26
Pro
Vojtěch Pavlík

Juniorský půlrok v G2 lize

V březnu roku 2016 poprvé v historii klubu postoupil juniorský celek do nejvyšší celostátní G2 ligy juniorů. Po několikaletém snažení se povedlo uspět v baráži s Českou Lípou s velmi mladým kádrem, a proto větší jádro si vybojovalo působení v elitní lize pro sebe. Kádr před sezónou přišel o brankáře Ondru Kraťka, útočníky Filipa Neklana s Matějem Petrovičem a hráče ročníku narození 1997. Do kádru se podařilo přivést posily Petr Kabelka, Tomáš Ngo, Jan Strnad (všichni Bučis), Petr Krob (Wizards), Radek Fejfar (Sparta) a Pavla Bartoše (Chodov). Do sezóny s námi vstoupili také na střídavé hostování brankář Karel Čáp (Chomutov) a věkově dorostenec Adam Bouček (Benešov), kteří jsou již u nás na hostování do konce sezóny.

14890370_1294727580559934_5022064469198207604_o
Pod vedením kapitána Tomáše Straky jsme se po dlouhé přípravě 17.září dočkali a odehráli první domácí zápas. V Čakovicích jsme před 175 diváky odehráli zápas proti Spartě. První třetina byla pro kluky oťukávající – 0:2. Ve druhé třetině jsme ukázali svojí sílu a třemi brankami zápas otočili ve svůj prospěch. Třetí třetina jsme zaplatili na svojí nováčkovskou daň a třetí třetinu nezvládli. Hlavní zásluhou byl sparťanský brankář, který svůj tým podržel 46 zákroky a první zápas jsme tak prohráli 3:5. Druhý den jsme se střetli doma s Mladou Boleslaví. Ta si myslela, že si přijela do Čakovic pro snadné body a už po první třetině se nestačila divit. I přes lepší začátek hostů jsme vedli 3:0. Boleslav takový průběh nečekala a bylo to vidět. Bývalý Black Neklan se snažil, ale hattricku svého parťáka Štěpana Čejky nezabránil. My jsme si tak připsali první body v nejvyšší soutěži a nad Boleslaví vyhráli 9:4.

Program nebyl pro nás shovívavý a hned ve druhém kole jsme cestovali na zápasy do Ostravy. Jako první jsme se představili na Dubině proti Vítkovicím. V první třetině jsme soupeře zaskočili a po první dvacetiminutovce vedli 4:1! Jenže vlastními chybami jsme dostali soupeře do hry a ten pět minut před koncem vyrovnal. Když pak jedenáct vteřin před koncem jsme inkasovali branku na 4:5, tak nám už nestačily síly ani čas na srovnání dobře rozehraného zápasu. Hned druhý den nás čekal druhý ostravský tým. S FBC jsme odehráli vyrovnanou první třetinu (2:3). Jenže v té druhé jsme přestali hrát a toho Ostrava využila a náležitě potrestala. Po výprasku 1:6 se třetí třetina už jen dohrávala s otevřenými obranami. Skóre se nakonec zastavilo na 6:13 a my dostali první větší facku.
unnamed (1)

Doma jsme museli neúspěšnou ostravskou misi odčinit dvojzápasem s Hradcem a Pardubicemi. Do kádru se k nám připojil odchovanec Jan Hausmann, který se vrátil za včas z Bohemky. Souboj s nováčkem z Hradce byl specifický tím, že se půlka zápasu odehrávala v početní výhodě pro jeden tým. Tento zápas prověřil speciální formace, ve kterých se nám enormně dařilo. Tři branky vstřelené v přesilových hrách a dokonce čtyři při vlastním oslabení znamenalo výhru 8:3! Pardubice přijeli s perfektně takticky připraveným mužstvem. Někdy zápas připomínal spíše šachy, a proto nikoho nemohlo překvapit, že se zápas rozhodoval až ve třetí třetině. V ní jsme smazali jednobrankové manko a dokonce zápas dalšími dvěma brankami obrátili v náš prospěch na konečných 5:3. Důležitý šestibodový počin pro kluky znamenal dobrou přípravu před Chodovem a Tatranem.

Oba celky se také poprvé představili na severu Prahy v naší domácí aréně.  Kdo přišel, tak viděl zápasové přestřelky. V zápase s Chodovem oba celky vsadili především na ofenzivu. Ve druhé třetině jsme otočili nepříznivý výsledek a dvakrát jsme nad klubem z Jižního Města vedli. Bohužel jsme si nepohlídali konec zápasu, ve kterém chodovští srovnali na 9:9. V našem historicky prvním prodloužení rozhodl o bodu navíc soupeř. Po získaném bodu jsme druhý den přivítali Tatran Střešovice. S ním se vývoj zápasu vyvíjel třicet minut podle našich představ. Vedli jsme po půlce zápasu 5:0! Tatran nám ukázal svojí sílu a v druhé polovině potvrdil roli úřadujícího mistra soutěže. Ještě do konce druhé třetiny střešovičtí snížili na rozdíl jediné branky. V té třetí jsme pak zápas nezvládli a neunesli tíhu zápasu. Soupeř ze Střešovic trestal naši nedisciplinovanost a slibně rozehraný výsledek jsme ztratili nakonec vysoko 6:11 (třetí třetina 1:7).

Facka proti Tatranu nebyla zřejmě velká, protože v dalším hracím kole jsme se utkali s dalším nováčkem soutěže, ale o něco zkušenějším, Bulldogs Brno. I když jsme nad celkem z moravské metropole vedli již 2:0, tak jsme sami Brno nechali se dostat do zápasu. Jeden z nejhorších výkonů v sezóně měl za následek další propadák ve třetí třetině. V ní Brno rozhodlo o svém vítězství a my tak prohráli třetí zápas v řadě na domácí půdě.

Na další dvojkolo jsme se připravovali na Ústí a Bohemku. Ústí po zápasové pauze zapříčiněné příušnicemi aktivně vstoupilo do začátku zápasu. Tým ale za stavu 0:2 ukázal sílu a ještě v první třetině skóre svítilo úplně jiné, a to 6:3 pro nás. Ke konečnému skóre 9:4 pomohl hattrickem Kuba Hromada. Vítězství pro nás znamenalo prolomení černé série, kdy jsme doma prohráli tři zápasy v řadě. Navázat jsme chtěli také proti Bohemce, která se představila v tom nejsilnějším možném složení. V zápase plným osobních soubojů a postrkovaček byli lepší hned od začátku Klokani. Jelikož kvalitou jsme na soupeře v tento den neměli a navíc produktivita nebyla přikloněna na naší stranu, tak ani dvě branky exklokana Hausmanna v tomto zápase nestačily na lepší výsledek, než 2:9.

15380747_1337364549629570_6343951097518262557_n

Teprve třetí venkovní zápas jsme odehráli v prosincovém kole na Spartě na Barrandově. Zde jsme se prezentovali aktivním pojetím hry a v zápase nás podržel brankář Petr Kabelka.  Ve vyrovnaném utkání rozhodovaly maličkosti. Ve třetí třetině za stavu 3:3 to vzal na sebe exsparťan Radek Fejfar a vítěznou brankou rozhodl o tom, že jsme si připsali první vítězství na hřišti soupeře. Na to jsme chtěli navázat v nedělním utkání v Mladé Boleslavi. V tom se soupeř prezentoval úplně jinak, než v našem posledním měření v Čakovicích. Efektivní soupeř nás zaskočil a od začátku zápasu nás přehrával. To se projevilo také na výsledku, kdy po dvou třetinách jsme prohrávali vysoko 2:8. I když jsme se v zápase dostali ještě na dostřel, tak na konci jsme ještě nějaké branky obdrželi a zápas nakonec prohráli 5:12 a dostali další nedělní facku.

V posledním předvánočním kole jsme přivítali v Čakovicích ostravské týmy. Vítkovice byly na nás byli již více připraveni a první dvě třetiny byli ve velkém tempu. I když jsme prohrávali 1:4, tak to vypadalo na podobný průběh jako v Ostravě. My snížili na 3:4 a ve třetí třetině dokonce stav vyrovnali. Jenže konec se opět povedl Vítkovickým a nakonec v posledních minutách přidali rozhodující branky. Proti FBC jsme odehráli kvalitní utkání. V rámci deset let Black Angels jsme postupně navyšovali skóre a po druhé třetině vedli 6:3. Třetí třetinu jsme si sami zbytečně zkomplikovali a nechali soupeře vrátit do zápasu. Tentokrát ale jsme si výhru pohlídali a po výhře 8:6 jsme rok zakončili na 8.místě.

Bez názvu

Jelikož v letošní sezóně se G2 liga juniorů rozšiřuje, tak žádný celek nepadá. Všechny týmy postupují do play off. První čtyři postupují rovnou do čtvrtfinále, celky od čtvrtého místa si vybírají týmy do osmifinálového kola. Našim cílem je se umístit mezi nejlepšími sedmi a mít možnost si vybrat svého soupeře. Zbývá nám odehrát sedm zápasů do konce základní částí a všech sedm odehrajeme na hřištích soupeře. Popereme se o každý bod, abychom se k cíli přiblížili a Vy fanoušci nás mohli vidět v zápase play off v Čakovicích co nejvíckrát! Děkujeme divákům za podporu, díky kterým si zatím drříme nejvyšší divácký průměr na zápas z celé ligy!

18.12.2016 - Letňany
08
Srp

Jakub Boček v reprezentaci!

Jeden z největších talentů klubu byl oceněn, když byl nominován do třiadvacetičlenného kádru juniorské reprezentace na turnaji Czech Open. Co nám k nominaci

sd
25
Kvě

Kralupy 2017 – Junioři 3. místo!

V letošním roce jsme si s Juniory B naplánovali dva florbalové turnaje a prvním byly Kralupy Open. Vzhledem k několika omluvenkám

15272157_10211962578366835_6723763546302142728_o
17
Úno

Junioři jdou bojovat do play-off!

Juniory čeká premiéra ve vyřazovacích soubojích v G2 lize juniorů. Blaci ve své premiérové sezóně skončili v základní části na 10. místě, ze