíjí. Přesněji odcestovali do obce Neuhaus

40092722_1822290434554202_3520962954595926016_o
28
Srp

Junioři obhájili výhru na UNYP Cupu

Junioři a juniorky se v posledním srpnovém víkendu zúčastnili přípravného turnaje UNYP. Zatímco juniorům začal turnaj již v pátek, juniorky se vracely v pátek ze

logo_cup_0
22
Srp

Junioři pokračují v přípravě Unyp Cupem

Junioři mají před sebou další přípravný turnaj před sezónou. Po úvodním třídenním soustředění v Praze se vicemistři loňského roku představili na turnaji Czech Open v