05
Bře
Vojtěch Pavlík

Juniorský A tým ovládl základní část!

Po základní části se dvě nejlépe umístěná družstva FBŠ Bohemians a BLACK ANGELS se o víkendu utkali ve vloženém předkole playoff 2. Obě utkání se podařilo vyhrát a tak máme pro výběr osmifinálového soupeře nejlepší umístění. Níže statistika z obou utkání. MVP série jistě dorostenec Matouš Burian (8+0).

Čekáme na výběr soupeřů, který budeme vědět ve středu po 20 hodině.

100% budeme hrát domácí zápas v sobotu 10.3. v ČAKOVICÍCH od 20:00!

fbs x ba

ba x fbs

Systém soutěže juniorské extraligy se letos diametrálně změnil a PLAYOFF je opravdovým světovým unikátem. Zavedení „tie breaku“ do florbalu? Tleskám. Níže výpis z předpisu soutěže:

NADSTAVBOVÁ ČÁST – PLAY-OFF:
předkolo play-off 1: hrají družstva na 9. – 12. místě skupiny A a všechna družstva skupiny B po ZČ; série na dvě vítězná utkání; 1. a rozhodující 3. utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ, 2. utkání na hřišti hůře umístěného družstva po ZČ, určení dvojic pro osmifinále 1 – družstva ze skupiny A a družstva ze skupiny B umístěná na 1. – 4. místě po ZČ si volí soupeře pro předkolo play-off 1 z družstev umístěných na 5. – 12. místě skupiny B po ZČ;
předkolo play-off 2: hrají družstva na 1. – 8. místě skupiny A po ZČ; série na dvě vítězná utkání, 1. a rozhodující 3. utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ, 2. utkání na hřišti hůře umístěného družstva po ZČ, určení dvojic pro předkolo play-off 2 – série A = 1-2, série B = 3-4, série C = 5-6 a série D = 7-8 dle umístění po ZČ;

play-off A: hrají družstva na 1. – 8. místě skupiny A po ZČ a družstva postupující z předkola play-off 1; série osmifinále a čtvrtfinále na dvě vítězná utkání, 1. a rozhodující 3. utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ, 2. utkání na hřišti hůře umístěného družstva po ZČ, série semifinále a finále na tři vítězná utkání, první dvě utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ, další dvě utkání na hřišti hůře umístěného družstva po ZČ a rozhodující utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ; určení dvojic pro osmifinále volbou; postupně si soupeře z postupujících z předkola play-off 1 volí vítěz série A předkola play-off 2; dále poražený v sérii A atd. až nakonec volí vítěz série D;

určení dvojic pro čtvrtfinále a semifinále – dvojice jsou dány nasazením do pavouka play-off; vítěz finále play-off A – titul Mistr ČR 2018; poražený ve finále play-off A získává 2. místo; play-off B (opravy): hrají postupně poražení z osmifinále, čtvrtfinále a semifinále play-off A; série čtvrtfinále B, semifinále B a finále B na dvě vítězná utkání, 1. a rozhodující 3. utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ, 2. utkání na hřišti hůře umístěného družstva po ZČ; série oprav 1 a oprav 2 na dvě utkání, 1. utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ, 2. utkání na hřišti hůře umístěného družstva po ZČ; dvojice v jednotlivých sériích jsou dány nasazením do pavouka play-off B; vítěz finále play-off B – získává 3. místo;

· Hodnocení výsledků v nadstavbové části soutěže mimo utkání série opravy 1 a opravy 2:
Utkání v nadstavbové části soutěže se hrají do rozhodnutí o vítězi utkání. Pokud se nerozhodne v normální hrací době, následuje 10 minutové prodloužení, končící případným vstřelením branky. Pokud o vítězi nerozhodne ani prodloužení, následují trestná střílení dle pravidel florbalu.

· Hodnocení výsledků v nadstavbové části soutěže série opravy 1 a opravy 2:
Utkání v sériích opravy 1 a opravy 2 se hrají do rozhodnutí o vítězi utkání. Pokud se nerozhodne v normální hrací době, následuje 10 minutové prodloužení, končící případným vstřelením branky. Pokud o vítězi nerozhodne ani prodloužení, následují trestná střílení dle pravidel florbalu. Pokud je po odehrání obou utkání vyrovnaný stav série, následuje po 2. utkání (i po případných nájezdech) a po 10 min. přestávce (bez změny stran) tzv. tie break (zkrácené utkání) s prohozením domácích a hostů na 20 minut začínající stavem 0:0; pokud po tie breaku bude skóre vyrovnané, následuje 5 minutové prodloužení tie breaku končící případným vstřelením branky. Pokud o vítězi série nerozhodne prodloužení tie breaku, následují trestná střílení dle pravidel
florbalu.

39453570_1798930130226527_6394798969045647360_n
04
Zář

Junioři mají za sebou německou misi

Junioři po výhře na Unyp Cupu v dost okleštěné sestavě odjeli na turnaj do Německa, kde se florbal teprve rozvíjí. Přesněji odcestovali do obce Neuhaus

40092722_1822290434554202_3520962954595926016_o
28
Srp

Junioři obhájili výhru na UNYP Cupu

Junioři a juniorky se v posledním srpnovém víkendu zúčastnili přípravného turnaje UNYP. Zatímco juniorům začal turnaj již v pátek, juniorky se vracely v pátek ze

logo_cup_0
22
Srp

Junioři pokračují v přípravě Unyp Cupem

Junioři mají před sebou další přípravný turnaj před sezónou. Po úvodním třídenním soustředění v Praze se vicemistři loňského roku představili na turnaji Czech Open v